Latvijā
Rīga

Brīvības ielas rakumi sanikno rīdziniekus0


Šā brīža ielu remonti Rīgā
Šā brīža ielu remonti Rīgā
Foto – Valdis Semjonovs

Turpinoties remontdarbiem uz Brīvības ielas Rīgā, iedzīvotāji sašutuši, ka vienlaicīgi tiek remontēta gan iela, gan ietves.

Portāls “La.lv” novēroja, ka Brīvības ielas posmā no Gaisa tilta līdz G. Zemgala gatvei, gājēju ietves ir pamatīgi izrakņātas un klātas akmens šķembām, sagādājot pamatīgas pārvietošanās grūtības gan velobraucējiem, gan jaunajām māmiņām ar ratiņiem, gan gājējiem.

Ņemot vērā, ka uz Brīvības ielas notiek vērienīgi remontdarbi, nereti rīdzinieki, lai nesēdētu sastrēgumos un atvieglotu satiksmes plūsmu pilsētas maģistrālās ielas remontdarbu laikā, automašīnu vietā izvēlas izmantot velosipēdus vai pārvietoties kājām. Taču izrakņāto ietvju dēļ arī tas šobrīd ir apgrūtinoši.

Iedzīvotāji soctīklos ironizē, ka pirms izrakņāt ietves un ielu, varēja padomāt par kvadraciklu nomu vai teleportācijas iespējām.

Kā skaidro Rīgas Domes Satiksmes departaments, būvniekam esot doti norādījumi
par nepieciešamību nodrošināt gājēju kustību ietvju seguma atjaunošanas laikā Brīvības ielā.

Būvdarbu veicēji atzīst, ka visneērtākais posms gājējiem būvdarbu laikā ir tieši posms no Gaisa tilta līdz G.Zemgala gatvei, kur ietve ir apvienota ar veloceļu. Tāpat būtiski apgrūtināta gājēju pārvietošanās ir dēļ pazeme inženierkomunikāciju remontdarbiem, kuri notiek paralēli ietves seguma nomaiņas darbiem.

Būvdarbu veicējiem uzdots nodrošināt gājēju kustību no Gaisa tilta līdz gājēju tunelim pa ielas labo pusi (virzienā uz Teiku). Tālāk gājējus aicinām izmantot tuneli, lai šķērsotu ielu un pārvietošanās būs nodrošināta pa ielas kreiso pusi. Būvdarbu laikā gājējiem jārēķinās ar neērtībām, proti, šķembām klātu segumu.

Saistītie raksti

Kā uzsver būvdarbu veicēji, šodien, ņemot vērā veicamo būvdarbu specifiku, var būt īslaicīgas ar pārvietošanās neērtības šķembu ieklāšanas un sablīvēšanas laikā.

Satiksmes departaments aicina visus satiksmes dalībniekus būvdarbu laikā rūpīgi sekot līdzi ceļa zīmēm un norādēm, kā arī ar sapratni izturēties pret īslaicīgajiem ierobežojumiem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.