Latvijā
Izglītība

Darba grupa rosina apvienot divas Liepājas vidusskolas0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Zane Bitere/LETA

Liepājas pašvaldībā izveidota darba grupa rosina apvienot A.Puškina 2.vidusskolu un pilsētas 12.vidusskolu, izveidojot jaunu vispārējās izglītības iestādi ar atbilstošu skolēnu skaitu un klašu piepildījumu, aģentūru LETA informēja pašvaldības administrācijas pārstāve Dace Freidenfelde.

Darba grupu veido Liepājas Izglītības pārvaldes pārstāvji un izglītības iestāžu speciālisti. Pēc Freidenfeldes teiktā viņi ir izvērtējuši esošo un prognozēto Liepājas vispārējās izglītības iestāžu piepildījumu, mācību telpu noslodzi un to pilnvērtīgu izmantošanu.

Darba grupa konstatējusi, ka prasībām nevarēs kvalificēties vairākas Liepājas vidusskolas, tādēļ nepieciešama rīcība, tai skaitā regulāri jāvērtē skolu iespējas izpildīt normatīvo aktu prasības.

Pēc viņa teiktā, abu vidusskolu apvienošanas rezultātā ir iespējams ne tikai nodrošināt vidusskolā nepieciešamo skolēnu skaitu, bet arī paaugstināt izglītības kvalitāti, racionāli un efektīvi izlietot pašvaldības finanšu līdzekļus, pilnībā izmantot 2.vidusskolas modernizēto mācību vidi, paplašinot piedāvāto izglītības programmu izvēli vidējās izglītības posmā.

Apvienošana veicinās pedagogu meistarības izaugsmi, plašāku atbalsta personāla pieejamību, savstarpēji apgūstot abu skolu labākās tradīcijas un pieredzi, pauda Freidenfelde.

Izveidotā izglītības iestāde turpinās realizēt šobrīd A.Puškina 2.vidusskolas un 12.vidusskolas licencētās un akreditētās izglītības programmas. Abu skolu izglītības darbinieki turpinās darbu apvienotajā skolā, izvērtējot darba slodzes un pārskatot darba līgumus.

Saistītie raksti

Lai nodrošinātu reorganizācijas procesu, tiks izveidota reorganizācijas komisija ar abu skolu pārstāvju līdzdalību, kas risinās organizatoriskos jautājumus. Reorganizāciju plānots pabeigt līdz jaunā mācību gada sākumam – 2019.gada septembrim.

Ar darba grupas priekšlikumu šodien iepazinās Izglītības komisija. Lēmums vēl jāizskata un jāapstiprina Izglītības, kultūras un sporta komitejā un domes sēdē.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.