Publicitātes foto

“Come Prima”- izskanēs Jāņa Lūsēna un baroka mūzikas pērles vienā koncertciklā 0

Ceturtdien, 18. aprīlī, kā arī trešdien, 8. maijā VEF Kultūras pilī kamermūzikas koncertu un sarunu ciklā “Come Prima” izskanēs Jāņa Lūsēna instrumentālie darbi un Rīgas baroka mūzikas pērles.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Lasīt citas ziņas

Koncertcikls “Come Prima” ir viens no jaunā zīmola “VEF Kultūras pils rīko” īpašajiem piedāvājumiem. Lai arī cikls uzsācis tikai otro sezonu, to jau iecienījuši gan klausītāji, gan Latvijas un ārvalstu mūziķi.

“Come Prima” (no itāļu valodas – kā sākumā) klausītājiem sniedz iespēju atgriezties pie mājas muzicēšanas pirmsākumiem, baudot lielisku mūziku atbrīvotā un draudzīgā gaisotnē. Būtiska koncertu sastāvdaļa ir Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītāju veidotās sirsnīgās sarunas – lielisks garants interesantam, izzinošam un aizraujošam ceļojumam kamermūzikas pasaulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau šonedēļ, 18. aprīlī, plkst.19.30 VEF Kultūras pils kamerzālē izskanēs “Come Prima” koncertcikla 8. koncerts “Skaņas un noskaņas. Jāņa Lūsēna instrumentārijs”, komponista jubilejas zīmē atklājot arī jaunus aspektus viņa daiļradē. Jānis Lūsēns pazīstams kā daudzu mūziklu, rokoperu un dziesmu ciklu autors. Tomēr ne katram zināms, ka jau vairākus gadus viņš ir aizrāvies ar dažādu mūzikas instrumentu kolekcionēšanu un akustiskiem eksperimentiem, pētot to skaniskās iespējas un mijiedarbi.

Jāņa Lūsēna mūzikas instrumentu arsenālā ir daudz neparastu instrumentu – japāņu bansuri, dažādas flautas, vibrofoni, harmoniji, monohords, cītarkokle, zvani un zvaniņi, wah-wah zvani, vēja gongi, sansula, vargans, trijstūri.

Komponista skaņu laboratorija pārtapusi projektā “Skaņas un noskaņas”, kurā plašā instrumentu klāsta kopskaņu bagātinās čells, basa ģitāra, kā arī trio “Art-i-Shock” saspēle.

Koncerta programmā izskanēs gan senāk tapusi instrumentālā mūzika, gan skaņdarbi no cikla “Mūzika nebijušām kinofilmām”, gan miniatūras solo instrumentiem, kā arī paša komponista improvizācijas. Koncertu vadīs muzikoloģe, Latvijas Radio 3 ”Klasika” programmu vadītāja Liene Jakovļeva.

Savukārt, 8. maijā plkst.19.30 “Come Prima” piedāvā koncertprogrammu “QUAM TERRA FONTIBUS”, veltītu senās mūzikas grupas “Kesselberg Ensemble” (Šveice, Latvija) 15 gadu un kamerkora “Ave Sol” 50 gadu jubilejām.

“Quam Terra Fontibus” latviskojumā no latīņu valodas nozīmē “avotu zeme jeb zeme, kurā sākas avoti”. Rīgas Sv. Pētera baznīcas ērģelnieks Johans Gorfrīds Mītelis bija slavenā Leipcigas kantora Johana Sebastiana Baha pēdējais skolnieks.

Programmā “Quam Terra Fontibus” simboliski tiksies “sākums ar iznākumu, avots ar upi”. Mūziķi no Latvijas un Šveices, kamerkoris “Ave Sol” diriģenta Andra Veismaņa vadībā, solistes Ieva Saliete (klavesīns) un Aija Veismane-Garkeviča (soprāns) atskaņos J. S. Baha, J. G. Mīteļa un Šveices komponista B. Kinclera kompozīcijas. Koncertu vadīs muzikologs, Latvijas Radio 3 ”Klasika” programmu vadītājs Orests Silabriedis.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.