Latvijā
Politika

Valdis Krastiņš: Debašu raksturs raisa lielas bažas0


Valdis Krastiņš
Valdis Krastiņš
Foto: Valdis Ilzēns

Nupat jau esam pārsātināti ar partiju un deputātu kandidātu debatēm, tās sāk izraisīt nepatiku pret paštaisnajiem debašu dalībniekiem. Par to mazliet vēlāk, bet tagad jāsaka, ka vēlēšanu programmu izcilāšana tomēr parādījusi, ka katras partijas papīros atrodamas pozitīvas, dažkārt ļoti vērā ņemamas lietas.

Lielu vai mazu partiju bosi šoreiz nav uzdrošinājušies būt pavirši (izņemot dažus margināļus, kuru idejas par nāves sodu un izstāšanos no starptautiskajām organizācijām ir ārpus spēles laukuma). Nelaime ir, ka neviena no programmām nesastāv tikai no pozitīvām idejām, tādēļ vēlētājiem joprojām būs jāizvēlas tās, kur labu ideju pārsvars ir pietiekami liels.

Toties debašu raksturs jau raisa lielas bažas.

Ja lielākoties dominē savstarpējā pārkliegšana, tad ir ļoti ļauni, tad debates pārvēršas par to, ko angļi sauc par “tribal outrage” – cilts sašutums: mana cilts ir sašutusi, lūk, par to un to un ir gatava par to karot ar visiem. Nav mierīga, pārliecinoša skatījuma uz problēmām kopumā. Tas raisa bažas par dedzīgo jauno cilvēku spēju uzņemties vadību pār valsti ar visām tās daudzajām problēmām.

Es patiesībā ieraudzīju tikai pāris cilvēku, kuru runas veids un ķermeņa valoda izraisīja uzticību viņu spējām atrasties vadošās pozīcijās.

Paralēli debatēm risinājās drudžaina darbība parlamentā un aizejošajā valdībā. Nevēlos to kritizēt, kaut dažkārt steidzīgā priekšvēlēšanu centība izraisa smaidu. Ir gan viena lieta, kurai nu nekādi nevaru piekrist. Tā ir dažu iedzīvotāju kategoriju izslēgšana no pilnas medicīniskās palīdzības saņemšanas.

Saistītie raksti

Domāju, ka tā ir kliedzoša netaisnība, kuru varēja noregulēt cilvēcīgi, gan gūstot ienākumus, gan arī izslēdzot no aprites žūpu plūdus slimnīcās. Te nav domāts pietiekami nopietni un dziļi. Vēl aizejošiem ir laiks to labot ar attiecīgiem likumdošanas aktiem.

Visas vēlētāju aptaujas rāda vienu kopēju un bīstamu skaitli: apmēram trešā daļa vēl nezina, par ko balsot. Šo neizlēmušo trešdaļu vēl var pārliecināt – galvenokārt tiešais kontakts ar deputātu kandidātiem: kurš sarunā būs cilvēciski pārliecinošākais, tas arī gūs panākumus. Lai veicas!

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Latvijā
Aptauja: Latvijā 59% iedzīvotāju neierobežoti plaša televīzijas kanālu izvēle ir būtiska
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Levits plāno tālāko darbību Misānes lietā
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz Latvijas skaļāko korupcijas lietu nodaļas virsprokurora amatu pieteikušies vien divi pretendenti
7 stundas

Lasītākie raksti

LA
LA.LV
Latvijā
Kādiem jābūt novadiem? Saeimā no likuma svītro to veidošanas kritērijus, vēsta raidījums
1 stunda
LE
LETA
Kokteilis
VIDEO. Emocionāli kadri! Eltons Džons zaudē balsi un pārtrauc koncertu Jaunzēlandē
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Politiski nepieskaramie
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Ķuzis saņēmis iespaidīgu atvaļināšanās pabalstu un kompensāciju 1
3 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Sākts kriminālprocess par daudzdzīvokļu nama uzcelšanu dzelzceļa aizsargjoslā Rīgā
47 minūtes