Ziedonis Caune
Ziedonis Caune
Foto: Paula Čurkste/LETA

Jelgavas novada opozīcija nav atmetusi domu mēru Ziedoni Cauni atbrīvot pirms budžeta pieņemšanas 8

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 30
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Vēstulē Jelgavas novada domes deputātiem, kuri to saņēma otrdienas rītā pirms ārkārtas sēdes, Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (LZS) ir apstiprinājis, ka plāno atstāt pašvaldības vadītāja amatu pēc novada budžeta pieņemšanas, par ko kuluāros jau bija dzirdēts.

“Kā zemnieks apstrādā lauku un to redz kā savu veikumu, tā novada pašvaldībai šāds lauks ir budžets,” raksta Z. Caune. Viņš aicina domniekus “atbalstīt mani visu kopējā darbā līdz budžeta apstiprināšanai”. Par nākamā gada budžetu dome varētu lemt 2022. gada janvāra beigās vai februāra sākumā. Opozīcija nolēmusi tik ilgi negaidīt un varētu rosināt Z. Caunes atbrīvošanu agrāk.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iespējams, ar vēstuli domniekiem Z. Caune vēlējies novērst neuzticības balsojumu. Z. Caune “Latvijas Avīzei” neatklāja, kāds ir rakstiskās uzrunas mērķis, jo ir nolēmis vairs nekādus komentārus nesniegt. To viņš atkārtoja vairākkārt, ne apstiprinot, ne noliedzot lēmumu aiziet no amata. Sarunas beigās viņš tikai noteica:

“Kā būs, tā būs.” Aģentūrai ­LETA Z. Caune licis saprast, ka uz viņu ir izdarīts spiediens, kam esot arī politiskais atbalsts Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijā (VARAM), jo ministra padomnieks Madars Lasmanis (“AP”) ir arī Jelgavas novada deputāts.

M. Lasmanis “Latvijas Avīzei” apstiprināja, ka arī viņš šorīt ir saņēmis e-pastā Z. Caunes vēstuli. Taču domes priekšsēdētāja darbība neliecinot, ka viņš vēlētos ar visiem deputātiem sadarboties budžeta projekta sagatavošanas laikā un visus iesaistīt šajā darbā. Tādā gadījumā varbūt arī varētu vienoties ar Z. Cauni, ka viņš “cilvēciski atstāj amatu”.

“Mums nav nekāda dialoga. Ir iespaids, ka Ziedonis Caune velk laiku, lai kaut ko sakārtotu,” piebilda M. Lasmanis, ar kuru priekšsēdis neesot telefoniski sazinājies kopš vasaras. Jau rakstīts, ka Z. Caunem dzīvi amatā vairāk pat apgrūtina lielais no agrākā Ozolnieku novada ievēlēto deputātu īpatsvars, jo jaunajiem domniekiem nebija pa prātam tas darba stils, kāds iepriekš daudzus gadus bija Jelgavas novadā – tajā Z. Caune bija galvenais noteicējs un domnieku loma nebija tik izteikta.

M. Lasmanis atzina, ka pašvaldības budžets ir ļoti svarīgs un “mēs, visticamāk, neļausim Ziedonim Caunem tik ilgi palikt amatā”. Viņa demisiju varētu ierosināt vēl šogad, bet, kad iesniegumu iekļautu domes sēdes darba kārtībā, nevarot pateikt. Taču pēc septiņu deputātu ierosinājuma drīzumā tiks sasaukta ārkārtas sēde, kurā tiks lemts par izpilddirektores Līgas Lonertes atstādināšanu no amata uz laiku, informēja M. Lasmanis. Z. Caune ir bijis pašvaldības vadītājs gandrīz 30 gadus – pirms ievēlēšanas Jelgavas novada priekšsēža amatā viņš vadīja Vircavas pagastu, kas iekļāvās Jelgavas novadā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.