Dānijas futbolisti sagrauj Krieviju un iekļūst astotdaļfinālā 1

Dānijas futbola izlase pirmdien Kopenhāgenā Eiropas čempionāta finālturnīra apakšgrupu turnīra pēdējā spēlē ar 4:1 (1:0) uzvarēja Krieviju un nodrošināja sev vietu astotdaļfinālā.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām 137

Dānijas izlasei vārtus guva Mikels Damsgords, Jusufs Poulsens, Andreass Kristensens un Joakims Mehle, bet krieviem atzīmējās Artjoms Dzjuba.

Eiropas futbola svētki 2021.gadā

B apakšgrupā pirmo vietu ar deviņiem punktiem trīs spēlēs ieņēma Beļģija, bet nākamajām trīs izlasēm – Dānijai, Somijai un Krievijai – bija pa trīs punktiem. Dāņiem savstarpējo maču bilance ļāva ieņemt otro vietu un iekļūt astotdaļfinālā, bet Somijai trīs punkti, trešā vieta un negatīva gūto/zaudēto vārtu starpība var arī neļaut iekļūt izslēgšanas turnīrā.

Pirmais vārtu gūšanas moments bija spēles 18.minūtē, kad pēc pretuzbrukuma Aleksandra Golovina sitienu atvairīja Kaspers Šmeihels. Nepilnas divas minūtes vēlāk no tuvas distances garām vārtiem sita Dzjuba.

Dāņiem pirmā izdevība bija 29.minūtē, kad Pjēra Emīla Hojbjerga no tālienes spēcīgi sistā bumba lidoja secen vārtiem. Toties 38.minūtē Damsgords ar sagatavotu un tālu sitienu raidīja bumbu mērķī un izvirzīja Dāniju vadībā

Spēles 59.minūtē dāņi uz līdzenas vietas dubultoja savu pārsvaru. Krievijas futbolisti kļūdījās saspēlē ar vārtsargu un soda laukumā uzdāvināja bumbu Poulsenam, kurš panāca 2:0. Mača 68.minūtē pēc Aleksandra Soboļeva nogāšanas soda laukumā uz Dānijas izlases vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, kuru Djzuba realizēja.

79.minūtē Krievijas izlases vārtsargs Matvejs Safonovs atvairīja divus pretinieku sitienus, bet ar trešo piegājienu Kristensena tālu sistā bumba savu mērķi atrada. Trīs minūtes vēlāk Dānijas izlases pretuzbrukumu ar nekļūdīgu sitienu noslēdza Mehle – 4:1.

Krievija čempionāta ievadā ar 0:3 zaudēja Beļģijai, bet pēc tam ar 0:1 uzvarēja Somiju. Dānija čempionāta pirmajā spēlē zaudēja savu spožāko zvaigzni Kristiānu Ēriksenu un tajā pašā mačā ar 0:1 piekāpās Somijai, bet otrajā cīņā ar 1:2 tika atzīts Beļģijas izlases pārākums.

2021.gada Eiropas čempionāta finālturnīrs līdz 11.jūlijam norisināsies Eiropas 11 pilsētās. Kontinenta spēcīgākā komanda tiks noskaidrota Vemblija stadionā Londonā. Atjaunotais Vemblija stadions izlašu turnīru titula maču uzņems pirmo reizi vēsturē, bet tā priekštecī savulaik tika izspēlēts 1966.gada Pasaules kausa fināls un 1996.gada Eiropas čempionāta fināls.

Pirms pieciem gadiem par Eiropas čempioni tika kronēta Portugāle, kas Parīzē notikušajā finālmačā ar rezultātu 1:0 pagarinājumā pārspēja Franciju.

Eiropas čempionāta finālturnīrā 24 komandas sadalītas sešās apakšgrupās pa četrām katrā. Izslēgšanas turnīra pirmajai kārtai jeb astotdaļfinālam automātiski kvalificēsies divas labākās izlases, kā arī tajā iekļūs četras labākās trešo vietu ieguvējas.

Šajā Eiropas čempionātā kopumā tiks aizvadīta 51 spēle. Kad turnīrā piedalījās vēl 16 izlases, bija jānospēlē 31 mačs.