Latvijas sieviešu basketbola izlases spēlētāja Elīna Babkina. Foto – LETA

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāka ar uzvarām pār Izraēlu un Zviedriju 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 33
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15

Latvijas sieviešu basketbola izlase Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīru sāka ar uzvarām pār Izraēlu un Zviedriju.Pēc miegainas pirmās ceturtdaļas Telavivā (6:20) latvietes atrada savu spēli, beigu daļā +14 nokusa par desmit punktu tiesu, tomēr uzvara pār Izraēlu ar 62:56. Uzbrukumā vezumu vilka Anete Šteinberga, Elīna Babkina un Kitija Laksa.

Zviedrijas izlase iepriekšējos divos Eiropas čempionātos spēlējusi ceturtdaļfinālā, bet šo ciklu uzsāk ar jaunu galveno treneri un atjaunotu sastāvu (no šīs vasaras čempionāta ierindā vien četras spēlētājas), kas sākumā arī pārsteidza, iegūstot sešu punktu vadību. Lielākās briesmas gan nāca no spēlētājas, kuru teicami pazīst Latvijas izlases galvenais treneris Gundars Vētra – 22 gadus vecā saspēles vadītāja Karla Lundkvista no viņa trenētās Polijas vienības Gdiņas “Arka” pirmajā puslaikā guva 19 punktus.

Pirmo ceturtdaļu latvietes noslēdza ar +1 (22:21), bet otrajā izdevās iegūt desmit punktu pārsvaru, lieliski spēlējot Anetei Šteinbergai (17 punkti puslaikā) un arī Kitijai Laksai, kurai 11 punkti, iemetot trīs no trim tālmetieniem. Otrajā puslaikā izdevās izmantot savus trumpjus, pakāpeniski palielinot pārsvaru.

Groza tuvumā zviedrietes neatrada pretargumentus Šteinbergai, kuras 34 punkti ir atkārtots otrs labākais rezultāts izlases vēsturē, bet Babkina atkārtoja Ilzes Oses-Hlebovickas 2004. gadā sasniegto rezultatīvo piespēļu rekordu (12). Uzvara ar lielu pārsvaru (89:70) un kvalifikācijas pirmo apli Vētras vadībā var dēvēt par teicamu. Turpinājums Latvijai būs nākamā gada novembrī mājās pret Izraēlu. Finālturnīram, kas 2023. gadā risināsies Slovēnijā un Izraēlā, kvalificēsies visu desmit grupu uzvarētājas, kā arī četras labākās otro vietu ieguvējas.

Rezultāti. Basketbols

EČ KVALIFIKĀCIJA

* Izraēla – Latvija 56:62 (20:6, 12:24, 12:20, 12:12), Garzona 16; Šteinberga 24+11 AB, Babkina 18, Laksa 16, Pulvere 2, Jurjāne 2.

* Latvija – Zviedrija 89:70 (22:21, 25:18, 23:21, 19:10), Šteinberga 34 +13AB, Jurjāne 16, Pulvere 15, Laksa 14, Babkina 6+12 RP, Pīlābere 4; Lundkvista 21.