Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Bojāgājušo skaits Somālijas teroraktā pieaudzis līdz 276 0

Bojāgājušo skaits sestdien Somālijas galvaspilsētā Mogadīšo notikušajā teroraktā pieaudzis līdz 276, bet 300 cilvēki ievainoti, pirmdien pavēstīja informācijas ministrs Abdirahmans Osmans.

Kokteilis
2026. gada upuri: šīs zodiaka zīmes saņems skarbu mācību no likteņa
Eiropa ir brīdināta! Krievijas “Pastardienas radio” pārraida 15 šifrētus ziņojumus; pieminēta arī Latvija 90
Apstiprināts galējais prāmja “Estonia” katastrofas cēlonis. Tas ir negaidīts 24
Lasīt citas ziņas

Terorakts ar tik lielu upuru skaitu Somālijā līdz šim nebija pieredzēts.

Somālijas valdība teroraktā vaino ar “Al Qaeda” saistīto grupējumu “Al Shabab”. Tiesa gan, grupējums teroraktu pagaidām nav komentējis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mogadīšo terorakts ir arī viens no asiņainākajiem Aizsahāras Āfrikā. Upuru skaita ziņā tas pārsniedz 2015.gadā Kenijā notikušo uzbrukumu Garisas universitātei, kā arī 1998.gada sprādzienus ASV vēstniecībās Kenijā un Tanzānijā.

Lielākā daļa bojāgājušo Mogadīšo “ir sadeguši tā, ka tos nav iespējams atpazīt”, sacīja policijas amatpersona Ibrahims Mohameds.

Somālijas prezidents Mohameds Abdullahi Mohameds teroraktu raksturoja kā valsts mēroga traģēdiju, kā arī mudināja iedzīvotājus palīdzēt cietušajiem, nododot asinis.
Somālijā izsludinātas trīs dienu sēras.

Sprādziens notika noslogotā krustojumā pilsētas centrā, un tajā tika iznīcināti vairāki desmiti transportlīdzekļu, kā arī bojātas ēkas vairāku simtu metru rādiusā.

Kravas automašīna šķita aizdomīga drošības spēkiem, un tie uz automobili atklāja uguni, tomēr tajā esošais terorists paguva sarīkot sprādzienu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.