Laukos
Politika

Bankrotējušo “Galiņu” īpašumus nopērk konkurenti0


Pašlaik “Galiņu” darbs ir paralizēts un saimniecība nevarēs turpināt saimniecisko darbību.
Pašlaik “Galiņu” darbs ir paralizēts un saimniecība nevarēs turpināt saimniecisko darbību.
Foto: Anda Krauze

Daļu no finanšu grūtībās nonākušās saimniecības “Galiņi” īpašumiem iegādājusies SIA “Zaļā dārzniecība”, liecina “LA” rīcībā esošā informācija.

“Zaļā dārzniecība” pilnībā pieder uzņēmumam “Ezerkauliņi Agro”, kas savukārt ir īpašnieks “Mārupes siltumnīcām”, “Sabiedrībai Mārupe” un “Zaļajai Mārupei”. Tā patiesie labuma guvēji ir Anita Baldere-Sildedze, Helmuts Balderis-Sildedzis, Kristīne Brunovska-Marinaki un Kaspars Brunovskis.

Pēc Zemesgrāmatas datiem, SIA “Zaļā dārzniecība” kļuvusi par Ogres novada Madlienas pagasta nekustamo īpašumu “Galiņi” un “Dārzeņu noliktava” īpašnieku. Savukārt par Ogres novada Madlienas pagasta nekustamā īpašuma “Ģibuļi” īpašnieku kļuvusi SIA “Līvlauki”.

Pašlaik “Galiņu” darbs ir paralizēts un saimniecība nevarēs turpināt saimniecisko darbību, sarunā ar “LA” teica saimniecības īpašnieks Juris Strazdiņš. Kad nodrošinātie kreditori – banka un Valsts ieņēmumu dienests – būs beiguši savu darbu, būs redzams, kas palicis pāri, piebilda Juris Strazdiņš, atturoties no plašākiem komentāriem.

Kopš 24. februāra Juris Strazdiņš vairs nedarbojas SIA “Galiņi” valdē – var secināt pēc veiktajām izmaiņām uzņēmuma amatpersonu sarakstā. Valdē turpina darboties Ilona Bērziņa, kas par valdes locekli kļuva 2015. gadā.

Šā gada 7. februārī “Galiņu” parāds Valsts ieņēmumu dienestam bija 314 687 eiro, liecina “firmas.lv” informācija.

“Galiņu” īpašumu – gan kustamo, gan nekustamo – izsoles tika rīkotas pagājušā gada rudenī pēc tam, kad saimniecība nespēja vienoties ar banku “Citadele” par iepriekš ņemtu kredītu atmaksas nosacījumiem.

Pavisam tika rīkotas septiņas izsoles, un daļai īpašumu jaunie īpašnieki vēl nav reģistrēti Zemesgrāmatā.

Jau iepriekš “Galiņu” saimniece Edīte Strazdiņa atzina, ka notikušais ir skarba mācība un iemesli tam ir vairāki. Proti, dārzeņkopības nozari ietekmēja vairākas krīzes – gan Krievijas embargo, gan “E.Coli” uzliesmojums Eiropā, kā rezultātā būtiski samazinājās dārzeņu cenas. “Galiņu” straujākā attīstība notika vēl pirms šiem notikumiem, kad tika ņemti kredīti un attīstīta saimniecība, taču vēlāk produkcijas zemās cenas ietekmēja saimniecības finansiālo darbību.

Saistītie raksti

Tāpat savu ietekmi uz nozari kopumā un saimniecību atstāja arī nodokļu izmaiņas. Kādi ir jauno īpašnieku plāni un mērķi, iegādājoties “Galiņu” īpašumus, LB pagaidām neizdevās uzzināt.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

VS
Viesturs Sprūde
Pasaulē
VIDEO. “Svetlanai nebija izvēles, Baltkrievijas varasiestādes viņu izveda no valsts.” Atklāj, kas noticis ar Tihanovsku 1
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šogad indeksēs pensijas, kas nepārsniedz 454 eiro 1
5 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Bumba, kas spēj uzraut gaisā daļu Rīgas 1
4 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Sporta karaliene šobrīd pārdzīvo ne tos vieglākos laikus. Mūze pastāsta, cik par uzvaru varēja nopelnīt pirms pandēmijas
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs tā arī nespēja iedzīvoties Holivudas “šikā”: hercogi iegādājušies jaunu mājokli
5 stundas