Kultūra
Literatūra

“Dekamerons”, pasakas un Rīgas cirka stāsti – ko klausīties, kamēr #paliecmājās0


Gundars Āboliņš
Gundars Āboliņš
Foto – Valts Kleins

Lai piedāvātu kultūras satruru ne tikai svešvalodās, bet arī latviski, vairākas kultūras personības un institūcijas sākušas jaunus projektus – lasīt un stāstīt interneta ierakstā klasiskus stāstus, pasakas, kā arī ierakstīt dzīvo vēsturi.

Pirmdien, 16. martā, savu projektu “Kvadrifrona Dekamerons, saukts arī Princis Galeoto”, sāka teātris “Kvadrifrons”.

Projekts saturēs simt noveļu, ko ārkārtas stāvokļa dienās izstāsta teātra trupas “Kvadrifrons” komanda, viņu draugi, radi un paziņas.

Šīs simts noveles reiz citā #paliecmājās situācijā esot stāstītas godīgu cilvēku sabiedrībā, un arī lasījumos ietilpstošās dziesmiņas minētie cilvēki toreiz dziedājuši sev par prieku.

Šais novelēs sastapsim gan priecīgus un skumjus mīlestības piedzīvojumus, gan citus dīvainus notikumus, kas atgadījušies kā mūsu dienās, tā senatnē.

Tos klausoties, vienlaikus gūsiet prieku no tur atstāstītajiem jautrajiem notikumiem un derīgu padomu, jo uzzināsiet, no kā jāvairās un pēc kā jātiecas: mēs domājam, ka tas palīdzēs izkliedēt skumjas.

Ja tā notiktu (un lai dievs dod, ka notiktu), teiksim paldies par to 14. gadsimta itāļu autoram Džovanni Bokačo un visiem, kuri kopā ar mums iesaistījās šī projekta tapšanā.

Katru dienu – sākot no 16. marta līdz ārkārtas stāvokļa beigām – plkst. 19 “Kvadrifrona” sociālajos tīklos tiks publicēts video ar vienu noveli no Dž. Bokačo grāmatas “Dekamerons”, kuru lasīs gan trupas komandas biedri, gan mūsu draugi, radi un paziņas.

Pirmais lasījums – aktiera un režisora Reiņa Botera izpildījumā. Reinis Boters ir viens no “Kvadrifrons” dibinātājiem.

Kā raksta “Kvadrifrons” lasījuma pieteikumā, “paliekot mājās, viņš cītīgi kārto savu istabu, mīļo zvērus un draudzeni, palīdz mammai un tētim, dzied dziesmas un skatās filmas”.

Ja arī tu vēlies iesaistīties projektā ar savu lasījumu – raksti mums ziņu sociālajos tīklos vai uz e-pastu: info@kvadrifrons.lv

Bokačo “Dekameronu” koronavīrusa piespiedu #paliecmājās situācijas dēļ iespējams klausīties arī Jaunā Rīgas teātra aktiera Gundara Āboliņa balsī.

Visi lasījumi kopā būs pieejami JRT Vimeo vietnē.

Tāpat var noskatīties LTV “Panorāma” kultūras žurnālista Andreja Volmāra sarunu ar Gundaru Āboliņu, kurā var uzzināt arī, cik ilgi Gundars Āboliņš nedzīs bārdu.

Jaunas noveles vietnē parādīsies katru dienu plkst. 15, kas atbilst arī “Dekameronā” iezīmētajam laikam, kad cilvēki tikās, lai īsinātu laiku, stāstot noveles.

Savu priekšā lasīšanas projektu aizsācis arī aktieris Madars Zvagulis, – viņš stāsta, ka tas cēlies no tradīcijas lasīt ikvakara pasaku ģimenē.

Saistītie raksti

Patlaban Madara Zvaguļa izpildījumā var noklausīties jau divas pasakas – Margaritas Stārastes “Kas notiek Dižmežā?” un Alfa Preisena “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”.

Savukārt Rīgas cirks piedāvā esošo un agrāko darbinieku izstāstītus un cirka mājas lapā apkopotus “Rīgas cirka stāstus”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Atbalsti kino vecmeistarus, straumējot latviešu filmas! 1
1 diena
VK
Vita Krauja
Kultūra
Skolēnu Dziesmu svētku pārcelšana vissmagāk ietekmētu deju nozari 1
1 diena
LA
LA.LV
Kultūra
LALIGABA nominantus un Mūža balvas laureātu paziņos 31. martā
1 diena

Lasītākie

LK
Linda Kusiņa-Šulce
Kultūra
Meitenes mīl patīkamus pārsteigumus. Saruna ar Hermani Paukšu
3 stundas
LE
LETA
Dabā
Svētdien gaidāms sniegs un brāzmains vējš
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Pēdējā diennaktī apstiprināti 25 Covid-19 gadījumi. Trīs cilvēki stacionēti ar smagu slimības gaitu
6 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. Ceļā uz Saulkrastiem izveidojies sastrēgums vairāku desmitu kilometru garumā
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
No nākamās nedēļas bruņotie spēki sargās valsts austrumu robežu
3 stundas