Reklāmraksti

Brīvprātīgais darbs kā dzīves un pieredzes izglītība0

Publicitātes foto

Veicināt līdzcilvēku un jauniešu izaugsmi, iepazīt citu kultūru un iemācīties vairāk par sevi un Latvijā esošajām kopienām, tradīcijām un aktualitātēm. Ik nedēļu ļauties aizrauties elpai Latvijas dabas skaistumā un paļauties uz mūsu cilvēku sirsnīgumu. Tāda ir pieredze un sajūta veicot Eiropas Savienības brīvprātīgo darbu Latvijā. Piedzīvojuma Gars pēdējos divus gadus īstenoja brīvprātīgā darba projektu, kurā divas jaunas sievietes no Eiropas dzīvoja un mācījās Latvijā.

Publicitātes foto

Projekta laikā brīvprātīgie veidoja un īstenoja dažādas aktivitātes jauniešiem, ejot kopā dabā, izmantojot dažādas spēles un uzdevumus ārā, lai rosinātu veselīgu dzīvesveidu, attīstītu jauniešos komandas darbu un veicinātu sociālo iekļaušanu jauniešu vidū gan skolā, gan ārpus skolas.

Publicitātes foto

Par projekta laikā gūto pieredzi viena no brīvprātīgajām Raghda raksta šādi: “Pateicoties projekta aktivitātēm, es piedzīvoju Latvijas dabu, mežus un dzīvniekus, arī lietainos laikapstākļus (smejas). Es iemācījos kāpt kokos, braucu ar kajakiem nakts laivu braucienos, spēlēju nakts spēles tepat Pierīgā, devos pārgājienos gan mežos, gan pāri purviem! Man patīk gatavot, tāpēc labi atceros pirmās pieredzes ar latviešu auksto zupu, biezpiena kūku, Jāņu sieru. Mani pārsteidza latviešu ciešā saikne ar dabu, kas arī parādās ēdienu gatavošanā, kā, piemēram Lieldienu olu krāsošana ar augiem un ziedu lapiņām. Kopumā gan visvairāk es novērtēju visas sarunas un kopā pavadītais laiks ar Piedzīvojuma Gara biedriem, jauniešiem un skolēniem. Šīs sarunas bagātināja mani kā cilvēku, atvēra vairāk manu sirdi un pavēra jaunas perspektīvas kā redzēt un piedzīvot dzīvi.”

Projekts “Woods of Wisdom” īstenots ar Eiropas Komisijas programmas “Erasmus+: Jaunatne darbībā” līdzfinansējumu. Vairāk par Eiropas Brīvprātīgo darbu un citiem jauniešu Eiropas savienības projektiem meklē Jaunatnes Starptautisko programmu aģentūras mājaslapā.

LA.lv
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kādu ūdens sildītāju izvēlēties savam mājoklim?
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis tvaika nosūcēju pasaulē: dažādi tvaika nosūcēju tipi un padomi, kā iegādāties piemērotāko no tiem
16. jūnijs, 2020
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Ceļvedis skrituļdēļu pasaulē: dažādi skrituļdēļu tipi un to priekšrocības
16. jūnijs, 2020

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 11 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
9 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
16 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
9 stundas