Foto: Evija Trifanova/LETA

Dailes teātris šogad dotācijā no valsts saņems 3,4 miljonus eiro 23

Dailes teātris šogad dotācijā no valsts saņems 3,4 miljonus eiro, liecina informācija teātra tīmekļvietnē.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Paredzēts, ka no šīs summas 120 000 eiro jāatvēl Valmieras drāmas teātra viesizrāžu nodrošināšanai, lai izrādītu 15 izrādes Lielajā zālē un 45 Mazajā zālē. Tāpat 66 281 eiro iezīmēts teātra priekšlaukuma uzturēšanas un apskaņošanas tehnikas iegādei.

Starp Kultūras ministriju un Dailes teātri noslēgtais līgums paredz, ka gada laikā teātris iestudēs 13 jauniestudējumus, divus iestudējumus, kas paredzēti bērnu un jauniešu auditorijai vecumā līdz 17 gadiem. Tāpat teātris ir apņēmies iestudēt divus latviešu autoru darbu iestudējumus un vienu jaundarbu. Savukārt plānotais izrāžu skaits gadā sasniegs 298 atzīmi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Plānots, ka 2023.gadā Dailes teātri apmeklēs ne mazāk kā 108 389 interesenti. Tāpat teātris ir apņēmies sniegt piecas viesizrādes, kā arī ne mazāk kā četras izrādes ārvalstīs. Dailes teātris ieplānojis īstenot ne mazāk kā trīs starptautiskās sadarbības projektus.

Līgumā atzīmēts, ka Dailes teātra ieņēmumi 2023.gadā būs 3,4 miljoni eiro, ieskaitot ienākumus no biļešu tirdzniecības 2,9 miljonu eiro apmērā un neidentificētus pārējos ienākumus, kas veido 556 063 eiro. Teātra apmeklētājiem jārēķinās, ka šogad vidējā biļešu cena būs 26,97 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.