Andrejs Rastorgujevs dažādos savas karjeras laikos

Latvijas labākais biatlonists Rastorgujevs kļuvis par trīskārtējo Eiropas čempionu 2

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Ja tavas mājas numurā ir kāds no šiem 3 skaitļiem, tev ir potenciāls sasniegt visu, ko sirds kāro
Cilvēkstāsts
“Man draudēja publiski, ka mani izkropļos” – saimniecības “Jaunapšenieki” saimniece Agnese par nievām un ļaunumu, ar ko sastopas ikdienā 58
TESTS prātvēderiem: ja zini atbildes uz vismaz 8 jautājumiem, tev ir pārsteidzoši attīstīts intelekts

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs vakar Polijas pilsētā Dušņikizdrojā triumfēja Eiropas čempionātā (EČ) 20 kilometru distancē.

Andrejs nu ir trīskārtējs Eiropas čempions, bet Vecā kontinenta meistarsacīkstēs viņam nu sešas medaļas – arī viens sudrabs un divas bronzas.

Pirmo EČ zelta medaļu Rastorgujevs izcīnīja 2014. gadā Čehijā, arī 20 km individuālajā distancē, otru pirms trim gadiem Itālijā 10 km sprintā. Pirms četriem gadiem turpat Dušņikizdrojā viņam bronza iedzīšanā.

Vakar Rastorgujevs no 20 šāvieniem netrāpīja tikai vienu pirmajā ugunslīnijā, pēc kuras ieņēma 45. vietu. Tālāk jau viss gāja kā pa diedziņu. Pēc otrās šaušanas Andrejs bija desmitais, pēc trešās – otrais, pēc pēdējās – pirmais, un tāda pati vieta finišā.

Uzvara ļoti pārliecinoša, jo norvēģis Erlends Bjentegārds, kam divas kļūdas šaušanā, zaudēja minūti un 27,5 sekundes.

Bronza arī Norvēģijai – Endrē Strēmšeimam atpaliekot par minūti un 41,4 sekundēm. Vēl no mūsējiem Aleksandrs Patrijuks ar četrām soda minūtēm ieņēma 43. vietu, Edgars Mise šaušanā kļūdījās divas reizes un ierindojās 61. pozīcijā, Robertam Slotiņam – 80., Rūdim Balodim – 86., bet Kirilam Matjuhinam – 90. pozīcija 142 dalībnieku konkurencē.

Tikmēr dāmām 15 km individuālajā distancē augstāko vietu no latvietēm ieņēma Baiba Bendika. Viņa bija ātra distancē, uzrādot otru labāko slēpojuma ātrumu, taču sešas kļūdas šaušanā ļāva ieņemt vien 41. vietu.

Bendikai šosezon šaušana ir lielākais klupšanas akmens. Sanita Buliņa ar četrām soda minūtēm bija 60., bet Sandra Buliņa un Annija Keita Sabule ar attiecīgi sešām un piecām kļūdām ierindojās 100. un 103. pozīcijā starp 118 finišējušajām biatlonistēm.

Par Eiropas čempioni tika kronēta mājiniece Monika Hojniša-Starega, kurai Bendika zaudēja piecas minūtes un 12,8 sekundes.

Eiropas čempionātā rīt notiks sprinta sacensības, svētdien – jauktās stafetes. Jāatceras, ka Eiropas čempionātā biatlona lielvalstis startē ar savām otrajām izlasēm, taču Latvijas vadošie biatlonisti šos mačus izmanto, lai nodrošinātu sev finansējumu uz nākamo gadu.

Par Eiropas čempionāta medaļām tiek ne tikai valsts prēmijas, bet arī tiek izpildīti Latvijas Olimpiskās vienības (LOV) kritēriji finansiālā atbalsta saņemšanai.

Pasaules čempionātos vai Pasaules kausa kopvērtējumā to izdarīt ir krietni grūtāk, bet Eiropas čempionātā ar vājāku konkurenci daudz reālāk.