Ekonomika
Bizness

“Čili Pica” veidos jauna formāta picērijas. Zināms, kad atvērs pirmās.0


Pica”Čili Pica” picērijā.
Pica”Čili Pica” picērijā.
Foto: Ievaq Leiniša/LETA

“Čili Pica” picēriju tīkla īpašnieks SIA „Čilija Pizza” plāno izveidot jauna koncepta nelielu picēriju “Čili Take Away” formātu, kas koncentrējas uz līdzņemšanai paredzētās produkcijas ražošanu.

Pirmās mazo formātu picērijas Rīgā tiks atvērtas 2018.gada beigās, noskaidroja “LA”.

SIA “Čilija Pizza” 2017. gadu noslēdzis ar 263 tūkstošu eiro lieliem zaudējumiem, liecina uzņēmuma iesniegtais gada pārskats. Kā ziņo “Klientu portfelis”, salīdzinot ar 2016.gadu, pērn ēdināšanas pakalpojumu nozarē strādājošā uzņēmuma apgrozījums samazinājies par 3%, sarūkot līdz 6,92 miljoniem eiro.

Gada pārskatā publicētā informācija liecina, ka aizvadītā gada izskaņā SIA “Čilija Pizza” tīklā darbojās 15 picērijas Rīgā un Jūrmalā, tostarp 2017.gadā arī atvērtas jaunas picērijas tirdzniecības centros Domina un Spice Home.

Stāstot par SIA “Čilija Pizza” attīstības plāniem, vadības ziņojumā norādīts, ka 2018.gada sākumā veiktas stratēģijas izmaiņas picēriju portfelī, un pieņemts lēmums optimizēt un uzlabot picēriju darbību.

Šī iemesla dēļ gada sākumā slēgta picērija TC “Mols”, un to 2019.gadā aizstās jauna picērija topošajā tirdzniecības centrā “Akropolis”.

Tāpat arī iepriekš TC “Galerija Centrs” esošā picērija aizstāta ar picēriju tirdzniecības centrā “Galerija Rīga”, bet tirdzniecības centra “Damme” picērija tiks slēgta un aizstāta ar picēriju Imantas mazumtirdzniecības parkā.

Galvenais arguments šāda veida stratēģijai ir jaunizveidotā „Čili Pica” koncepta potenciāls, ar kuru plānots divkāršot uzņēmuma izaugsmi.

Stratēģija jau izmantota picērijā tirdzniecības centrā “Domina”, kā arī visos jaunākajos projektos Lietuvā, kas nesis lieliskus rezultātus un bijis galvenais Čili Grupas izaugsmes virzītājspēks pēdējos 3 gados.

Iesniegtajā vadības ziņojumā SIA „Čilija Pizza” norāda arī uz galvenajiem šķēršļiem uzņēmuma straujākai attīstībai, norādot, ka restorānu nozares konkurenti slēpj ieņēmumus, nemaksā PVN un maksā algas aploksnēs, kas bremzē visu Latvijas restorānu tirgus segmentu.

Pēc “Čili Grupas” vadības aprēķiniem, vairāk nekā 50% Latvijas restorānu biznesa uzņēmumu slēpj savus ieņēmumus vai nemaksā nodokļus.

Tāpēc uzņēmums ierosina atbildīgajām institūcijām vadīties pēc Lietuvas kolēģu piemēra, veicot to uzņēmumu izpēti, kas atrodas zem vidējiem rādītājiem.

Saistītie raksti

Pērn SIA „Čilija Pizza” bija darba devējs 343 darbiniekiem un VID administrētajos nodokļos samaksāja 1,72 miljonus eiro. VID sniegtā informācija arī liecina, ka ēdināšanas nozarē strādājošajam SIA „Čilija Pizza” jau ilgstoši reģistrēti nodokļu parādi, kuru apmērs pārsniedz 150 eiro.

Uz š.g. 26.oktobri uzņēmuma nodokļu parāda apjoms sasniedza 650,98 tūkstošu eiro. SIA „Čilija Pizza” reģistrēta 2001.gadā un pieder lietuviešu UAB „Čili Holdings”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Latvijā
Krievijai uzdāvinātā Abrene arī jāiekļauj Latvijai nodarīto zaudējumu aprēķinā. Ineta Ziemele par miera līgumu un nākamo paaudžu uzdevumu 3
Intervija 4 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
Maluzvejniecībā pieķer Valsts vides dienesta amatpersonu
40 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
CSDD vairs pati nenodrošinās auto tehnisko apskati. Būs jauna apskates sistēma
3 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
“Būšu cinisks, bet labāka diktatora Baltkrievijā pagaidām nav.” Jānis Jurkāns par situāciju Baltkrievijā 1
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Valdība pieņēmusi vēsturisku lēmumu Ķekavas apvedceļa būvniecībā. Bet kāpēc valsts neaizņemas un nerealizē to pati?
54 minūtes