Foto – Shutterstock.com

Četras lielas priekšrocības, kas piemīt mīlestībai bez nosacījumiem 0

Cilvēkiem ir raksturīgi mīlēt to, kas kaut kādā veidā dod labumu: mašīnu, atpūtas krēslu, tālrādes programmu, garšīgu ēdienu un tamlīdzīgi. Taču tā dēvētā beznosacījumu mīlestība ir kaut kas gluži cits. Tā vispirms paredz pieķeršanos bez jebkādas piesaistes rezultātam. Pētnieki piedāvā četrus faktus par šīs beznosacījumu mīlas īpašajām priekšrocībām.

Reklāma
Reklāma

Attiecību kultivēšana pagarina mūžu

Kokteilis
Sievietes spēks un iedvesma: 10 ietekmīgas dāmas līderes, kas veidojušas Latvijas vēsturi 29
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
Lasīt citas ziņas

Mīlestība bez piesaistes rezultātam kultivē līdzcietību. Daži no vislaimīgākajiem pasaules cilvēkiem vienlaikus ir arī ārkārtīgi līdzcietīgi. Pētnieki pauž, ka uzskatāmi piemēri ir Māte Terēze un dalailama. Pēdējais ir teicis, ka “līdzcietīga attieksme jums palīdzēs viegli komunicēt ar cilvēkiem, kā rezultātā jūsu saskarsme kļūst patiesāka, atmosfēra pozitīvāka, un tas jums piešķir iekšēju spēku”. Uzticami draugi ir ļoti “noderīgi jūsu veselībai”. Jaunākie pētījumi apliecinājuši, ka cilvēki, kuriem ir spēcīgas sociālās saites, dzīvo krietni vien ilgāk neatkarīgi no viņu vecuma, dzimuma un veselības stāvokļa.

Beznosacījumu mīlestība pret mājdzīvniekiem cilvēkus pašus padara veselākus

CITI ŠOBRĪD LASA

Mājdzīvnieki ir sava veida drošs atbalsts, no kā cilvēki pakāpeniski kļūst atkarīgi, taču vienlaikus šie dzīvnieki neiejaucas cilvēku savstarpējās attiecībās. Tādējādi mājdzīvnieki uzlabo cilvēka veselību, tie spēj pazemināt paaugstinātu asinsspiedienu, holesterīna un triglicerīdu līmeni un atbrīvo no vientulības sajūtas. Tāpat mājdzīvnieki paplašina spējas veikt fiziskus vingrinājumus, aktīvu atpūtu un socializāciju.

Mīlestība ir noderīga sirdij

Labas attiecības ievērojami samazina stresa daudzumu, bet tieši tas bieži vien ir iemesls sirds asinsvadu un pat vēža atraisīšanai. Pētījums, kurā apkopoti vairāk nekā miljona cilvēku novērošanas dati kopš 1979. gada, apliecina, ka precēti cilvēki patiešām dzīvo ilgāk un retāk cieš no minētajām slimībām.

Kļūšana par māti lieliski uzlabo veselību

Pētījumi apliecinājuši, ka bērna piedzimšana ļoti spēcīgi un katrā ziņā pozitīvi ietekmē mātes veselību. Tas smadzenēm piešķir savdabīgu impulsu. Pēc dzemdībām notiekošās hormonālās izmaiņas smadzenēm dod sevišķu pastiprinājumu, un to īpaši saņem tie smadzeņu iecirkņi, kas atbildīgi par atmiņu un apmācības spējām.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.