Latvijā
Politika

Bulgārija iebilst pret Latvijas ieceri veikalos “slēpt” cigaretes1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Bulgārija iebildusi Latvijas iecerei cigaretes un tabakas produktus mazumtirdzniecības veikalos novietot tā, lai pircējiem tie nebūtu redzami, piedāvājot tikai produktu cenu lapu, šodien Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas sēdē sacīja Veselības ministrijas (VM) pārstāve Santa Līviņa.

Šodien sēdē komisija nolēma turpināt skatīt grozījumus Tabakas izstrādājumu, augu smēķēšanas produktu, elektronisko smēķēšanas ierīču un to šķidrumu aprites likumā, kas paredz cigaretes un tabakas produktus mazumtirdzniecības veikalos novietot tā, lai pircējiem tie nebūtu redzami, piedāvājot tikai produktu cenu lapu.

Tomēr Līviņa norādīja, ka likumprojekts vēl jāsaskaņo ar Eiropas Komisiju (EK).

Sākotnēji izmaiņas bija jāsaskaņo līdz 11.oktobrim, tomēr patlaban saņemti iebildumi no Bulgārijas, kā arī komentāri no EK un Itālijas.

Līviņa informēja, ka Bulgārijas iebildumi saistīti ar ieceri “slēpt” tabakas produktus, jo, valsts ieskatā, Eiropas Savienības direktīva par tabakas produktu ierobežošanu ir gana stingra, tāpēc, ja Latvija vēloties noteikt vēl stingrākas prasības, nepieciešami pētījumi par to, vai tas nemazinās patērētāju informētību un nekavēs jaunu produktu ienākšanu tirgū.

VM pārstāve gan norādīja, ka

iecere nav domāta, lai ietekmētu jau esošu smēķētāju viedokli, bet gan, lai no šī kaitīgā ieraduma pasargātu jauniešus.

Specializētajos tabakas veikalos smēķētāji varēs turpināt iegādāties preces un izdarīt izvēli.

Pēc Līviņas paustā, tā kā saņemti iebildumi no Bulgārijas, kā arī komentāri no EK un Itālijas, līdz 11.janvārim likumprojektu nevar virzīt tālāk izskatīšanai Saeimā. VM patlaban plāno atspēkot iebildumus, un, ja līdz 11.janvārim netiks saņemti jauni, likumprojektu varēs virzīt tālāk.

Saistītie raksti

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas izpilddirektore ir Ieva Ligere informēja, ka par šo ieceri būtu vēl jādomā, jo tā pavērs iespējas lielajiem tirdzniecības centriem un veikaliem, piemēram, “Rimi” un “Maxima”, kuriem būs vieglāk izveidot specializētas telpas, kurās brīvi varēs iekļūt ikviens.

Ligere piebilda, ka šādā gadījumā likumprojekts un iecere nesasniegs savu mērķi.

Komisija lēma, ka priekšlikumus otrajam lasījumam varēs iesniegt līdz 1.februārim. Par likumprojektu atbildīgais referents būs deputāts Vitālijs Orlovs (S).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.