Ekonomika
Bizness

Caurspīdīgais akmens. Latvijas uzņēmēji izveidojuši pārsteidzošu apdares materiālu ekspozīciju2


SIA “Agni” akmens ekspozīcijas telpā atrodas daudzu akmens šķirņu paraugi. Lieli un mazi, tos var apskatīt gan dienas gaismā, gan izgaismotus.
SIA “Agni” akmens ekspozīcijas telpā atrodas daudzu akmens šķirņu paraugi. Lieli un mazi, tos var apskatīt gan dienas gaismā, gan izgaismotus.
Publicitātes foto

Latvieši ir ieturēti tirgotāji, jo, iespējams, izrādīšanās gēns tiem ir apslēpts. Toties sava iemīļotā materiāla skaistuma parādīšanai viņi gatavi tērēt gan laiku, gan meistarību.

Viena no SIA “Agni” darbības nozarēm ir akmens apstrāde, ko vada Gints Ozoliņš. Viņa kolekcijā ir ap 500 akmens paraugu, ko īpašnieks uzskata par lielāko Latvijā. Tomēr mazais paraugu izmērs, viņaprāt, neļāva pilnībā novērtēt akmens dekoratīvās iespējas lielā telpā.

Modernās akmens ieguves metodes ļauj iegūt plānas un liela izmēra akmens plāksnes. Tas ir tehnoloģiski sarežģīti, jo liela izmēra marmora plāksni caurvij neskaitāmas plaisiņas. Ja to mēģinātu pacelt, plāksne sairtu gabalos. Tādēļ zāģējot pie tās uzreiz tiek pielīmēts siets, kas satur visu kopā. Tā iegūst tik lielas marmora oniksa plāksnes, kas sniedzas no grīdas līdz griestiem. Tāpat moderna ir arī skaldīta akmens faktūra, kas izskatās neparasti, un to visu vajag parādīt.

Pie vienas salona sienas lielas akmens plāksnes savienotas tauriņa veidā. Tas nozīmē, ka slīpētas abas griezuma puses, kas atlocītas veido tā kā spārnus. Šis ir mazliet dārgāks sienu apšūšanas veids, jo jāslīpē nevis automātiski visas akmens loksnes pēc kārtas, bet katra otrā diviem cilvēkiem jāapgriež otrādi. Piedevām akmens daļēji sastāv no caurspīdīgiem elementiem, kas ļauj to nezinātājam pilnīgi neiedomājamā kārtā izmantot telpas izgaismošanai. Izgaismot var atsevišķus fragmentus akmens grīdā, atsevišķu sienas daļu vai visu sienu. Tā kā stabilais LED apgaismojums šobrīd vairs nav tik dārgs, šāds papildefekts ir intriģējošs. Visas šīs akmens dekoratīvās iespējas apskatāmas fotoattēlā, kas gan nav tik pārliecinoši kā aptaustāmais paraugs.

Lai maksimāli atsegtu modernā akmens skaistumu un to parādītu pircējam reālos apstākļos, Gints nolēma veidot “show room” – salonu, kurā demonstrē dažādas akmens iespējas reālā telpā. Pirmais izmēģinājuma eksemplārs jau agrāk tika izveidots neliels – 3 x 3 metri – un šobrīd atrodas darbnīcā. Otrs tapa 2014. gadā “Agni” salonā Brīvības ielā 173, kur no vecā interjera palika tikai durvju rokturis un signalizācijas pults.

Darbā Gints neiesaistīja profesionālu dizaineru, jo tas veidotu telpas dizainu, bet šajā telpā bija jāvalda akmenim. “Stone Showroom” praktiski izveidoja divi pašu puiši, lēnām strādājot un pie reizes vēl apkalpojot citus objektus. Darbā pagāja četri mēneši no februāra līdz maija beigām. Darba veikšana pa posmiem atļāva rūpīgāk pārdomāt katru soli, jo plāns tapa darba gaitā.

Telpas priekšējā sienā atrodas marmorā iestrādāts augu motīvs – “Pietra dura” tehnikas mūsdienu interpretācijā. Zīmējumu, ko sauc par mūžīgo gleznu, gatavo no 20 mm biezām dažādu akmeņu plāksnēm. Vajadzīgo formu iegūst ar augstspiediena ūdens strūklu, ko izmanto cietu metālu griešanai. No klasiskās tehnikas tas atšķiras ar to, ka savienojumu vietas ir nevis ciešas, bet ar vairāku milimetru spraugu, kas tiek piepildīta ar šuvju masu. Dekoru iestrādā grīdā un iespējams izgatavot ļoti interesantu zīmējumu. Tāpat demonstrējumu istabā atrodas daudzu akmens šķirņu paraugi. Lieli un mazi, tos var apskatīt gan dienas gaismā, gan izgaismotus.

Akmens ekspozīcijas telpa jeb “Stone Showroom” bija nominēta “Latvijas Dizaina gada balvai 2014” starp biroja interjera dizaina finālistiem un eksponēta arī Rīgas starptautiskajā dizaina izstādē “Design Isle”. Tā pamatoti uzskatāma par Ginta Ozoliņa meistarstiķi. Arī uzņēmuma itāļu partneri, kas ciemojās Rīgā, atzīmē, ka otra tāda salona Baltijas valstīs neesot un pircēji acis vien iepleš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.