Teodors Bļugers

Bļugers kļuvis par ceturto Latvijas hokejistu, kurš guvis vārtus Stenlija kausa izcīņā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 107

Teodors Bļugers trešdien kļuva par ceturto Latvijas hokejistu, kurš guvis vārtus Stenlija kausa izcīņā, taču viņa pārstāvētā Pitsburgas “Penguins” cieta zaudējumu.

Stenlija kausa kvalifikācijas kārtā Toronto burbulī “pingvīni” ar 3:4 zaudēja Monreālas “Canadiens”, sērijā līdz trim uzvarām nonākot iedzinējos ar 1-2. Nākamā neveiksme Pitsburgas komandai nozīmēs sezonas beigas, bet tā būs liela katastrofa, jo Stenlija kausa pirmajā kārtā šī vienība spēlējusi iepriekšējās 13 sezonas pēc kārtas.

Bļugers spēles 26. minūtē panāca 3:1 “Penguins” labā, ripu vārtos iestumjot “ar gaļu”, jo pirmais tika pie “Canadiens” vārtsarga Kerija Praisa atsistās ripas.

Līdz šim no Latvijas hokejistiem NHL “play off” mačos ar gūtiem vārtiem bija izcēlušies tikai Sandis Ozoliņš (23), Sergejs Žoltoks (4) un Ronalds Ķēniņš (1).

Līdz spēles vidum “Penguins” kontrolēja mača gaitu, taču tad atdeva iniciatīvu, ļaujot pretiniekiem 46. minūtē iemest uzvaras ripu.

“Noņēmām kāju no gāzes pedāļa, zaudējām spēles pavedienu, un pretinieki iemeta savus vārtus. Nepietiekami labi cīnījāmies aizsardzībā, jo devām pretiniekiem iespējas pie saviem vārtiem. Pirmajā spēles pusē darbojāmies labi, mums bija divu vārtu pārsvars, tāpēc zaudējums ir ļoti sāpīgs,” pēc spēles sarūgtināts bija Bļugers, kurš laukumā pavadīja nepilnas 13 minūtes, tostarp piecas no tām mazākumā, divas reizes metot pa vārtiem, uzvarot deviņos no 17 iemetieniem, nopelnot pozitīvu lietderības rādītāju +1.

Sērijas ceturtā spēle šovakar sāksies plkst. 23 pēc Latvijas laika. Aizvadītajā naktī trešo maču aizvadīja Elvja Merzļikina un Matīsa Kivlenieka pārstāvētā Kolumbusas “Blue Jackets”, kuras duelī ar Toronto “Maple Leafs” līdz tam bija neizšķirts 1-1.

Tikmēr Kristofers Bindulis pēc septiņiem gadiem Ziemeļamerikā atgriezīsies Eiropā, jo 24 gadus vecais aizsargs noslēdzis līgumu ar Vācijas Hokeja līgas (DEL) klubu Krēfeldes “Pinguine”.

Bindulis savulaik tika pie līgumu ar Vašingtonas “Capitals”, taču augstāk par fārmklubu AHL neaizspēlējās, bet iepriekšējo sezonu pavadīja pēc spēka trešajā amerikāņu hokeja līgā ECHL.