Bumbieri lietū mēdz plaisāt. Visjutīgākā ir šķirne ‘Lauriņa’.
Bumbieri lietū mēdz plaisāt. Visjutīgākā ir šķirne ‘Lauriņa’.
Foto: Timurs Subhankulovs

Dārznieces ieteikumi bumbieru šķirnes izvēlē mazdārziņam 3

Gita Zandare, dārzniece / Praktiskais Latvietis

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Katram cilvēkam ir sava piemērotākā un veiksmi nesošākā krāsa, ko var noteikt pēc dzimšanas datuma. Noskaidro savējo!
RAKSTA REDAKTORS
Ineses Supes cīņa turpinās: “Kad iznācu no ķirurga kabineta, es apraudājos, jo man gribējās iznākt kā uzvarētājai, bet tā pagaidām nesanāk”
Vai zināji, ka šie ieradumi veicina mūsos skumjas un nomāktu garastāvokli?
Lasīt citas ziņas

Bumbieres pārsvarā ir lieli koki, kaut gan izmērs katrai šķirnei ir atšķirīgs. Lielākā daļa vasaras šķirņu nogatavojas strauji, un laikā nenovākti augļi kļūst par putnu un lapseņu gardumu.

Savukārt rudens un ziemas šķirnes jānovāc pusgatavas un jāuzglabā līdz pilnīgai gatavībai. Ir pieejamas arī kolonnveida šķirnes, kā arī ģimenes koki ar dažādām šķirnēm vienā kokā, kas nodrošina savstarpēju apputeksnēšanos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bumbieres un kadiķi vienā dārzā bieži slimo ar bumbieru–kadiķu rūsu, tāpēc daļa cilvēku aizvien retāk savos dārzos vēlas stādīt šos augļu kokus.

Populārākās bumbieru šķirnes

Pašapputes šķirne ‘Belorusskaya pozdnyaya’. Vēla ziemas šķirne, koks vidēja izmēra, augļi arī vidēja izmēra, gaiši brūni, daļēji kūstoši, saldi, vācami oktobra sākumā.

Pašapputes šķirne ‘Pepi’. Rudens šķirne, zema auguma, agri zied, ražīga. Augļi nelieli, koši dzelteni ar oranžu krāsojumu, vācami septembrī.

‘Mramornaya’ Vēla rudens–agra ziemas šķirne. Vidēja izmēra koks, kompakts vainags. Augļi lieli, pelēkzaļi ar svītrojumu, sulīgi un garšīgi, ražīga. Pēc novākšanas augļi svaigam patēriņam būs gatavi pēc 2–4 nedēļām.

‘Vasarine sviestine’ Vasaras šķirne. Augums vidēji spēcīgs, augļi ļoti lieli, dzeltenzaļi ar sārtojumu saules pusē, sulīgi , saldi.

‘Suvenīrs’ Rudens šķirne. Spēcīgs, liels augums, augļi lieli dzelteni ar sārtu svītrojumu saules pusē, ļoti sulīgi, kūstoši un saldi. Augstražīga daļēji pašauglīga, apputeksnējas ar ‘Belorusskaya pozdnyaya’.

‘Karmla’ Vasaras šķirne. Augļi apaļīgi, sarkani, lieli, mīkstums kūstošs. Daļēji pašauglīga, apputeksnējas ar šķirnēm ‘Belorusskaya pozdnyaya’, ‘Konference’, ‘Klapa mīlule’, ‘Patten’.

‘Decora’ Jauna rudens šķirne. Kolonnveida bumbiere ar kompaktu vainagu, augļi lieli, stingri, sulīgi, dzeltenzaļi ar sārtu maliņu, raža ienākas septembra beigās. Šķirnei nepieciešams apputeksnētājs.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.