Druvis Kleins
Druvis Kleins
Foto: LETA/Zane Bitere

Deputātu bloks “Rīgai” izklāsta savu versiju par “GKR” 0

Nesaskaņas ar Rīgas domes koalīcijas partneriem “Gods kalpot Rīgai” (GKR) sākušās, jo deputātu bloks “Rīgai” sācis apkarot GKR izdevīgas shēmas dažādos pašvaldības uzņēmumos, uzskata bloka pārstāvji.

Putina kritiķis nosauc datumu, kad kapitulēs Krievijas armija. Kāpēc tieši šajā dienā? 17
Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte. Vai ziemai gals?
VIDEO. Tūlītēja atmaksa! Tūrists iemet ūdens pudeli šimpanzes mītnē. Dzīvnieks sadusmojas un iemet to atpakaļ tūristu pūlī 6
Lasīt citas ziņas

Par viņu preses konferencē piektdien teikto ziņo aģentūra LETA.

Bloka vadītājs Oskars Putniņš žurnālistiem šodien sacīja, ka pēc šonedēļ notikušajām vicemēru atbrīvošanām no amatiem bloks esot sabiedrībai parādā atbildi par to, kas īsti notiek domē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Desmit gadu laikā bija skandāli par nano-ūdeņiem, konsultantiem un dažādām shēmām, un koalīcijas partijas nekad nebija viena pret otru nostājušās, taču pret mums partneri jau pēc dažām nedēļām vērsās Ģenerālprokuratūrā.

Iespējams, mērs Oļegs Burovs (GKR) domāja, ka mēs kā jaunākie un nepieredzējušākie neko nedarīsim un neapdraudēsim viņu intereses, taču, redzot, ka mēs tomēr strādājam, izlēma mūs apturēt,” savu viedokli pauda Putniņš.

Politiķis sacīja, ka Kleina atstādinātie “Rīgas satiksmes” padomes locekļi “ir konkrēti politiķu ielikteņi” un viņu bezdarbības laikā uzņēmums zaudējis aptuveni pusmiljonu eiro, jo nav savlaicīgi pārskatīta sadarbību ar SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS).

“Kleins to izdarīja dažās nedēļās un nogrieza patiesā labuma guvējiem gandrīz divus miljonus eiro gadā,” pauda Putniņš.

Tāpat viņš sacīja, ka, pēc bloka aprēķiniem, kas izdarīti, balstoties uz SIA “Deloitte Latvia” veikto auditu, pēdējo četru gadu laikā sadarbība ar SIA “Rīgas karte” (RK) ļāvusi “izshēmot” aptuveni 50 miljonus eiro.

Kā skaidroja nu jau bijušais vicemērs Kleins, visiem sadarbības līgumiem gan ar RMS, gan ar RK “apakšā ir korekti dokumenti”, taču noslēgtie līgumi “acīmredzami ir neizdevīgi” un pašvaldība par pakalpojumiem pārmaksājot trīs līdz četras reizes.

“Kad jautāju, kāpēc tā, man vienmēr atbild, ka partneri noskaidroti sarunu procedūras rezultātā vai tas bijis vienīgais kandidāts iepirkumā, taču tās ir muļķības.

Piemēram, līgums ar RK reālās tirgus izmaksas pārsniedz vairāk nekā trīs reizes, un, ja “Rīgas satiksme” gadā nopelna 40 miljonus eiro, 20 miljoni tiek atdoti RK, lai gan mēs varētu atpirkt no viņiem, piemēram, stāvvietu aparātus, un divu gadu laikā mums tie nestu peļņu,” klāstīja Kleins.

Tāpat bloka pārstāvji sacīja, ka, tieši pateicoties Kleinam, AS “Rīgas centrāltirgus” noslēgtajā līgumā ar Igaunijas kompāniju “Promenex OU” par Rūpniecības preču tirgus teritorijas attīstīšanu ierakstīti pašvaldībai maksimāli izdevīgi nosacījumi.

Pērn oktobrī TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka firma saistīta ar bijušā ilggadējā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) kādreizējo padomnieku Ēriku Teilānu un līgums paredz virkni pašvaldībai neizdevīgu nosacījumu.

Kleins līgumu parakstīja 30.decembrī, jo tajā laikā bija mēra pienākumu izpildītājs. Pēc viņa teiktā, Burovs viņam personīgi esot teicis, ka līgums ir uzlabots un tas ir tikai jāparaksta, taču Kleins 30.decembrī atklājis citu ainu, proti, vairāki Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes ieteiktie punkti līgumā nav bijuši ieviesti.

“Kad jautāju, kāpēc vispār šo līgumu vajag, RCT valde izskaidroja aspektus, kas pārliecināja, ka līguma laušana nav izdevīga, jo viņiem pašiem nebūs līdzekļu šīs teritorijas attīstīšanai.

Taču līgumā nebija iekļauta virkne nodrošinājuma pārvaldes prasību, piemēram, nebija atsauce uz cesijas līgumu, kas dotu garantiju, ka nomnieks segs RCT 250 000 eiro lielu parādu, kas uzkrājies par Vidzemes tirgus apsaimniekošanu,” sacīja Kleins.

Tāpat no līguma neesot bijis izņemts punkts, kas paredz, ka pēc līguma beigām pašvaldībai uzceltās ēkas būtu jāatpērk.

Pēc politiķa teiktā, viņš atteicies līgumu parakstīt, ja tajā netiks iekļauti visi pašvaldības piedāvātie punkti, un rezultātā nomnieks nosacījumiem piekritis.

Arī aģentūras LETA rīcībā esošais akcionāru sēdes protokols liecina, ka Kleins aicinājis līgumu parakstīt tikai tad, kad tajā tiks iekļautas Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes izstrādātās prasības.

Pēc viņa teiktā, pēc būtības līgums paredz attīstīt RCT esošā Rūpniecības preču tirgus teritoriju, uzbūvējot tur multimodālo satiksmes mezglu un, iespējams, arī tirdzniecības centru, kopumā liekot nomniekam teritorijā ieguldīt gandrīz 20 miljonus eiro.

“Promenex EU” gan līdz šim nekādus darbus teritorijā nav sācis, lai gan būvatļauja saņemta jau 2018.gada vidū.

Putniņš arī sacīja, ka Burovs izmantojot “tipisku Kremļa metodi”, proti, pats izdomā ienaidnieku un pats pret to cīnās, un šajā reizē “ienaidnieks” esot Emīls Jakrins. “Taču tieši pats Burovs savulaik Jakrinam solīja Pilsētas attīstības departamenta direktora krēslu,” apgalvo Putniņš.

Pēc viņu teiktā, patlaban svarīgākais esot nepieļaut līguma pagarināšanu ar RK, bet šobrīd “Rīgas satiksmes” padome un valde nedarot neko, lai izstrādātu alternatīvu.

Komentējot turpmāko bloka darbu, Putniņš norādīja, ka viņi balsos “pret” Burovu kā mēru un strādās tādā koalīcijā, kas būs “gatava turpināt apkarot šos līgumus”.

Jau vēstīts, ka ceturtdien bloku pārstāvošais vicemērs Kleins, kopā ar priekšsēdētāja vietnieci Annu Vladovu (S), zaudēja savus amatus. Par viņu atcelšanu balsoja gan opozīcija, gan daļa GKR deputātu.

Janvārī TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Kleins pagājušā gada nogalē piekritis pagarināt par neizdevīgu atzīto, savulaik Ušakova akceptēto rūpniecības preču tirgus nomas līgumu uz 40 gadiem ar kompāniju, kas saistīta ar Ušakova kādreizējo padomnieku Teilānu.

Oktobrī raidījums vēstīja, ka Ušakova akceptētais AS “Rīgas centrāltirgus” (RCT) darījums ar “Promenex” par rūpniecības tirgus nomu var pašvaldībai nest vairāk nekā deviņu miljonu eiro lielus zaudējumus, un, iespējams, tas darīts bijušā mēra padomnieka Ērika Teilāna interesēs.

Runa ir par ilgtermiņa saistībām, kurām beidzoties, pašvaldības uzņēmumam būtu privātajai kompānijai jāatmaksā ieguldītais un jāatpērk uzceltās ēkas, vēstīja “Nekā personīga”

SAISTĪTIE RAKSTI

Darījums bija pašvaldībai neizdevīgs un tā kā saistības netika pildītas, līgumu par rūpniecības preču tirgus iznomāšanu ar “Promenex” centrāltirgum būtu bijis jālauž. Tomēr gada beigās līgums ar Kleina akceptu tas pagarināts. No darījuma izņemts punkts par līguma laikā uzceltās ēkas atpirkšanu.

Taču pretī “Promenex” ir saņēmis iespēju piedzīt RCT nesamaksāto parādu no Vidzemes tirgus nomnieka. Parāds cedēts par 250 000 eiro. Kā secina “Nekā personīga” parāda piedzīšanas tiesību nodošanas izdevīgumu novērtēt nevarot, jo kā Vidzemes tirgus bijušais nomnieks “Kaufmann”, tā “Promenex” ir savstarpēji saistītas firmas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Putina kritiķis nosauc datumu, kad kapitulēs Krievijas armija. Kāpēc tieši šajā dienā? 17
Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte. Vai ziemai gals?
VIDEO. Tūlītēja atmaksa! Tūrists iemet ūdens pudeli šimpanzes mītnē. Dzīvnieks sadusmojas un iemet to atpakaļ tūristu pūlī 6
FOTO. Drāma aristokrātu ģimenē: miljonu mantiniece uz ielas dzemdē bērnu un pazūd mīklainos apstākļos 8
ACULIECINIEKA VIDEO. Rīgas centrā pa dzelzceļu ieved desmitiem tanku un militāro tehniku. Kas īsti notiek? 195
Lasīt citas ziņas
Šmits par palīdzību un ekonomiku. “Latvija ziedo lielas kravas ar olām, bet ukraiņi par pazeminātu cenu citas pārdod Latvijai” 14
VIDEO. Portugālē mazā ciematiņā atrasts visvecākais dzīvojošais suns pasaulē. Viņa vecums pārspēj visus zināmos rekordus
Putina kritiķis nosauc datumu, kad kapitulēs Krievijas armija. Kāpēc tieši šajā dienā? 17
Live TEKSTA TIEŠRAIDE. Tanku piegāde Ukrainai var notikt jebkurā brīdī – Vācija apstiprinājusi “Leopard 1” piegādi no rūpnīcu krājumiem
Lapsa: Tas nav vienkārši apkaunojums, ka valsts nespēj izsniegt saviem pilsoņiem pases un ID kartes
13:52
VIDEO. Portugālē mazā ciematiņā atrasts visvecākais dzīvojošais suns pasaulē. Viņa vecums pārspēj visus zināmos rekordus
13:16
“Jums neērti nav?”: TV personība Žaklīna Cinovska nikna uz Latvijas bankām, kas turpina pelnīt Ukrainā
13:00
“Jums neērti nav?”: TV personība Žaklīna Cinovska nikna uz Latvijas bankām, kas turpina pelnīt Ukrainā
Lapsa: Tas nav vienkārši apkaunojums, ka valsts nespēj izsniegt saviem pilsoņiem pases un ID kartes
Matroškas, degvīns un pat Čeburaška: Artūrs Mednis nosauc populāras lietas, kuras patiesībā krievi “nozaga” citām tautām 13
Nākamās nedēļas sākumā Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte. Vai ziemai gals?
FOTO. Interesantākie galamērķi ģimenes brīvdienām: ko apskatīt Lietuvā un Igaunijā?
Zatlers: Latvijā dzīvojošie Krievijas pilsoņi ir līdzatbildīgi par Putina karu Ukrainā 3
Vai saules paneļus patiešām var ierīkot uz jebkura jumta seguma? Izrādās, viens izņēmums tomēr ir
Skatītājs par ēdināšanu skolās: Ēdāju ir maz, ēdienu tikai sacūko
Pārnes biznesu uz Saeimu: deputāte Vīksna iesaista vīna reklamēšanā Saeimas priekšsēdētāju Smiltēnu un ministru Sprindžuku 48
Par neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādi apsūdzēta Nodrošinājuma valsts aģentūras vadība
“Z” francūzis
Toksiskā izstāde: kāpēc Ogres novada mēram bija spiedīga vajadzība eksponēt krievu oligarham piederošus mākslas darbus?
VIDEO. Krievijas propagandists šausminās par “briesmīgo” dzīvi Eiropā, kur cilvēkiem iesakot mazāk mazgāties un ēst tārpus 22
ES pārstās importēt Krievijas dīzeļdegvielu. Vai gaidāms tās deficīts?
Kad gribas ko izcilu un sātīgu: skābētu kāpostu zupa
Darbinām lielākos elektrības tērētājus naktī – vai vērts?
Jautā skatītājs: Ārsti dažreiz ir tik augstprātīgi un rupji! Vai viņu attieksme mainītos, ja paaugstinātu algas?
Bulciņa par vienu eiro! Horvātus pēc iestāšanās eirozonā pārsteidz jaunās cenas
“Neesam gatavi masveidā ārstēt politraumas.” Saruna ar traumatologu Andri Vikmani
FOTO. Drāma aristokrātu ģimenē: miljonu mantiniece uz ielas dzemdē bērnu un pazūd mīklainos apstākļos 8
VIDEO. Ķīna virs ASV palaidusi spiegošanas balonu 5
VIDEO. Hokeja fani labo rekordu un uz ledus samet vairāk nekā 67 000 rotaļu lāču 1
Uzspīdēs saule un daudzviet īslaicīgi snigs. Prognoze piektdienai
Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā cilvēki interesējās par iespējām aizbēgt no Latvijas. Kā ir šobrīd? 57