Latvijā
Rīga

Jaunais Rīgas domes sasaukums cer sākt darbu nākamajā nedēļā0


Mārtiņš Staķis.
Mārtiņš Staķis.
Foto: Zane Bitere/LETA

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Izskatot “Jaunās Saskaņas” pieteikumu, kurā apstrīdēti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti, Administratīvā apgabaltiesa ir daļēji apmierinājusi sūdzības iesniedzēju prasību.

Tiesa uzdevusi Centrālajai vēlēšanu komisijai nodrošināt balsu pārskaitīšanu trijos Rīgas pilsētas vēlēšanu iecirkņos, pieskaitot vēlēšanu rezultātam balsis, kas šajos iecirkņos ir nodotas par nederīgām atzītajā 661 aploksnē.

Rīgas mēra kandidāts Mārtiņš Staķis (“APP”) “Latvijas Avīzei” sacīja, ka tiesas lēmums dos iespēju ņemt vērā arī to vēlētāju gribu, kas bija izteikta par nederīgajām atzītajās aploksnēs, kas nebija apzīmogotas ar iecirkņa zīmogu.

Tajā pašā laikā tas jau varētu ļaut nākamajā nedēļā sasaukt jaunās domes pirmo sēdi, jo aplokšņu atvēršana un balsu pieskaitīšana varētu notikt šonedēļ.

Administratīvās apgabaltiesas lēmums nav pārsūdzams. Taču M. Staķim bija informācija, ka apstrīdēt ir iespējams no jauna apstiprināto vēlēšanu rezultātu, taču viņš cer, ka tā nenotiks.

Jau ziņots, ka vistuvāk vēl vienam mandātam bija “Jaunā Vienotība”, kurai tā saņemšanai pietrūka 310 balsu. Taču partijas pārstāvji iepriekš paši labi apzinājās, ka tik daudz atbalstītāju minētajos iecirkņos “JV” diez vai būšot, tāpēc tiesā nevērsās.

Vilnis Ķirsis (“JV”) teica, ka Rīgas domei pēc iespējas drīzāk ir jāsāk strādāt.

Ja “JV” iegūtu vēl vienu vietu domē, tad to varētu zaudēt “Saskaņa”, kuras pārstāvji arī tiesā apstrīdēja Centrālās vēlēšanas komisijas lēmumu noraidīt partijas sūdzības.

CVK noraidīja vairāku politisko spēku iesniegumus, kuros bija apstrīdēti Rīgas domes ārkārtas vēlēšanu rezultāti. Visi sūdzību iesniedzēji no “Jaunās Saskaņas”, “Saskaņas”, Latvijas Krievu savienības un partijas “Alternative” pēc tam vērsās Administratīvajā apgabaltiesā.

“Jaunā Saskaņa” (“JS”) lūdza atcelt gan Rīgas vēlēšanu komisijas lēmumu par rezultātu apstiprināšanu, gan Rīgas pilsētas 97. un 144. vēlēšanu iecirkņu rezultātus.

Tā rosināja pārskaitīt balsis visos vēlēšanu iecirkņos, kā arī izvērtēt to, ka nav bijusi iespēja nobalsot visiem vēlētājiem, kuri bija pieteikuši balsošanu atrašanās vietā. Vienlaikus “JS” lūdza izsludināt jaunas ārkārtas vēlēšanas Rīgā. Taču pārējās prasības tiesa noraidīja.

Tiesa tikai uzdeva CVK nodrošināt balsu pārskaitīšanu Rīgas pilsētas 74. vēlēšanu iecirknī, 97. vēlēšanu iecirknī un 144. vēlēšanu iecirknī, pieskaitot šajos iecirkņos par nederīgām atzītās vēlēšanu aploksnes.

Saistītie raksti

Izskatot “Jaunās Saskaņas” sūdzību, tiesa uzklausīja arī Valsts drošības dienesta pārstāvjus.

Kopumā par nederīgām Rīgas domes ārkārtas vēlēšanās bija atzītas 847 vēlēšanu aploksnes, bet par tādām tiek uzskatītas ne tikai ar iecirkņa zīmogu neapzīmogotās aploksnes, bet arī, piemēram, saplēstas aploksnes.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

IS
Ilmārs Stūriška
Sports
“Reizēs, kad pagurstu, saku sev: Ati, jādara, nedrīkst padoties!” Karsto punktu reportieris Atis Klimovičs par savu jaunāko projektu
Intervija 10 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Policisti saraudina sirmgalvi, kura pie veikala tirgo ābolus 47
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Dzimtās zemes klēpī guldīts viens no Latvijas valstiskuma virzītājiem – Miķelis Valters 1
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Dzīvoklī atstātās pēdas nevēsta neparko labu.” Ģimene izmisīgi meklē pazudušo Leonu
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Kaut ko tādu piedzīvot nenovēlu nevienam.” Itālijā apcietinātās mūziķes Dženiferes māte sīkāk pastāsta par notikušo 22
13 stundas