3x3 Latvijas vīriešu izlase Tokijas olimpiskajās spēlēs

Šodien cīņa par medaļām. Latvijas sportistiem reālas iespējas tikt pie olimpisko spēļu godalgām 5

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 cipariem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro 15
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Latvijas 3×3 basketbola izlase tikusi līdz pēdējai un svarīgākajai dienai olimpiskajā turnīrā Tokijā – šodien pulksten 12.40 pusfināls pret Beļģiju, vēlāk medaļu spēles.

Latvijas un Nīderlandes spēle noslēdza priekšsacīkšu turnīru, un pirms tās bija skaidrs, ka mūsējie kopvērtējumā nevar iekļūt pirmajā divniekā, kas nodrošinātu pusfinālu, bet arī nevar izkrist no ceturtdaļfinālistu loka.

Taču likme bija augsta, jo uzvara dotu iespēju ceturtdaļfinālā spēlēt pret Japānu (otrs variants – KOK) un pusfinālā izvairīties no Serbijas.

Ar neapbruņotu aci redzamais pozitīvais noskaņojums pirms mača bija atbrīvojis spēlētājiem rokas un beidzot izdevās trāpīt tālmetienus.

Kopumā spēlē 7/14 un šķietami pārliecinošs pārsvars mača otrajā daļā (19:13), tiesa, beigās uzvara ar 22:18. Nauris Miezis guva deviņus punktus, Agnis Čavars – sešus (2 p 3/3), Kārlis Lasmanis – piecus, bet Edgars Krūmiņš – divus.

Beigu tabulas izkārtojums – Serbija (7-0), Beļģija, Latvija, Nīderlande (visām 4-3), KOK (3-4), Japāna, Polija un Ķīna (pa 2-5), pēdējām divām paliekot aiz izslēgšanas spēļu borta.

No pirmajām sešām spēlēm Latvijas komanda tikai reizi (pret Ķīnu) no tālienes bija metusi precīzāk nekā pretinieki, tiesa, arī tad procents ļoti zems (17 pret 15).

Labajam sniegumam pret holandiešiem vajadzēja vairot spēlētāju pārliecību, un tieši tas arī notika ceturtdaļfinālā pret Japānu. Mača pirmajā pusē neapturams bija Edgars Krūmiņš – līdz tam Tokijā trāpījis vien četrus no 22 tālmetieniem, šoreiz viņš iemeta visus trīs un guva pirmos deviņus no komandas desmit punktiem.

Latvijai kontrolējot spēli (14:7), ieslēdzās mājinieku tālmetēju artilērija un beigas bija saspringtas, pēdējos uzbrukumos veiksmīgi nospēlējot Naurim Miezim – uzvara ar 21:18, tieši tāpat kā starp abām komandām grupu turnīrā. Krūmiņam deviņi punkti, Lasmanim septiņi, Miezim četri, Čavaram viens.

“Ceturtdaļfinālā abas komandas spēlēja labi, fiziski, tiesneši arī ļāva brīvāk nekā citkārt. Malači mūsējie, ka izturēja spriedzi un nepazaudēja galvu. 3×3 basketbols tendēts uz tālmetieniem, pretinieki skauto viens otru, zina kombinācijas un nianses.

Atliek trāpīties ceļā un ritms izjaukts, pēc tam grūti tikt atpakaļ. Cerams, ka nu tas izdevies, noķerts fīlings. Tas, ka grupā zaudējām Beļģijai, ir bonuss mums – vienmēr pret tām komandām gribas spēlēt vēlreiz.

Tas būs ekstra iemesls, lai šoreiz uzvarētu. Domāju, ka viss būs kārtībā. Ļoti svarīgs būs emocionālais faktors un te mums ir priekšroka, džeki Pasaules tūrē guvuši panākumus, pieredzes un nopietnu spēļu ziņā Latvijai ir pārsvars,” bijušais basketbolists, spēļu komentētājs Haralds Kārlis “Latvijas Avīzei” pauda uzskatu, ka Latvijai jātiek lielajā finālā.

Priekšsacīkstēs Latvija zaudēja Beļģijai ar 20:21. Otrajā pusfinālā Serbija tiksies ar KOK.

Sieviešu turnīra pusfinālā ASV spēlēs ar Franciju, Ķīna – ar KOK.

Mūsējie 28.jūlijā

Šodien bez 3×3 basketbolistiem Tokijā otro grupu turnīra maču aizvadīja pludmales volejbolistes Tīna Graudiņa un Anastasija Kravčenoka, kurām jau plkst. 5 bija mačs pret brazīlietēm Annu Patrisiu un Rebeku.

Pulksten 8.00 individuālais starts šosejas riteņbraukšanā Tomam Skujiņam (Toms distancē dosies 9.03) tāpat otro reizi sacentīsies peldētāja Ieva Maļuka, kurai plkst. 13.07 100 metru kvalifikācija brīvajā stilā.