Dānijas izlase līksmo par uzvaru 27. pasaules čempionātā handbolā. Čempionu kauss dāņu komandas vārtsarga Niklasa Landina rokās.

Kā dāņiem izdevās nosargāt planētas meistaru titulu handbolā 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 42
VIDEO. “Gudrīši!” Aivars Lembergs ar vienkāršu piemēru nodemonstrē, kā sankcijas ietekmējušas Krieviju
Krievija konfiscē itāļiem rūpnīcas. Itālijas atbildes gājiens ir filigrāns 32

Par 2021. gada pasaules čempioniem handbolā aizvakar kļuva Dānijas izlases spēlētāji, kuri nosargāja planētas meistaru titulu, finālspēlē ar 26:24 (13:13) uzvarot principiālos pretiniekus zviedrus.

Dāņi savu pirmo pasaules čempionu titulu izcīnīja pirms diviem gadiem, kad meistarsacīkstes notika viņu dzimtenē un Vācijā. Šogad labākie tika noskaidroti Ēģiptē, spēles aizvadot četrās arēnās Kairā (bez skatītājiem).

Pirmo reizi turnīrā piedalījās 32 komandas (pirms diviem gadiem 24).

Dāņi izcīnīja deviņas uzvaras deviņos mačos. Pirmajā un otrajā posmā viņi pretiniekus grāva, bet izslēgšanas spēlēs negāja tik viegli.

Ceturtdaļfinālā mājinieki ēģiptieši tika uzveikti vien pēcspēles metienos, pamatlaikam noslēdzoties neizšķirti 28:28, pēc papildlaika rezultātam esot 35:35. “Septiņmetru” metienos dāņi bija labāki ar 4:3, spēlē uzvarot ar 39:38.

Pusfinālā ar 35:33 pārspēta Spānija, bet finālā krita arī zviedru barjera, otrajā puslaikā iegūstot divu vārtu pārsvaru, ko izdevās nosargāt.

Par turnīra vērtīgāko spēlētāju tika atzīts 33 gadus vecais dānis Mikels Hansens, kurš ir Daiņa Krištopāna komandas biedrs Francijas klubā Parīzes “Saint-Germain”. Bronza tika spāņiem, kuri spēlē par trešo vietu ar 35:29 uzvarēja Franciju.

Šo pasaules čempionātu Latvijas izlases handbolisti noteikti vēroja ar rūgtuma kamolu kaklā, jo bija reālas cerības arī pašiem tur uzspēlēt. Diemžēl Covid-19 pandēmijas dēļ aprīlī tika atceltas Eiropas zonas kvalifikācijas pēdējās divas kārtas.

Pirmajā no tām mūsējiem vajadzēja tikties ar Izraēlu. Tā vietā Eiropas Handbola federācija (EHF) izlēma dalībniekus noteikt pēc 2020. gada Eiropas čempionāta rezultātiem, tas īsti nebija sportiskais princips, bet atkāpšanās no iepriekš noteiktās procedūras.

Ko nu vairs, mūsējiem šoreiz ar pastiprinātu uzmanību nācās sekot līdzi Norvēģijai un Baltkrievijai, jo ar šīm izlasēm martā un aprīlī nāksies spēlēt 2022. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā.

Norvēģija tika līdz ceturtdaļfinālam, kur ar 26:31 zaudēja Spānijai (2019. gadā norvēģi kļuva par pasaules vicečempioniem), turnīru noslēdzot sestajā pozīcijā.

Savukārt Baltkrievija sešās spēlēs izcīnīja divas uzvaras (pret Dienvidkoreju un Ziemeļmaķedoniju), divas reizes nospēlēja neizšķirti (tostarp ar zviedriem 26:26) un divas reizes zaudēja (Slovēnijai un Ēģiptei), turnīru noslēdzot 17. vietā.

Martā mūsējiem Valmierā jātiekas ar baltkrieviem, bet aprīlī ar norvēģiem, pēc tam pie abiem konkurentiem viesojoties maijā.