Latvijā
Politika

Dālderis izstājas no “Par”, Čigāne vēl domā8


12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
12.Saeimas deputāts Ints Dālderis
Foto – LETA

Saeimas deputāts Ints Dālderis izstājies no partijas “Kustība Par””. Viņa piemēram drīzumā varētu sekot arī deputāte Lolita Čigāne

Dālderis savu lēmumu pieņēma, pēc pagājušajā sestdienā aizvadītā “Par” kongresa, kurā tika nolemts veidot sadarbību ar partijām “Latvijas attīstībai” un “Izaugsme” nevis “Vienotību”. ” Līdz ar to izveidojās nestandarta situācija – esmu Saeimā ievēlēts no “Vienotības” frakcijas, bet vienlaikus esmu biedrs partijā, kura nolēmusi nesadarboties ar “Vienotību”. Šādos apstākļos strādāt būtu apgrūtinoši, tādēļ nācās izdarīt izvēli par labu vienam vai otram. Uzskatu, ka man ir pienākums vēlētāju priekšā turpināt strādāt “Vienotības” frakcijā, jo Saeimā tiku ievēlēts tieši no šīs partijas saraksta,” skaidroja Dālderis. Deputāts arī atzina, ka viņa redzējums par Latvijas nākotnes attīstību ideoloģiski atšķīries no “Par” biedru vairākuma redzējuma. “Es redzu Latviju, kā liberālu, bet vienlaikus nacionālu valsti. Līdzīgi kā Dānija. Savukārt “Par” biedru vairākums grib konstruēt kādu jaunu veidojumu, kur katrs runā savā valodā, bet sadzīvo draudzīgi. Nedomāju ka realitātē tāda valsts varētu pastāvēt,” teica Dālderis. Viņš vēl neesot izlēmis par to vai startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās. “Iespējams pienācis laiks paiet malā no politikas un sākt nodarboties ar kaut ko citu. Nedomāju, ka atgriezīšos mūzikā vai kultūras dzīvē, bet man ir dažas ieceres privātajā sektorā. Taču vienlaikus ir ļoti būtiski, lai rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās eiropeiski noskaņotie politiskie spēki iegūtu vairākumu. Pašlaik viņu izredzes neizskatās pārliecinošas un ja varēšu kaut kādā veidā palīdzēt, tad noteikti to darīšu,” atzina Dālderis.

Pirms mēneša no “Par” izstājās “Vienotības” frakcijas pārstāvji Aleksejs Loskutovs un Andrejs Judins. Pēc Dāldera aiziešanas “Vienotības” frakcijā atlikusi tika viena “Par” pārstāve – Lolita Čigāne. Taču arī viņa šobrīd esot pārdomās par to, vai turpināt darboties šajā partijā. “Es biju viena no tiem 38 kongresa delegātiem, kuri balsoja pret apvienības veidošanu ar “Latvijas attīstībai” un “Izaugsmi”. Taču es noteikti turpināšu strādāt “Vienotības” frakcijā, jo uzskatu, ka mans “darba līgums” ar to beigsies tikai ar nākamajām Saeimas vēlēšanām,” teica Čigāne. Gala lēmumu par to, vai pamest “Par” viņa pieņemšot pa Lieldienu brīvdienām.

“Notikušais mums nav pārsteigums. Jau uzreiz pēc “Par” valdes lēmuma aicināt savus biedrus atstāt valdošas koalīcijas rindas, par savu aiziešanu paziņoja divi deputāti, tagad pēc kongresa viņiem pievienojies vēl viens. Es novēlu veiksmi Intam un potenciāli arī Lolitai. Viņi ir izlēmuši turpināt darbu pašreizējā koalīcijā un tās ir viņu tiesības,” teica Par” valdes priekšsēdētājs Daniels Pavļuts. Uz jautājumu vai Dālderim varētu būt sekotāji no partijas biedru vidus, Pavļuts atzina, ka kopš kongresa notikusi biedru rotācija: “Ir cilvēki, kas šīs nedēļas laikā mums nāca klāt, ir tādi, kas paziņoja par savu aiziešanu. Taču nav nekādas masveida kustības. Es teiktu, ka lietas rit savu gaitu, kā tas demokrātiskā organizācijā pienākas.”.

Savukārt “Vienotības” Saeimas frakcijas vadītājs Hosams Abu Meri esošo un bijušo “paristu” darbību frakcijā vērtē pozitīvi. “Viņu lojalitāte un profesionalitāte ir augstā līmenī. Esmu gandarīts, ka viņi spēj būt arī gana drosmīgi, lai pieņemtu šādu lēmumu,” teica Abu Meri. Jautāts, vai viņiem uz nākamajām vēlēšanām atradīsies vieta “Vienotības” veidotās jaunās politiskās apvienības sarakstā Abu Meri atbildēja, ka viņaprāt vietu sarakstā būtu pelnījuši visi pašreizējie frakcijas deputāti.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Vasaras tveicē valdība samazina tempu
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Pārdaugavā izcēlies ugunsgrēks šautuvē. Evakuējušies seši cilvēki
14 stundas
FG
Franks Gordons
Latvijā
Franks Gordons: Koronavīruss, rasisms un Donalds Tramps – padrūms šogad ir 4. jūlijs 1
15 stundas

Lasītākie

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Laukos
“Zemes cenas pieaug.” “Altum” vadītājs Bērziņš intervijā arī atklāj, ka koronavīruss nav mazinājis interesi par zemi
Intervija 13 stundas
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Eiropas Komisija apstiprinājusi 250 miljonu eiro ieguldīšanu “airBaltic” kapitālā
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Levits darbojas tik pasīvi, lai nesašūpotu valdību. Profesore Kreituse par prezidenta darbu gada griezumā 2
11 stundas
LL
Lato Lapsa
Latvijā
Kā VID izbeidz no sabiedrības acīm slēpto kriminālprocesu pret “savu” degvielas zagli 5
18 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Diktators, kurš kļūst smieklīgs, vairs nav bīstams. Viņa dienas ir skaitītas
10 stundas