„Lai ceļš uz Tokiju ir viegla ceļavēja vadīts  un satraucošas iedvesmas pilns!  Ja jūsu neatlaidība sagādās medaļas, mēs būsim vēl neizmērojami lepnāki un gandarītāki, ka esam jūsu  lielie draugi šajā nozīmīgajā uzvaras ceļā!” pasniedzot ceļasomu Daigai Dadzītei, „Mēness aptieku”  un „Repharm” padomes vārdā teic Dins Šmits.
„Lai ceļš uz Tokiju ir viegla ceļavēja vadīts un satraucošas iedvesmas pilns! Ja jūsu neatlaidība sagādās medaļas, mēs būsim vēl neizmērojami lepnāki un gandarītāki, ka esam jūsu lielie draugi šajā nozīmīgajā uzvaras ceļā!” pasniedzot ceļasomu Daigai Dadzītei, „Mēness aptieku” un „Repharm” padomes vārdā teic Dins Šmits.
Publicitātes foto

Ceļavārdi pirms paralimpiskajiem startiem Tokijā 1

Jau otro gadu „Mēness aptieka” ir drošs parasportistu atbalstītājs ikdienā un ceļā uz Paralimpiskajām spēlēm Tokijā. Latviju paralimpiskajās spēlēs pārstāvēs 7 sportisti. Savukārt Latvijas karogu spēļu atklāšanas ceremonijas stadionā ienesīs četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions paravieglatlētikā Aigars Apinis un loka šāvēja Ieva Melle.

LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 49
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā reģistrēta pirmā Covid-19 revakcinācijas epizode 59
13 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 31
1 diena
Lasīt citas ziņas

Paralimpiskais sports ir augsts mūsu planētas iedzīvotāju dzīves izaugsmes un lielo dzīves vērtību apliecinājums. „Mēness aptieka” savu lieldrauga statusu nes ar īpašu atbildību un cieņu un ir viens no galvenajiem atbalstītājiem.

Paralimpiskās  spēles nav tikai cīņa par uzvarām, bet gan liela uzvara, sākot no pirmajiem sportista soļiem ceļā uz šo mērķi! Taču sportiskais azarts, līdzdalības un uzvaras prieks ir neatņemama to sastāvdaļa.

CITI ŠOBRĪD LASA
Paralimpiskā vienība kopā ar Valsts prezidentu Egilu Levitu un paralimpiskās kustības patronesi Valsts prezidenta kundzi Andru Leviti.
Foto: Ausma Cīrulniece

Cīnīsies 7 sporta veidos                                                                             

Latviju XVI paralimpiskajās spēlēs Tokijā šogad pārstāvēs 7 sportisti. Paravieglatlētikā – Aigars Apinis, Diāna Dadzīte, Edgars Bergs, Baiba Rorbaha, paraiejādē – Rihards Snikus, peldēšanā – Jurijs Semjonovs un loka šaušanā – Ieva Melle.

Četrkārtējais paralimpisko spēļu čempions un daudzkārtējais pasaules čempions Aigars Apinis – diska mešanas disciplīnā (F52 medicīnas klase). Aigaram šīs būs sestās paralimiskās spēles, taču šogad pirmo reizi viņš nesīs Latvijas karogu. Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs ir izcīnījis 8 medaļas, tai skaitā 4 zelta godalgas, kļūstot par godalgotāko sportistu Latvijā.

2016. gada paralimpisko spēļu zelta un bronzas medaļas ieguvēja, vairākkārtēja pasaules un Eiropas čempione Diāna Dadzīte – šķēpa mešanas un diska mešanas disciplīnās (F55 klase). Diānai šīs būs otrās paralimpiskās spēles.

Eiropas čempions un paralimpisko spēļu medaļnieks Edgars Bergs – lodes grūšanas disciplīnā (F35 klase). Viņš līdz šim paralimpiskajās spēlēs izcīnījis divas sudraba un divas bronzas medaļas. Šogad Edgars izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā paravieglatlētikā lodes grūšanā.

Jaunā sportiste Baiba Rorbaha – vālītes mešana (F32 klase). Šogad Eiropas čempionātā paravieglatlētikā Baiba izcīnīja 3. vietu vālītes mešanas sacensībās, sasniedzot jaunu personīgo rekordu. Baibai šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņas karjerā.

Vairākkārtējs Eiropas čempions paraiejādē Rihards Snikus ar daudzkārt godalgoto zirgu King of the Dance – paraiejādē (Grade I, Individual). Rihards šogad starptautiskās sacensībās Nīderlandē, kurās piedalījās gandrīz visi spēcīgākie konkurenti, izcīnīja trīs zelta medaļas.

Jaunais sportists Jurijs Semjonovs – peldēšana (S8, 100m peldējums uz muguras). Jurijam šīs būs pirmās paralimpiskās spēles viņa karjerā.

2018. gadā viņš savā klasē kļuva par Eiropas čempionu peldēšanā. Savukārt 2019. gadā Pasaules čempionātā parapeldēšanā viņš izcīnīja godpilno 4. vietu, nodrošinot dalību Tokijas paralimpiskajās spēlēs, un šogad Eiropas čempionātā arī izcīnīja 4. Vietu.

Ieva Melle – loka šaušana (recurve open). Ievai šīs būs otrās paralimpiskās spēles. 2016. gadā Ieva kļuva par Latvijas čempioni loka šaušanā gan paralimpisko, gan loka šāvēju bez invaliditātes konkurencē.

Paralimpiskajās spēlēs Riodežaneiro viņa izcīnīja 8. vietu individuāli un 9. vietu jaukto komandu konkurencē

Sporta notikums veselības krīzes ēnā

Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente Daiga Dadzīte atzīst: “Šīs paralimpiskās spēles būs ļoti liels izaicinājums. Covid-19 radītie ierobežojumi ievērojami apgrūtināja sportistu treniņu procesu un iespēju samērot savus spēkus starptautiskās sacensībās.

Pandēmijas laiks iezīmēja lielāku plaisu starp mūsu treniņu iespējām un daudzu citu valstu sportistu iespējām, kur sporta dzīve neapstājās tik ļoti lielā mērā kā pie mums. Tadēļ šīs spēles būs izaicnājums gan fiziski, gan psiholoģiski.

Taču mēs esam cīnītāji un apņēmības pilni ieguldīt visus savus spēkus, lai sasniegtu labāko rezultātu pasaules spēcīgāko sportistu konkurencē un nestu Latvijas vārdu pasaulē.”

Kopā ar sportistiem uz Tokiju dosies arī 6 treneri, sporta ārste Sandra Rozenštoka, fizioterapeite Signe Rinkule, kā arī apkalpojošais personāls.

“Sekoju līdzi Taviem startiem, Rihard, un ticu, ka Tu spēj daudz. Meistarība ir, tādēļ vēlu, lai Tevi un uzticamo kompanjonu pavada veiksme,” papildinot ceļasomu, vēstulē raksta „Mēness aptiekas” farmaceits, aptiekas vadītājs Vadims Brižaņs.
Publicitātes foto

Ceļasoma ar praktisku un emocionālu saturu

„Mēness aptieka” kā komandas lieldraugi  sagatavojuši vērtīgu ceļasomu tālajam ceļam. Somas satura veidošanā aicinājām līdzdarboties arī partnerus no „Centrālās laboratorijas” un „Veselības centru apvienības”, kā arī aptiekas klientus un mūsu valsts Saeimas pārstāvjus.

Tajā ir sportistiem pirms startiem obligātās medicīniskās maskas, Rīgas farmaceitiskās fabrikas ražotie roku dezinfekcijas līdzekļi un īpašie sveicieni – daudz sirsnīgu vēstuļu ar „Mēness aptiekas” vadības,  farmaceitu, arī ārstu, aptiekas klientu, kā arī vairāku Saeimas deputātu laba vēlējumiem pirms tālā ceļa un startiem.

Tā „Mēness aptiekas” farmaceite, aptiekas vadītāja Ieva Virza sūta īpašus sveicienus komandas karoga nesējai savai vārda māsai Ievai Mellei:  “Ieva, uzņēmība, mērķtiecība un neatlaidība vienmēr atmaksājas. No sirds vēlam, lai Tokijā prāts ir mierīgs, rokas – drošas un stipras, lai bultas trāpa mērķa centrā un šīs nozīmīgās sporta sacīkstes sniedz patiesu gandarījumu! Mēs esam ar Tevi!”

Latvijas paralimpiskās komitejas ģenerālsponsora “Mēness aptieka” vadības pārstāvis Dins Šmits: „Pasaules veselības krīzes periodā startējot paralimpiskajās spēlēs Tokijā, Latvijas parasportistu vienība kopā ar Latvijas karogu pasaulei nesīs arī vēsti par valsti, kurā rūpēm par līdzcilvēkiem ir vērtība un svars.

Pārstāvot veselības aprūpes jomas zīmolu „Mēness aptieka”, sportistiem novēlam no sirds izbaudīt šo sportisko uzvaru ceļu un startēt ar vislabākajiem rezultātiem.”

Plānots, ka kopumā paralimpiskajās spēlēs Tokijā sacentīsies 4237 sportisti no 164 pasaules valstīm. Šīs būs jau 8. vasaras paralimpiskās spēles pēc Latvijas neatkarības atjaunošanas, kurās paralimpiskie sportisti pārstāv mūsu valsti.

Kopš 2000. gada paralimpiskajās spēlēs Latvija ir izcīnījusi 15 medaļas. Tas ir labākais rezultāts starp Baltijas valstīm un 49. labākais rezultāts pasaulē.

Starptautiskā Paralimpiskā komiteja, apkopojot rezultātus pēc katras valsts izcīnīto medaļu skaita, valsts iedzīvotāju skaita un cilvēku ar invaliditāti skaita, ir apzinājusi, ka Latvija ieņem pirmo vietu rezultātu ziņā pēc Riodežaneiro Vasaras Paralimpiskām spēlēm 2016.gadā.

Kopumā Tokijā šogad paralimpisko spēļu programmā iekļauti 22 sporta veidi – loka šaušana, badmintons, boccia, kanoe airēšana, riteņbraukšana, paralimpiskā iejāde, 5-a-side futbols, golbols, galda teniss, taekvando, džudo, pauerliftings, airēšana, šaušana, sēdvolejbols, peldēšana, triatlons, ratiņbasketbols, ratiņpaukošana, ratiņregbijs, kā arī ratiņteniss.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 49
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Latvijā reģistrēta pirmā Covid-19 revakcinācijas epizode 59
12 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 31
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 16
1 diena
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Karstākajā ražas laikā Sakņu paviljons bēdīgi stāv pustukšs. Uz kurieni “pārcēlies” iecienītais paviljons? 27
7 stundas
Lasīt citas ziņas
LE
LETA
Ziņas
Strauji augot Covid-19 saslimstībai, NMPD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu
2 minūtes
LE
LETA
Ziņas
Krievijā nomirusi Navaļnijam nosacīto sodu ar reālu aizstājusī tiesnese 2
52 minūtes
IK
Ilze Kalve
Ziņas
Automašīnu vietā gājējus un velosipēdistus tagad apdraud jauna problēma – e-skūteris 7
2 stundas
LA
Latvijas Avīze
Veselam
“Pēc potes gaidījām, kas nu būs, bet vīlāmies.” Ārstniecības augu audzētājs Ivars Geiba par vakcinēšanos pret Covid-19 49
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Strauji augot Covid-19 saslimstībai, NMPD nāk klajā ar svarīgu paziņojumu
20:53
LE
LETA
Ziņas
Krievijā nomirusi Navaļnijam nosacīto sodu ar reālu aizstājusī tiesnese 2
19:58
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
“Turpmāk tikai kopīgi!” Urzula fon der Leiena neatgādināja par haosu un nacionālo egoismu pandēmijas sākumā 3
18:56
LA
LA.LV
Ziņas
Ap Ziemassvētkiem uzņēmēji saņems “dāvanas” no VID, kas liks rīkoties. Endziņš par nodokļu sistēmas brāķi 24
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Influencere Beta Beidz: “Jāpalīdz meitenēm, kurām nav paveicies sociālā slāņa loterijā!” 2
2 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ap 10 000 migrantu slēpjas no karstuma zem tilta uz ASV un Meksikas robežas 7
4 stundas
IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
Karstākajā ražas laikā Sakņu paviljons bēdīgi stāv pustukšs. Uz kurieni “pārcēlies” iecienītais paviljons? 27
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rastorgujevam diskvalifikācijas dēļ olimpiskās spēles ies secen 6
3 stundas
Daina Šulca
Ziņas
“Profesionāli esmu ļoti daudz ieguvusi,” Beatrise dalās pieredzē par studijām Dānijā 1
1 stunda
IE
Ināra Egle
Ziņas
“Sargājot šodien Pav­ļutu, jūs stumjat sevi uz klinti.” Pavļutu kritizē, bet atstāj amatā 62
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. “Cēloņi šādām izmaiņām pagaidām nav zināmi!” Latvijā samazinās susuru populācija 6
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Darboties vajag ne tikai rungai, bet arī dialogam.” Kossovičs iepriecināts par vakcinācijas rādītājiem Rīgas skolās 12
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
VIDEO. Autovadītājam piemēro 360 eiro sodu par braukšanu ar ātrumu 161 km/h 6
5 stundas
LE
LETA
Ziņas
Vīķe-Freiberga: Mums plosās pandēmija, slimība skar visus, tomēr daži bezatbildīgi nebaidās spēlēt krievu ruleti 163
9 stundas
LE
LETA
Ziņas
Iekļūstot kādā privātmājā, vairākas personas maskās īpaši cietsirdīgi aplaupa sievieti 5
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ko darīt Pavļutam, ja cilvēki negrib vakcinēties – vilkt aiz matiem?!” Bikše par veselības ministra atbildību 67
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Mēs nodarbojamies ar mārketingu un pārpērkam pedagogus.” Direktoru pārsteidz ierēdņu teiktais, ka ar vakancēm neesot problēmu 9
10 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Latvija atpaliek no kaimiņiem, savukārt Baltijas “tīģera” lomā Igauniju pamazām nomaina Lietuva 38
14 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Mūžībā devies vjetnamiešu Tarzāns, kurš 40 gadus pavadīja džungļos 5
7 stundas
LE
LETA
Ziņas
Ar nodokļiem neapliekamo minimumu plāno celt vismaz līdz 400 eiro. Cik naudas paliktu “uz rokas”? 31
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Dusmīgs par nesaņemto algu vīrietis ar ekskavatoru sadauza vairākas darba mašīnas 16
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Krāsaina, aromātiska un ļoti garšīga: ķirbja krēmzupa ar tīģergarnelēm, ingveru un konjaku 1
1 diena
MZ
Monika Zīle
Ziņas
Monika Zīle: Gluži kā universālais veļas pulveris izmazgā melnumus, tā “cilvēciskā kļūda” attaisno šobrīd ikvienu varas grēku 65
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Britu mediji: prinča Viljama sieva Keita Midltone ir ceturtā bērniņa gaidībās? 7
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Drosmīgs gailis un kaza izglābj vistu no vanaga nagiem 16
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Kaspars Kambala sarīko pamatīgu skandālu, jo sieva bez viņa atļaujas nopirkusi jaunus krēslus 52
1 diena
AG
Andris Grīnbergs
Ziņas
APTAUJA. Vai, jūsuprāt, nevakcinētajiem vajadzētu lielākus ierobežojumus? 169
1 diena