Latvijā
Novados

Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas programmas latviešu valodā9


Likumprojektā paredzēts, ka prasīt latviešu grupu atvēršanu jebkurā pašvaldības bērnudārzā vecāki varēs jau no nākamā gada 1. septembra.
Likumprojektā paredzēts, ka prasīt latviešu grupu atvēršanu jebkurā pašvaldības bērnudārzā vecāki varēs jau no nākamā gada 1. septembra.
Foto: Karīna Miezāja

Pašlaik Daugavpilī astoņos bērnudārzos nav pieejamas izglītības programmas latviešu valodā, aģentūru LETA informēja pilsētas Izglītības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Ilona Bohāne.

Lai arī Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos, kas visiem pašvaldību pārziņā esošiem bērnudārziem uzliek par pienākumu nodrošināt programmas pieejamību valsts valodā, Bohāne pauda, ka Izglītības pārvalde nav kompetenta komentēt grozījumus Vispārējās izglītības likumā, jo tie nav publicēti. Vienlaikus viņa solīja, ka pārvalde nodrošinās grozījumu izpildi pēc iepazīšanās ar tiem.

Kopumā Daugavpilī ir 27 pirmsskolas izglītības iestādes. Astoņi no bērnudārziem ir mazākumtautību, bet 19 – jaukti.

Jau vēstīts, ka Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus likumos, kas visām pašvaldību pārziņā esošām pirmsskolas izglītības iestādēm uzliek par pienākumu nodrošināt programmas pieejamību valsts valodā.

Līdz ar parlamenta balsojumu grozījumu veikti Izglītības likumā un Vispārējās izglītības likumā.

Nacionālās apvienības līderis Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) pauda, ka līdz ar grozījumiem vairs neveidosies situācijas, kad kādā pašvaldības bērnudārzā izglītības pakalpojums būs pieejams tikai krievu valodā.

Iepriekš Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijā atbalstītie grozījumi Vispārējās izglītības likumā arī nosaka, ka izglītības iestādēm, kuras īsteno pirmsskolas izglītības programmas, jāsniedz atbalsts latviešu valodas apguvei tiem bērniem, kuriem tas nepieciešams – tostarp bērniem, kuriem latviešu valoda nav dzimtā.

Saistītie raksti

Savukārt grozījumi Izglītības likumā paredz, ka Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija nodrošina elektronisku bērnu reģistrācijas un uzskaites sistēmu, kurā vecāki vai personas, kas realizē aizgādību, var elektroniski pieteikt bērnu pirmsskolas izglītības programmu apguvei. Sistēmā iecerēts reģistrēt bērnus vecumā no pusotra gada vecuma līdz pamatizglītības ieguves uzsākšanai.

Saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem, pirmsskolas izglītības iestādēm apmācības valsts valodā obligāti jānodrošina ar 2021.gada septembri.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

Uldis Šmits
Pasaulē
Brīvs no “LGBT ideoloģijas” – “brīvs” no Eiropas naudas? Pirmo reizi līdzekļu piešķiršana saistīta ar Eiropas pamattiesību ievērošanu
36 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Jaunais koronavīruss atgriezies četros novados, bet divos konstatēts pirmo reizi
46 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Jaunā paaudze kopumā kļūst aizvien kreisāka. Publicists Vents Zvaigzne par sabiedrības izaicinājumiem Latvijā un Eiropā 3
Intervija 4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
“Tikai 6% iedzīvotāju prot peldēt, sabiedrības peldētprasme ir absolūti nepietiekama.” “Peldēt droši” dibinātāja par skarbo realitāti
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Kā romantisks kāzu video pārvērtās par Beirūtas sprādziena liecību
12 minūtes