Publicitātes foto

BTA uzsāk Mežu apdrošināšanu – drošība ilgtermiņā 0

Klimata pārmaiņu pastiprinātās dabas stihijas – spēcīgas vētras, tveice un sausuma periodi – apgrūtina dzīvi ne vien zemkopjiem, bet arī mežsaimniekiem. Lai samazinātu jaunaudžu un mežu īpašnieku riskus, apdrošināšanas akciju sabiedrība “BTA Baltic Insurance Company” (turpmāk – BTA) aicina aizdomāties par – Mežu apdrošināšanu.

Reklāma
Reklāma
Mājas
Vārītus rīsus nedrīkst uzglabāt ilgāk par vienu dienu! 10 bieži pieļautas kļūdas gatavojot, kas var izraisīt saindēšanos ar pārtiku
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 19
“Kad esi ko parādā VID, atgādinājumi nāk nemitīgi, bet, ja esi strādājošs pensionārs, neviens neatgādina…” Iveta par pensionāru iespējām saņemt pārrēķinu
Lasīt citas ziņas

Meži allaž uzskatīti par Latvijas bagātību un nu tos cilvēki sākuši uztvert arī kā investīciju nākotnē. Jaunaudzes tiek veidotas ar domu, ka pēc 20 vai 30 gadiem kokus varēs nocirst un iegūt naudu mierīgām, labklājīgām vecumdienām. Taču arī meži sastopas ar dažādiem draudiem. Tos var izpostīt ugunsgrēki, kokus mēdz izgāzt vētras un tiem uzklūp kukaiņi, savukārt jaunaudzes apskādē meža zvēri. Meža apdrošināšana nozīmē, ka pat šādā nepatīkamā scenārijā īpašnieks necietīs zaudējumus.

«Meža apdrošināšana ir pavisam jauns produkts BTA klāstā, taču jau tagad meža īpašnieki izrāda lielu interesi par to. Esam izsnieguši vairākus desmitus piedāvājumus un noslēguši pirmās polises. Apmēram puse no visiem Latvijas mežiem pieder privāto zemju īpašniekiem, kuru kopējais skaits ir aptuveni 135 tūkstoši. Taču līdz šim apdrošināta ir tikai neliela platība. BTA piedāvātā apdrošināšana ir izdevīga gan lielajiem meža īpašniekiem, gan mazajiem, jo kā zināms, meža vērtība ilgtermiņā tikai pieaug un no negadījumiem, kas galvenokārt ir nepatstāvīgi laikapstākļi vai klimata postījumi, mežs nav pasargāts,» skaidro BTA Baltijas risku parakstīšanas departamenta direktors Ivo Danče.

CITI ŠOBRĪD LASA

BTA piedāvā apdrošināšanas aizsardzību pret uguns, vētras, zādzības, meža zvēru, snieglauzes un kukaiņu riskiem. Līgums paredz, ka tiek apdrošināta mežaudze – mežs ar viendabīgiem augšanas apstākļiem, koku sugu sastāvu un vecumu. Pirms līguma noslēgšanas tiek veikts meža novērtējums un monitorings. Mežs tiek iedalīts trīs tipos – jaunaudze, briestaudze, pieaugusi audze. Jaunaudzes meža īpašuma vērtība ir 1000 – 2500 EUR/ha robežās, briestaudzes no 2500 līdz 20 000 EUR/ha, savukārt pieaugušas audzes vērtība svārstās no 2500 – 25 000 EUR/ha.

Lai noslēgtu līgumu, nepieciešams saņemt no klienta aizpildīts pieteikums un taksācijas kartiņa, kas nav vecāka par 20 gadiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.