Foto – Anda Krauze

Zaļa dzīve! Ciemos “Rīgas kurzemnieces” Smaidas Rubezes ģimenes mājā Liepājā 8

Dzejnieks Imants Ziedonis kādā savā darbā Smaidu nodēvējis par “īstenu kurzemnieci”, kaut gan īstenībā viņa ir rīdziniece, kura šajā novadā ieprecējusies (arī Smaidas dzīvesbiedrs Uldis ir mākslinieks).

Reklāma
Reklāma
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes 16
Lasīt citas ziņas

Smaida ir ļoti enerģiska, gan skolā direktores pienākumus veicot, gan “Liepavā”, kur kopā ar savām kolēģēm rāda etnogrāfiski precīzus tautas tērpus. Iespējams, Smaidu drīz atkal ieraudzīsim LTV1 raidījumā “Uzvelc tautas tērpu!”

Smaidas Rubezes ģimenes māju ziemā ieskauj balta, balta pasaule, daba ienāk ne vien sētā (sniegā redzams stirnu, zaķu pēdas), bet arī istabās, jo lielāko daļu mājas sienu veido plaši divslāņu pakešu logi, pa kuriem paveras brīnišķīgi skati uz tuvējo apkārtni. Pārņem izjūta, ka esi dabas azotē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nams piesaista interesi arī ar ekoloģisko un taupīgo apkuri. Uz jumta novietotie saules kolektori silda ūdeni, siltumsūknis zeme–ūdens nodrošina siltumu ēkas telpām. Tas izmanto zemes virsmā, precīzāk, zemes ģeotermālajā slānī, uzkrāto siltumenerģiju.

Siltumsūknim ir vairākas priekšrocības – tā ierīkošanai nav nepieciešama liela zemes platība, kā arī vidi iespaido minimāli. Siltumu ražo bez degšanas procesa, tāpēc arī nerodas pelni, dūmi vai dažādas apkārtējai videi kaitīgas gāzes.

Mājai ir divi stāvi, un katrs iekārtots mākslinieciski izteiksmīgi un racionāli – te nav nekā lieka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.