Tokijā atklāj XXXII vasaras olimpiskās spēles

Pieredze pret jaunību: Cik gadu vecākajai sportistei un cik jaunākajai debitantei? 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 32
Notriektā tautumeita 6
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Lasīt citas ziņas

Tokijas olimpiskajās spēlēs piedalās 205 valstu sportisti (ar bēgļu komandu 206), viņu vidū ir gados pavisam jauni olimpieši un arī pa kādam senioram.

Šo olimpisko spēļu vecākā dalībniece ir austrāliete Mērija Hanna, kura 66 gadu vecumā piedalās savā sestajā olimpiādē, startējot jāšanas sporta iejādes sacensībās. Viņai ar Austrālijas komandu gan neizdevās kvalificēties finālsacensībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mērija ir vecmāmiņa un pēc gadiem tāda varētu būt arī sīrietei Hendai Zazai, kurai ir vien 12 gadi. Henda piedalījās galda tenisa sacensībās, zaudējot pirmajā kārtā, taču ir jaunākā olimpisko spēļu dalībniece kopš 1968. gada, kad daiļslidošanā 11 gadu vecumā piedalījās Beatrise Hustiu no Rumānijas.

Moderno olimpisko spēļu vēsturē ir vēl jaunāks dalībnieks, jo 1896. gadā Atēnās vingrošanā bronzas medaļu komandu sacensībās ieguva desmit gadus vecais Dimitrios Lundrass. Tokijas olimpisko spēļu programmā debitējis skeitbords, kas saknē tomēr ir jauniešu sporta veids, protams, ar izņēmumiem.

To apliecināja 13 gadus vecā japāniete Momidži Nišija, vakar izcīnot zelta medaļu. Dāmu skeitbordā startēja arī 35 gadus vecā amerikāniete Aleksa Sablone, kas pēc gadiem varētu būt Momidži mamma. Ja par pieredzi, tad Brazīlijas sieviešu futbola izlasē spēlē 43 gadus vecā Formidža, kura ir pirmā komandu sporta spēļu dalībniece, kura piedalījusies septiņās olimpiādēs.

Kad divkārtējā olimpiskā vicečempione Formidža piedzima, Brazīlijā sievietēm bija aizliegts spēlēt futbolu… Jāizceļ arī Uzbekistānas vingrotāja Oksana Čusovitina, kurai 46 gadu vecumā šīs ir astotās olimpiskās spēles.

Debija bija 1992. gadā Barselonā NVS komandā, pēc tam pārstāvēta arī Vācija un Uzbekistāna. Čusovitinas stāsts ir interesants, jo viņa divas reizes paziņojusi, ka beidz karjeru, bet abas reizes atgriezusies. Pirmā reize bija pēc 2000. gada spēlēm Sidnejā, tobrīd 25 gadu vecumā.

Gadu vēlāk Oksanai piedzima dēls, taču ar smagu slimību. Lai nodrošinātu labāko ārstēšanu, viņa ar vīru, arī olimpieti, pārcēlās uz Vāciju. Ārstēšanas kurss bija dārgs, tāpēc Čusovitina atsāka piedalīties sacensībās, tā nopelnot papildu līdzekļus un vēlāk pārstāvot Vāciju divās olimpiādēs. Tokijā viņai 11. vieta atbalsta lēcienā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.