Latvijā
Politika

Valdis Krastiņš: Debašu raksturs raisa lielas bažas0


Valdis Krastiņš
Valdis Krastiņš
Foto: Valdis Ilzēns

Nupat jau esam pārsātināti ar partiju un deputātu kandidātu debatēm, tās sāk izraisīt nepatiku pret paštaisnajiem debašu dalībniekiem. Par to mazliet vēlāk, bet tagad jāsaka, ka vēlēšanu programmu izcilāšana tomēr parādījusi, ka katras partijas papīros atrodamas pozitīvas, dažkārt ļoti vērā ņemamas lietas.

Lielu vai mazu partiju bosi šoreiz nav uzdrošinājušies būt pavirši (izņemot dažus margināļus, kuru idejas par nāves sodu un izstāšanos no starptautiskajām organizācijām ir ārpus spēles laukuma). Nelaime ir, ka neviena no programmām nesastāv tikai no pozitīvām idejām, tādēļ vēlētājiem joprojām būs jāizvēlas tās, kur labu ideju pārsvars ir pietiekami liels.

Toties debašu raksturs jau raisa lielas bažas.

Ja lielākoties dominē savstarpējā pārkliegšana, tad ir ļoti ļauni, tad debates pārvēršas par to, ko angļi sauc par “tribal outrage” – cilts sašutums: mana cilts ir sašutusi, lūk, par to un to un ir gatava par to karot ar visiem. Nav mierīga, pārliecinoša skatījuma uz problēmām kopumā. Tas raisa bažas par dedzīgo jauno cilvēku spēju uzņemties vadību pār valsti ar visām tās daudzajām problēmām.

Es patiesībā ieraudzīju tikai pāris cilvēku, kuru runas veids un ķermeņa valoda izraisīja uzticību viņu spējām atrasties vadošās pozīcijās.

Paralēli debatēm risinājās drudžaina darbība parlamentā un aizejošajā valdībā. Nevēlos to kritizēt, kaut dažkārt steidzīgā priekšvēlēšanu centība izraisa smaidu. Ir gan viena lieta, kurai nu nekādi nevaru piekrist. Tā ir dažu iedzīvotāju kategoriju izslēgšana no pilnas medicīniskās palīdzības saņemšanas.

Saistītie raksti

Domāju, ka tā ir kliedzoša netaisnība, kuru varēja noregulēt cilvēcīgi, gan gūstot ienākumus, gan arī izslēdzot no aprites žūpu plūdus slimnīcās. Te nav domāts pietiekami nopietni un dziļi. Vēl aizejošiem ir laiks to labot ar attiecīgiem likumdošanas aktiem.

Visas vēlētāju aptaujas rāda vienu kopēju un bīstamu skaitli: apmēram trešā daļa vēl nezina, par ko balsot. Šo neizlēmušo trešdaļu vēl var pārliecināt – galvenokārt tiešais kontakts ar deputātu kandidātiem: kurš sarunā būs cilvēciski pārliecinošākais, tas arī gūs panākumus. Lai veicas!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Latvijā
“Ikvienam ir jāzina sava loma sabiedrības organismā.” NMPD vadītāja par visaptverošo valsts aizsardzību
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Pēc ieceļošanas Latvijā vairs nebūs jādodas 14 dienu pašizolācijā. Kuras valstis ir drošas?
8 stundas
LE
LETA
Latvijā
Valsts atbalsts Covid-19 krīzes pārvarēšanai sasniedzis 2,1 miljardu eiro. Ministrijām pārdalīs 600 miljonus eiro
8 stundas

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Kretīns viņu nosauca par pērtiķi ugunskurā!” Streips atklāti par rasismu Latvijā un ASV 4
3 stundas
IR
Ilmārs Randers
Latvijā
“Esmu grāmatvede, veterinārārste, agronome un ģimenes pavāre!” Kā “dzīve atgriežas sliedēs” Madonas un Rēzeknes pusē
5 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Jaunietis “kunga prātā” nesavalda auto un “noslauka” mašīnu, kurā gadu vecs bērns
2 stundas
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Daļai ir “aizgājis ciet širmis”, bet diez vai asiņainas bildes palīdzēs
3 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Polittehnoloģisks gājiens: cik ēstiska ir skolu direktoru piedalīšanās politiskajā aģitācijā? 2
7 stundas