Sīksta spēle Polijā: Latvija zaudē kaimiņiem 0

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1

Latvijas basketbola izlase pārbaudes spēlē Glivicē galvenā trenera Lukas Banki debijā pagarinājumā ar 73:75 zaudēja Polijai.

Polijas izlase nākamnedēļ piedalīsies Tokijas olimpisko spēļu kvalifikācijas turnīrā Kauņā, Lietuvā, taču jaunais Latvijas sastāvs, kurš kopā bija patrenējies tikai īsu brīdi, izrādīja sīkstu pretestību. Rezultatīvākais ar 14 punktiem bija Kristers Zoriks, kurš pamatlaika pēdējā sekundē panāca neizšķirtu.

Viesi trāpīja 42 procentus tālmetienu (15/35). Latvijas izlasē debitēja Rinalds Mālmanis, Anrijs Miška, Dāvis Geks, Verners Kohs un Roberts Blumbergs. Jāizceļ Miška, kurš nospēlēja 24 minūtes, guva astoņus punktus un septiņas atlēkušās bumbas, kā arī labāko +/- rādītāju no visiem spēles dalībniekiem (17).

“Protams, izpaudās tas, ka mēs pagaidām vēl esam maz trenējušies kopā, bet pretī bija komanda, kas nopietni gatavojas svarīgam turnīram. Tomēr jau kopš spēles sākuma mūsu spēlētāji bija labi koncentrējušies un centās laukumā sekot uzstādījumiem.

Otrais puslaiks bija ļoti interesants, kaut arī pārāk agri zaudējām Dairi Bertānu. Atradām veidu, kā izrādīt pretiniekiem nepieciešamo pretestību un pārņemt iniciatīvu.

Labāk nospēlējot atsevišķas epizodes, varējām uzvarēt, taču šis vēl nav īstais brīdis, lai pievērstu lielu uzmanību rezultātam. Svarīgāks ir kopējais noskaņojums. Kopumā esmu apmierināts, kā spēlētāji reaģēja uz dažādām spēles situācijām,” atzina Luka Banki.

12. jūlijā, sākot gatavoties Pasaules kausa priekškvalifikācijas turnīram, viņa rīcībā jau būs krietni spēcīgāks sastāvs.