Operācijas, visticamāk, būs slepenas: Četri iespējamie draudi no Baltkrievijas 108

Militārie analītiķi apsvēruši četrus iespējamos draudu scenārijus no Baltkrievijas puses, TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāstīja NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks Jānis Slaidiņš.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Lasīt citas ziņas

Viens no tiem varētu būt Baltkrievijas bruņoto spēku iesaiste karā pret Ukrainu .

“Tagad jau ir skaidrs, ka Baltkrievijas militārā rūpniecība daudz ko nodrošina Krievijas bruņoto spēku vajadzībām. Protams, nevar izslēgt tādu variantu, ka nākotnē Baltkrievijas bruņoties spēki – ne visi, bet kādas vienības – speciālo operāciju spēki, tiek iesaistīti kādā ierobežotā militārā operācijā krievu formas tērpos. Tas ļaus izvairīties no Ukrainas atbildes. Operācijas, visticamāk, būs slepenas,” Slaidiņš atzina.

CITI ŠOBRĪD LASA

Otrs iespējamais drauds no Baltkrievijas puses varētu būt dažādi pasākumi uz Ukrainas robežas, kas vērsti uz situācijas destabilizēšanu.

“Tās nebūs operācijas Ukrainas iekšienē, bet spriedzes radīšana pie robežas. Galvenais šo pasākumu uzdevums ir piesaistīt Ukrainas spēkus pie Baltkrievijas robeža, kas ir aptuveni 1000 km, lai nepieļautu ukraiņu vienību pārdislocēšanu uz austrumiem,” viņš skaidroja.

Slaidiņš uzskata, ka šis no visiem militāro analītiķi minētajiem, ir reālākais scenārijs.

Trešais variants – radīt krīzi uz Eiropas Savienības un NATO ārējām robežām. Piemēram, īstenot kārtējo migrantu krīzi: “Krieviem nebūtu problēma atraut dažus desmitus tūkstošus no siltajām zemēm”.

Tāpat, protams, nepārtraukti tiktu rīkotas mācības pie Polijas, Lietuvas un Latvijas robežām.

Ceturtais scenārijs paredz Baltkrievijas iesaisti Baltijas un Polijas telpā. Slaidiņš gan uzskata, ka šis scenārijs ir vismazāk ticams, “jo bez spēcīgas Krievijas, Baltkrievija nedarīs pilnīgi neko”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.