“RFS” vārtsargs Pāvels Šteinbors ar lielisku sniegumu Florencē izpelnījās Itālijas līdzjutēju un mediju uzmanību, tiekot pat nodēvēts par supermenu.

Debija ar troksni: “Valmiera” ar pārliecinošu uzvaru pār “Rigu” tuvojas Latvijas čempionu titulam 1

Ilmārs Stūriška, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 27
“Jāklausās, ka esam šmaukušies.” Par netaisnību un piemaksām tiem pensionāriem, kuri strādājuši padomju laikā
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Edinburgas “Hearts” mājās varam uzvarēt – otro spēli UEFA Konferences līgā ar apņēmību gaida futbola kluba “RFS” vārtsargs Pāvels Šteinbors.

Taktika otrajā plānā

Šteinbors kļuva par galveno varoni “RFS” debijas spēlē grupu turnīrā Itālijā pret Florences “Fiorentina” – 1:1, pirmajā spēļu kārtā tas bija negaidītākais rezultāts.

“Neizšķirta pamatā ir mūsu lielā vēlme uzvarēt, parādīt sevi. Mums nebija, ko zaudēt, varējām tikai iegūt, un to arī izdarījām. Puiši lieli malači,” “Latvijas Avīzei” sacīja Pāvels Šteinbors.

“Cerējām uz pozitīvu rezultātu. Taktikai bija otršķirīga nozīme, galvenais bija pašatdeve, nebaidīties spēlēt. Kad vēl mēs varēsim tikties ar tādiem pretiniekiem? “Fiorentina” šobrīd vēl nav ieskrējusies, nav tāda kā iepriekšējā sezonā.

Otrajā puslaikā viņi centās spēlēt kvadrātā – bez vārtiem, kontrolēja bumbu, bet mēs pacietīgi gaidījām savu momentu, aizsardzībā nospēlējām lieliski un guvām vārtus. No klubu karjeras šo maču noteikti varēšu atcerēties.”

Mājiniekiem liels pārsvars, sitienu attiecība 30-8, vārtu rāmī 9-3, taču Šteinbors bija uzdevumu augstumos un kapitulēja tikai reizi pēc Antoņina Barāka sitiena mača 56. minūtē.

Rīdziniekiem vienu no diviem izgājieniem vienatnē pret vārtsargu realizēja Andrejs ­Iličs, 74. minūtē panākot 1:1. Šajā epizodē jāizceļ Kevina Frizenbihlera piespēle – jau kārtējo reizi austrietis ar labu darbību veicina komandas vārtu guvumu.

Par spīti lielajam darba apjomam Pāvels Šteinbors norāda, ka neuzskata šo par grūtu spēli, jo labāk jūtas, ja visu laiku ir jākoncentrējas, nevis jāiesaistās tikai pāris reižu mačā.

“Gdiņas “Arka” sastāvā Polijā vai izlases sastāvā izbraukumā pret Austriju, Slovēniju bija grūtas spēles, taču, kad ir daudz darba, man ir vieglāk. Grūtāk bija no emocionālā viedokļa, pēc mača biju pilnīgi tukšs, jo cenšos runāt, palīdzēt laukuma spēlētājiem. Tas atņem enerģiju.”

Maču klātienē vēroja 11 tūkstoši skatītāju, kas ir ap ceturto daļu no tribīņu ietilpības.

“Fiorentina” fani pulcējās aiz vieniem no vārtiem, taču Šteinbors viņu spiedienu vispār neesot jutis: “Es līdzjutējus nedzirdu. Polijā visu laiku bija daudz skatītāju, katrā spēlē kaut kas notika. Godīgi sakot, dzirdēju “RFS” fanus, tas bija neticami un ļoti patīkami.”

Uz maču beigu daļu itālieši pat izsvilpa savējos, bet pēc spēles veltīja aplausus Latvijas spēlētāju cīņassparam. UEFA iekļāva Šteinboru četru spēlētāju lokā, kas līdzjutēju balsojumā pretendēja uz nedēļas labākā spēlētāja balvu, viņš bija vienīgais vārtsargs, pārējie trīs futbolisti izcēlās ar diviem vārtu guvumiem. Uzvarēja Alekss Baena no “Villareal”.

Ceturtdien Rīgā viesosies Edinburgas “Hearts”, kas mājās ar 0:4 kapitulēja Stambulas “Basaksehir”. “Ja vēlamies kaut ko izdarīt, tad jāspēlē tādā pašā līmenī kā pret “Fiorentina”. Domāju, ka “Hearts” mājās varam uzvarēt,” teica Pāvels Šteinbors.

“RFS” Florencē atkal panāca labvēlīgu rezultātu, atrodoties iedzinējos. Šteinbors saka vienkārši – tas ir raksturs, savā karjerā līdz šim neko tādu neesot pieredzējis. 36 gadus vecais vārtsargs Latvijas čempionei pievienojās vasarā un ir kļuvis par vienu no emocionālajiem motoriņiem.

Valmieras klienti

Latvijas čempionāta ceturtais aplis iesākās ar ļoti svarīgu maču zelta kontekstā – “Valmiera” savā laukumā ar 3:1 pārspēja “Rigu”, sperot ļoti platu soli pretī pirmajam čempionu titulam.

Valmieriešu galvenais treneris Jurģis Kalns diskvalifikācijas dēļ bija tribīnēs, taču komanda arī Gata Kalniņa tiešajā vadībā bija pārliecinoša.

Atkal izcils sākums – otrajā minūtē vārtsargs Rihards Matrevics izpildīja tālo piespēli, ko skrējienā uztvēra Kamilo Mena, izlaužoties vienatnē pret vārtiem un pārspējot Robertu Ozolu.

Lai gan rīdzinieki spēja pārņemt iniciatīvu un izveidot vairākus pusmomentus, otrā puslaika sākumā pēc stūra sitiena Raimonds Krollis no vārtu priekšas brīvi dubultoja pārsvaru.

Viņš ar 19 gūtiem vārtiem ir turnīra rezultatīvākais spēlētājs, otrajā vietā esošajam “RFS” snaiperim Andrejam Iličam par pieciem mazāk. Vienā no pret­uzbrukumiem Alvis Jaunzems ar sitienu no metriem 17 panāca 3:0, neatstājot nekādas cerības oponentiem, kam goda vārtus iesita Marselo Toress.

“Valmiera” šosezon uzvarējusi “Rigu” četrās no piecām spēlēm (arī kausā) un kopvērtējumā pārsvars pār galvaspilsētas komandu pieaudzis līdz septiņiem punktiem, “RFS” ir vēl par trim mazāk un spēle rezervē (šodien mačs ar “Spartaku”), bet vēl par trim atpaliek “Liepāja”, kas vakar pēdējās minūtēs atspēlēja divu vārtu deficītu pret pēdējā vietā esošo “Super novu Salaspils” (2:2).

“Valmiera” turpinājumā var atļauties zaudēt abiem tiešajiem konkurentiem, bet, savācot visus pārējos uz galda esošos punktus, vienalga citiem būs neaizsniedzama.

Tāpat aizvadītajā kārtā “Auda” ar 2:1 pārspēja “Mettu”, bet “Daugavpils” cīnījās neizšķirti 0:0 ar “Tukumu 2000/Telms”.