foto – Mikus Kļaviņš / vefriga.com

Blūms turpina glābt “VEF Rīga” no zaudējumiem 0

Himkos, Jūrmalā, Aizkrauklē – par pēdējām trīs uzvarētajām galotnēm “VEF Rīga” komanda var pateikties savam kapteinim Jānim Blūmam. Par divām LBL spēlēm Jānis neslēpj – pretinieki bija pelnījuši uzvarēt.

7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Ziemeļamerikas indiāņu zvēru horoskops. Uzzini, kurš dzīvnieks esi tu! 17
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 3

Latvijas vicečempioni šoruden Rīgā vēl nav spēlējuši un kādu laiku nespēlēs. Var jau būt, ka par baltu velti aicinot līdzjutējus uz zāli provincē, klubs panāks, ka kāds no atnākušajiem ieslēgs kādu nākamo TV translāciju. Taču savas mājas “VEF Rīga” nav un attiecīgi katra spēle ir kā izbraukumā. Pēdējās divās LBL spēlēs tā saucamie rīdzinieki bija tuvu zaudējumam. Paveicās.

Divu Rīgas klubu derbijs bija paslēpts Aizkrauklē un sākās bez jebkādas intrigas – pēc pirmā ceturkšņa 28:8 “VEF Rīga” labā. Vieniem piezagās pašpārliecinātības velniņš, otri ieguva spīti pierādīt savu varēšanu. Palēnām pretēji poli pievilkās un pēdējā ceturtdaļā apgriezās pretēji – vadībā bija “Barons”! Arī sākoties pēdējai minūtei, priekšā bija Mārtiņa Gulbja trenētā komanda. Spēles iznākumu izšķīra Jāņa Blūma meistarība un nosvērtība. Precīzs trejacis, divi realizēti soda metieni un “VEF Rīga” bija glābti. “Barons” komandai vēl palika pēdējā iespēja, tā tika izspēlēta uz bijušo vefieti Dāvi Geku, taču garām.

“VEF Rīga” saglabāja 100% uzvarētu spēļu bilanci, taču arī šī spēle apliecināja, ka pilnvērtīga LBL čempionāta interesēs esošā sistēma ar īpašiem izņēmumiem, kādām spēlējot mazāku apļu skaitu, sevi ir izsmēlusi.

LBL ČEMPIONĀTS
“VEF Rīga” – “Barons” 82:81
(28:8, 41:27, 63:55). Blūms 19, Meiers 16, Šķēle 14; Jogela 22, Krestiņins 14+9AB, Geks 10.