Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša
Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša
Foto: Dainis Bušmanis

Čakša negrasās atkāpties no izglītības un zinātnes ministres amata 125

Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša (JV) noraida Latvijas izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) prasību atkāpties no amata, aģentūrai LETA apliecināja Izglītības un zinātnes ministrijā (IZM).

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 3
Veselam
Ārvalstīs strauji izplatās jaunais Covid-19 paveids “FLiRT”. Medicīnas eksperte skaidro, vai šis vīruss ir konstatēts arī Latvijā un cik tas bīstams? 4
Veselam
13 tavas vientulības iemesli, kurus nepatīkami dzirdēt 7
Lasīt citas ziņas

LIZDA 30.jūnijā nolēma prasīt Čakšas demisiju, jo nav izpildīts arodbiedrības lūgums pieņemt grozījumus visos nepieciešamajos Ministru kabineta (MK) noteikumos par finansēšanas kārtību pedagogiem, kā arī nav panākta vienošanās saistībā ar pedagogu darba slodzes balansēšanu turpmākajos gados.

Kā iemeslus Čakšas demisijas pieprasījumam arodbiedrība minēja arī “nepārdomātu risinājumu piedāvāšanu un pārsteidzīgu lēmumu pieņemšanu” jautājumos par skolu tīklu optimizāciju un finansējuma pārdali Veselības ministrijai, kā arī “neprofesionālu, novēlotu un kļūdainu” centralizēto eksāmenu norisi un rezultātu paziņošanu, kas “ir radījis haosu izglītības iestādēs, izmisumu pedagogos, apjukumu un neziņu par iespējām turpināt izglītošanos bērnos un vecākos”, teikts demisijas pieprasījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA
Čakša noraidīja arodbiedrības izteiktos pārmetumus, atkārtoti uzsverot, ka abas LIZDA streika pieteikumā minētās konkrētās streika prasības – zemākā atalgojuma palielināšanas grafika pieņemšana un slodžu sabalansēšanas uzsākšana – ir izpildītas, līdz ar ko viņa nevar akceptēt LIZDA ierosinājumu.

Ministres ieskatā nepieciešams turpināt realizēt gan vienotas un iekļaujošas skolas izveidošanu visā Latvijā, gan vienādi augstās izglītības kvalitātes nodrošināšanu visā Latvijā, un ar to saistīto pedagogu atalgojuma palielināšanu un slodžu sabalansēšanu.

Atsevišķi izglītības nozares pārstāvji aicinājuši LIZDA neuzturēt prasību par Čakšas demisiju. Latvijas Privāto pirmsskolu biedrības vadītāja Daina Kājiņa pauda, ka viens no izaicinājumiem, ar ko ilgstoši saskaras Latvijas izglītības sistēma, ir stabilitātes trūkumus, ko rada arī bieža nozares ministru maiņa.

Arī Latvijas Zinātņu akadēmijas prezidents Ivars Kalviņš uzskata, ka LIZDA izteiktais izglītības un zinātnes ministres demisijas pieprasījums atspoguļo ilgi veidojušos kritisko situāciju nozarē, bet nepalīdz to risināt. Viņš ir pārliecināts, ka pie vainas ir “ministrijas aparāta kapacitātes vai kompetences trūkums, kas ir novedis pie tā, ka netiek savlaicīgi sagatavoti nepieciešamie normatīvie akti”.

Pret Čakšas demisiju bija arī Nacionālās apvienības, “Apvienotais saraksts” un ministres pārstāvētās partijas “Jaunā vienotība” frakcijas pārstāvji.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.