Reuters/Scanpix

Čempionu līgas astotdaļfinālā “Real” sasit trīs, “Liverpool” piecus 0

Spānijas futbola grands Madrides “Real” UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra pirmās kārtas jeb astotdaļfināla pirmajā spēlē trešdien savā laukumā ar rezultātu 3:1 (1:1) pārspēja Francijas klubu Parīzes “Saint-Germain”, kamēr Anglijas premjerlīgas komanda “Liverpool” viesos ar 5:0 (2:0) sagrāva Portugāles vienību “Porto”.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

“Real” komandā ar diviem gūtiem vārtiem izcēlās portugāļu zvaigzne Krištianu Ronaldu, kamēr “Liverpool” rindās ar “hat-trick” atzīmējās senegālietis Sadio Manē.

Madridē notikušajā duelī pirmais bīstamais moments bija pie PSG vārtiem, mača 26.minūtē pāri vārtu pārliktnim sitot Ronaldu. Tāpat portugālis varēja atzīmēties arī pāris minūtes vēlāk, taču viņa raidījumu no tuvas distances atvairīja viesu vārtsargs Alfonse Ariola.

Mača rezultāts tika atklāts 33.minūtē, kad precīzi sita PSG pussargs Adrjēns Rabio. Vispirms tālu piespēli soda laukumā tīši palaida garām Edinsons Kavani, atstādams bumbu Neimaram, kurš ar papēdi atspēlēja atpakaļ Rabio, francūzim raidot bumbu vārtos. Pirmā puslaika beigās par Tonija Krosa nogāšanu soda laukumā “Real” tika pie iespējas izpildīt 11 metru soda sitienu, kuru realizēja Ronaldu.

Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, Ronaldu no tuvas distances pārspēja Ariolu un izvirzīja vadībā “Real” komandu. Pāris minūtes vēlāk viens pie PSG vārtiem tika atstāts arī Marsēlu, brazīlietim panākot jau 3:1.

Iepriekšējās sezonas UEFA Čempionu līgas uzvarētāja “Real” un PSG šajā turnīrā tikušās septiņas reizes, “Real” komandai uzvarot trijos mačos.

Tikmēr Portu notikušajā duelī pārliecinošu uzvaru svinēja Liverpūles futbolisti.

Spēles rezultāts tika atklāts 25.minūtē, kad pēc komandas biedru nesekmīgiem mēģinājumiem pārraut mājinieku aizsardzību Sadio Manē saņēma bumbu soda laukumā un netraucēts to sita vārtos. Četras minūtes vēlāk rezultatīvais ēģiptietis Mohameds Salāhs dubultoja “Liverpool” pārsvaru. Vispirms mājinieku vārtu stabu norībināja Džeimss Milners, atlēkušo bumbu savā rīcībā iegūstot Salāham. Ēģiptes futbolists vārtu priekšā meistarīgi apstrādāja bumbu un raidīja to vārtos.

Otrā puslaika astotajā minūtē Manē guva trešos vārtus “Liverpool” labā. Lai gan mājinieku vārtsargs Žuzē Sa atvairīja Robērtu Firminu sitienu, pirmais pie bumbas bija Manē, raidīdams to vārtos. Tiesa, Firminu tika pie iespējas gūt vārtus, 70.minūtē pēc Milnera piespēles panākot jau 4:0. Kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas septiņas minūtes, Manē nokārtoja sev “hat-trick” šajā mačā, precīzi sitot no soda laukuma robežas.

“Liverpool” ar “Porto” spēkojusies piecas reizes, izcīnot trīs uzvaras un divos mačos nospēlējot neizšķirti.