Ventspilniecei Rūtai Lasmanei debijā finālam pietrūka 1

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Ventspilniece Rūta Lasmane, debitējot Eiropas pieaugušo čempionātā vieglatlētikā, trīssoļlēkšanā ieņēma 17. vietu.

Minhenē notiekošajās sacensībās 21 gadu vecā Lasmane kvalifikācijā labākajā no trim mēģinājumiem aizlēca 13,49 metrus. Pirmais lēciens netika ieskaitīts, otrajā bija 13,39 metri, bet trešajā izdevās desmit centimetrus pielikt. Ar to gan bija par maz iekļūšanai pamatsacensībās, jo tad vajadzēja lēkt vismaz 13,71 metra tālumā. Lasmanes šīs sezonas labākais rezultāts ir 13,89 metri, personīgais rekords vēl tālāks – 14,20.

Eiropas rangā viņa atrodas 12. pozīcijā, līdz ar to nostartēja sliktāk par savām spējām. Pati sportiste pēc starta gan atzina, ka debijai nav tik slikti, jo kaut kā ir jāsāk sevi pieteikt augstākā līmeņa sacensībās. Pērn viņa bija trešā Eiropas U-23 čempionātā, pirms trim gadiem bronza arī starp junioriem (U-20). Kvalifikācijā tikai divas no dalībniecēm izpildīja kvalifikācijas normu (14,40), pārējās desmit tālāk tika pēc rezultāta, arī lietuviete Dovile Kiltī, kura nesen Valmierā izcīnīja Prezidenta balvu.

Kaimiņiem jau ir arī viena medaļa, jo pie bronzas desmitcīņā tika igaunis Janeks Oiglanē. Lietuviešiem lielākas cerības saistās ar diska mešanu, vakar finālā droši tiekot Andrjum Gudžim un Mikolam Aleknam.

Jaunu ierakstu Eiropas čempionātu vēsturē veikusi titulētā horvātu diska metēja Sandra Perkoviča (67,95), kura Vecā kontinenta meistarsacīkstēs uzvarēja sesto reizi pēc kārtas!

Savukārt 100 metros vīriem uzvarēja olimpiskais čempions Lamonts Džeikobss (9,95) no Itālijas, bet dāmām ātrākā izrādījās mājiniece Džina Likenkempere (10,99), tikai par piecām sekundes tūkstošdaļām pārspējot šveicieti Mudžingu Kambundži.