„Lai ceļš uz Tokiju ir viegla ceļavēja vadīts  un satraucošas iedvesmas pilns!  Ja jūsu neatlaidība sagādās medaļas, mēs būsim vēl neizmērojami lepnāki un gandarītāki, ka esam jūsu  lielie draugi šajā nozīmīgajā uzvaras ceļā!” pasniedzot ceļasomu Daigai Dadzītei, „Mēness aptieku”  un „Repharm” padomes vārdā teic Dins Šmits.
„Lai ceļš uz Tokiju ir viegla ceļavēja vadīts un satraucošas iedvesmas pilns! Ja jūsu neatlaidība sagādās medaļas, mēs būsim vēl neizmērojami lepnāki un gandarītāki, ka esam jūsu lielie draugi šajā nozīmīgajā uzvaras ceļā!” pasniedzot ceļasomu Daigai Dadzītei, „Mēness aptieku” un „Repharm” padomes vārdā teic Dins Šmits.
Publicitātes foto

Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1

Jau otro gadu „Mēness aptieka” ir drošs parasportistu atbalstītājs ikdienā un ceļā uz Paralimpiskajām spēlēm Tokijā. Latviju paralimpiskajās spēlēs pārstāvēs 7 sportisti. Savukārt Latvijas karogu spēļu atklāšanas ceremonijas stadionā ienesīs četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions paravieglatlētikā Aigars Apinis un loka šāvēja Ieva Melle.

LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinēts aplipināja otru vakcinēto, kurš nomira. Kāpēc potētājiem cilvēkiem dod tik lielu brīvību?” Uz skatītāja jautājumu atbild epidemioloģe 227
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar okupantiem nav jādraudzējas! Jūsu partija mērķtiecīgi grauj mūsu valsts pamatus!” Brante pārmet Zivtiņam 228
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 236
1 diena
Lasīt citas ziņas

Paralimpiskais sports ir augsts mūsu planētas iedzīvotāju dzīves izaugsmes un lielo dzīves vērtību apliecinājums. „Mēness aptieka” savu lieldrauga statusu nes ar īpašu atbildību un cieņu un ir viens no galvenajiem atbalstītājiem.

Paralimpiskās  spēles nav tikai cīņa par uzvarām, bet gan liela uzvara, sākot no pirmajiem sportista soļiem ceļā uz šo mērķi! Taču sportiskais azarts, līdzdalības un uzvaras prieks ir neatņemama to sastāvdaļa.

CITI ŠOBRĪD LASA
Paralimpiskā vienība kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un paralimpiskās kustības patronesi Valsts prezidenta kundzi Andru Leviti.
Foto: Ausma Cīrulniece

Cīnīsies 7 sporta veidos                                                                             

Latviju XVI paralimpiskajās spēlēs Tokijā šogad pārstāvēs 7 sportisti. Paravieglatlētikā – Aigars Apinis, Diāna Dadzīte, Edgars Bergs, Baiba Rorbaha, paraiejādē – Rihards Snikus, peldēšanā – Jurijs Semjonovs un loka šaušanā – Ieva Melle.

Četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions un daudzkārtējais pasaules čempions Aigars Apinis – diska mešanas disciplīnā (F52 medicīnas klase). Aigaram šīs būs sestās paralimiskās spēles, taču šogad pirmo reizi viņš nesīs Latvijas karogu. Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs ir izcīnījis 8 medaļas, tai skaitā 4 zelta godalgas, kļūstot par godalgotāko sportistu Latvijā.

2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, vairākkārtēja pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās (F55 klase). Diānai šīs būs otrās paralimpiskās spēles.

Eiropas čempions un paralimpisko spēļu medaļnieks Edgars Bergs – lodes grūšanas disciplīnā (F35 klase). Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs izcīnījis divas sudraba un divas bronzas medaļas. Šogad Edgars izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā paravieglatlētikā lodes grūšanā.

Jaunā sportiste Baiba Rorbaha – vālītes mešana (F32 klase). Šogad Eiropas čempionātā paravieglatlētikā Baiba izcīnīja 3. vietu vālītes mešanas sacensībās, sasniedzot jaunu personīgo rekordu. Baibai šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņas karjerā.

Vairākkārtējs Eiropas čempions paraiejādē Rihards Snikus ar daudzkārt godalgoto zirgu King of the Dance – paraiejādē (Grade I, Individual). Rihards šogad starptautiskās sacensībās Nīderlandē, kurās piedalījās gandrīz visi spēcīgākie konkurenti, izcīnīja trīs zelta medaļas.

Jaunais sportists Jurijs Semjonovs – peldēšana (S8, 100m peldējums uz muguras). Jurijam šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņa karjerā.

2018. gadā viņš savā klasē kļuva par Eiropas čempionu peldēšanā. Savukārt 2019. gadā Pasaules čempionātā parapeldēšanā viņš izcīnīja godpilno 4. vietu, nodrošinot dalību Tokijas paralimpiskajās spēlēs, un šogad Eiropas čempionātā arī izcīnīja 4. Vietu.

Ieva Melle – loka šaušana (recurve open). Ievai šīs būs otrās paralimpiskās spēles. 2016. gadā Ieva kļuva par Latvijas čempioni loka šaušanā gan paralimpisko, gan loka šāvēju bez invaliditātes konkurencē.

Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro viņa izcīnīja 8. vietu individuāli un 9. vietu jaukto komandu konkurencē

Sporta notikums veselības krīzes ēnā

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte atzīst: “Šīs paralimpiskās spēles būs ļoti liels izaicinājums. Covid-19 radītie ierobežojumi ievērojami apgrūtināja sportistu treniņu procesu un iespēju samērot savus spēkus starptautiskās sacensībās.

Pandēmijas laiks iezīmēja lielāku plaisu starp mūsu treniņu iespējām un daudzu citu valstu sportistu iespējām, kur sporta dzīve neapstājās tik ļoti lielā mērā kā pie mums. Tadēļ šīs spēles būs izaicnājums gan fiziski, gan psiholoģiski.

Taču mēs esam cīnītāji un apņēmības pilni ieguldīt visus savus spēkus, lai sasniegtu labāko rezultātu pasaules spēcīgāko sportistu konkurencē un nestu Latvijas vārdu pasaulē.”

Kopā ar sportistiem uz Tokiju dosies arī 6 treneri, sporta ārste Sandra Rozenštoka, fizioterapeite Signe Rinkule, kā arī apkalpojošais personāls.

“Sekoju līdzi Taviem startiem, Rihard, un ticu, ka Tu spēj daudz. Meistarība ir, tādēļ vēlu, lai Tevi un uzticamo kompanjonu pavada veiksme,” papildinot ceļasomu, vēstulē raksta „Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs Vadims Brižaņs.
Publicitātes foto

Ceļasoma ar praktisku un emocionālu saturu

„Mēness aptieka” kā komandas lieldraugi  sagatavojuši vērtīgu ceļasomu tālajam ceļam. Somas satura veidošanā aicinājām līdzdarboties arī partnerus no „Centrālās laboratorijas” un „Veselības centru apvienības”, kā arī aptiekas klientus un mūsu valsts Saeimas pārstāvjus.

Tajā ir sportistiem pirms startiem obligātās medicīniskās maskas, Rīgas farmaceitiskās fabrikas ražotie roku dezinfekcijas līdzekļi un īpašie sveicieni – daudz sirsnīgu vēstuļu ar „Mēness aptiekas” vadības,  farmaceitu, arī ārstu, aptiekas klientu, kā arī vairāku Saeimas deputātu laba vēlējumiem pirms tālā ceļa un startiem.

Tā „Mēness aptiekas” farmaceite, aptiekas vadītāja Ieva Virza sūta īpašus sveicienus komandas karoga nesējai savai vārda māsai Ievai Mellei:  “Ieva, uzņēmība, mērķtiecība un neatlaidība vienmēr atmaksājas. No sirds vēlam, lai Tokijā prāts ir mierīgs, rokas – drošas un stipras, lai bultas trāpa mērķa centrā un šīs nozīmīgās sporta sacīkstes sniedz patiesu gandarījumu! Mēs esam ar Tevi!”

Latvijas paralimpiskās komitejas ģenerālsponsora “Mēness aptieka” vadības pārstāvis Dins Šmits: „Pasaules veselības krīzes periodā startējot paralimpiskajās spēlēs Tokijā, Latvijas parasportistu vienība kopā ar Latvijas karogu pasaulei nesīs arī vēsti par valsti, kurā rūpēm par līdzcilvēkiem ir vērtība un svars.

Pārstāvot veselības aprūpes jomas zīmolu „Mēness aptieka”, sportistiem novēlam no sirds izbaudīt šo sportisko uzvaru ceļu un startēt ar vislabākajiem rezultātiem.”

Plānots, ka kopumā paralimpiskajās spēlēs Tokijā sacentīsies 4237 sportisti no 164 pasaules valstīm. Šīs būs jau 8. vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās paralimpiskie sportisti pārstāv mūsu valsti.

Kopš 2000. gada paralimpiskajās spēlēs Latvija ir izcīnījusi 15 medaļas. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstīm un 49. labākais rezultāts pasaulē.

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja, apkopojot rezultātus pēc katras valsts izcīnīto medaļu skaita, valsts iedzīvotāju skaita un cilvēku ar invaliditāti skaita, ir apzinājusi, ka Latvija ieņem pirmo vietu rezultātu ziņā pēc Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskām spēlēm 2016.gadā.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi – loka šaušana, badmintons, boccia, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, 5-a-side futbols, golbols, galda teniss, taekvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinēts aplipināja otru vakcinēto, kurš nomira. Kāpēc potētājiem cilvēkiem dod tik lielu brīvību?” Uz skatītāja jautājumu atbild epidemioloģe 227
13 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar okupantiem nav jādraudzējas! Jūsu partija mērķtiecīgi grauj mūsu valsts pamatus!” Brante pārmet Zivtiņam 228
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 236
1 diena
LA
LA.LV
Praktiski
FOTO. Mākslinieces Ievas Bondares 10 idejas, kā pašam izgatavot Adventes vainagu 8
15 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tu būsi iekāpis savas dzīves gaišajā joslā! Horoskopi 29.novembrim 1
7 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
LTV: “Daugavas stadiona” ledus halles būvnieks nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem 11
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
FOTO. VIDEO. Rīgā iedegtas Ziemassvētku egles un sācies svētku gaidīšanas laiks 2
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Kariņš: ES un NATO jādod skaidru signālu Krievijai, ka eskalācijas gadījumā tam būs “ļoti skaidras sekas” 77
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Dienvidāfrikas ārste: Cilvēki ar Covid-19 jauno paveidu nesaslimst nopietni 126
10 stundas
LE
LETA
Ziņas
Mūžībā devies titulētais F-1 komandu vadītājs Frenks Viljamss
22:43
LE
LETA
Ziņas
LTV: “Daugavas stadiona” ledus halles būvnieks nav norēķinājies ar apakšuzņēmējiem un piegādātājiem 11
21:26
LE
LETA
Ziņas
Kurās pilsētās ir lielākais saslimstības līmenis ar Covid-19 Latvijā? 9
21:22
LE
LETA
Ziņas
Ja nav sertifikāta, nevaru piekļūt bakomātam lielveikalā! Tiesībsargs saņēmis iedzīvotāju sūdzības 144
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Vakcinēts aplipināja otru vakcinēto, kurš nomira. Kāpēc potētājiem cilvēkiem dod tik lielu brīvību?” Uz skatītāja jautājumu atbild epidemioloģe 227
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Arhitekts: Rīgas silueta galvenā simbola Pētera baznīcas dzīvība lēni dziest 76
12 stundas
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Cik lielai būtu jābūt Kariņa un Pavļuta algai? 172
17 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Laukos
Uz kurām pilsētām jau doties baudīt Ziemassvētku rotājumus un skaistās gaismiņas?
17 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Cepumiņi – sērkociņi Ziemassvētku gaidīšanas laika “iededzināšanai”: brīnišķīga recepte svētkiem un dāvanām 9
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar okupantiem nav jādraudzējas! Jūsu partija mērķtiecīgi grauj mūsu valsts pamatus!” Brante pārmet Zivtiņam 228
12 stundas
ZB
Zigmunds Bekmanis
Kokteilis
“Man patīk, ja vīrieši prot izteikt komplimentus, uzņemties atbildību un nav augstprātīgi!” Saruna ar “Kad viņas satiekas” vadītāju Baibu Vītiņu
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Līdz pirmdienas rītam saglabāsies mierīgi laikapstākļi
9 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Skujkoku cenas krīt, lapu koku – aug! Kurš koks šobrīd ir vispieprasītākais tirgū? 2
16 stundas
LA
Latvijas Avīze
Ziņas
“Tele2” plāno uzstādīt simtiem 5G staciju
16 stundas
LE
LETA
Ziņas
Bijušais sporta skolas “Spars” direktors pārsūdzējis piespriesto cietumsodu saistībā ar zēna noslīkšanu peldbaseinā 4
6 stundas
LA
LA.LV
Praktiski
FOTO. Mākslinieces Ievas Bondares 10 idejas, kā pašam izgatavot Adventes vainagu 8
15 stundas
RO
Regīna Olševska
Ziņas
Pieņem jaunus MK noteikumus: tie palīdz cilvēkiem ar invaliditāti, bet rada asas diskusijas
17 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Kā sievietei viņai trūkst piepildījuma, kā politiķe nesaprot, ko pārstāv!” Kreitusei skarbi nosoda Petravičas pikanto fotosesiju 236
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Ziņas
“Briti” sapņo, ka viņu valsti vadītu Putins. Kā anonīmi interneta komentāri kļūst par ziņām vienā no ietekmīgākajiem propagandas medijiem 97
1 diena
LA
LA
Ziņas
“Mēs kā aitas sekojam un viens otrā redzam tikai ienaidnieku!” Krists un Rēzija Kalniņi pārdomās par mūsdienu sabiedrību 93
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Omicron – jaunais kovida paveids, par ko brīdina PVO un ECDC 155
1 diena
IA
Ieva Alberte
Ziņas
Vācijā skolās mācīs makšķerēt, dzīvnieku aizstāvji nosoda, ka “bērniem māca nogalināt” 78
1 diena
AT
Andris Tiļļa
Praktiski
FOTO. Ādamsonu dzimtas dārgums pie simtgadīgā ozola. Kā dzīvoja galdnieks, kurš gatavoja mēbeles Ulmanim un Benjamiņai? 10
4 dienas
IM
Ingūna Mieze
Ziņas
Kūdras izmantošanu dārzkopībā būtu jāizbeidz. Vai atrasts aizstājējs? 44
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Tad par bērnu vakcināciju nebūtu jādomā!” Circene uzsver, kāda kļūda Latvijā pieļauta 193
1 diena
AK
Aija Kaukule
Ziņas
“Vienmēr, kad šādi cilvēki aiziet, ir sajūta, ka kaut kas pasaulē mainās.” Atceroties Mārtiņu Braunu… 16
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Saules aptumsums var atnest jaunu skatījumu uz lietām un notiekošo! Horoskopi no 29. novembra līdz 4. decembrim 2
16 stundas