Druvis Kleins
Druvis Kleins
Foto: LETA/Zane Bitere

Deputātu bloks “Rīgai” izklāsta savu versiju par “GKR” 0

Nesaskaņas ar Rīgas domes koalīcijas partneriem “Gods kalpot Rīgai” (GKR) sākušās, jo deputātu bloks “Rīgai” sācis apkarot GKR izdevīgas shēmas dažādos pašvaldības uzņēmumos, uzskata bloka pārstāvji.

FOTO. “45 minūtes pirms Putina izbraukšanas ceļi tiek slēgti,” par Putina šābrīža ikdienu stāsta Londonas profesors
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Rajeva prognoze: Cik ilgi karš varētu turpināties?
Lasīt citas ziņas

Par viņu preses konferencē piektdien teikto ziņo aģentūra LETA.

Bloka vadītājs Oskars Putniņš žurnālistiem šodien sacīja, ka pēc šonedēļ notikušajām vicemēru atbrīvošanām no amatiem bloks esot sabiedrībai parādā atbildi par to, kas īsti notiek domē.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Desmit gadu laikā bija skandāli par nano-ūdeņiem, konsultantiem un dažādām shēmām, un koalīcijas partijas nekad nebija viena pret otru nostājušās, taču pret mums partneri jau pēc dažām nedēļām vērsās Ģenerālprokuratūrā.

Iespējams, mērs Oļegs Burovs (GKR) domāja, ka mēs kā jaunākie un nepieredzējušākie neko nedarīsim un neapdraudēsim viņu intereses, taču, redzot, ka mēs tomēr strādājam, izlēma mūs apturēt,” savu viedokli pauda Putniņš.

Politiķis sacīja, ka Kleina atstādinātie “Rīgas satiksmes” padomes locekļi “ir konkrēti politiķu ielikteņi” un viņu bezdarbības laikā uzņēmums zaudējis aptuveni pusmiljonu eiro, jo nav savlaicīgi pārskatīta sadarbību ar SIA “Rīgas mikroautobusu satiksme” (RMS).

“Kleins to izdarīja dažās nedēļās un nogrieza patiesā labuma guvējiem gandrīz divus miljonus eiro gadā,” pauda Putniņš.

Tāpat viņš sacīja, ka, pēc bloka aprēķiniem, kas izdarīti, balstoties uz SIA “Deloitte Latvia” veikto auditu, pēdējo četru gadu laikā sadarbība ar SIA “Rīgas karte” (RK) ļāvusi “izshēmot” aptuveni 50 miljonus eiro.

Kā skaidroja nu jau bijušais vicemērs Kleins, visiem sadarbības līgumiem gan ar RMS, gan ar RK “apakšā ir korekti dokumenti”, taču noslēgtie līgumi “acīmredzami ir neizdevīgi” un pašvaldība par pakalpojumiem pārmaksājot trīs līdz četras reizes.

“Kad jautāju, kāpēc tā, man vienmēr atbild, ka partneri noskaidroti sarunu procedūras rezultātā vai tas bijis vienīgais kandidāts iepirkumā, taču tās ir muļķības.

Piemēram, līgums ar RK reālās tirgus izmaksas pārsniedz vairāk nekā trīs reizes, un, ja “Rīgas satiksme” gadā nopelna 40 miljonus eiro, 20 miljoni tiek atdoti RK, lai gan mēs varētu atpirkt no viņiem, piemēram, stāvvietu aparātus, un divu gadu laikā mums tie nestu peļņu,” klāstīja Kleins.

Tāpat bloka pārstāvji sacīja, ka, tieši pateicoties Kleinam, AS “Rīgas centrāltirgus” noslēgtajā līgumā ar Igaunijas kompāniju “Promenex OU” par Rūpniecības preču tirgus teritorijas attīstīšanu ierakstīti pašvaldībai maksimāli izdevīgi nosacījumi.

Pērn oktobrī TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka firma saistīta ar bijušā ilggadējā Rīgas mēra Nila Ušakova (S) kādreizējo padomnieku Ēriku Teilānu un līgums paredz virkni pašvaldībai neizdevīgu nosacījumu.

Kleins līgumu parakstīja 30.decembrī, jo tajā laikā bija mēra pienākumu izpildītājs. Pēc viņa teiktā, Burovs viņam personīgi esot teicis, ka līgums ir uzlabots un tas ir tikai jāparaksta, taču Kleins 30.decembrī atklājis citu ainu, proti, vairāki Rīgas domes Īpašuma departamenta Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes ieteiktie punkti līgumā nav bijuši ieviesti.

“Kad jautāju, kāpēc vispār šo līgumu vajag, RCT valde izskaidroja aspektus, kas pārliecināja, ka līguma laušana nav izdevīga, jo viņiem pašiem nebūs līdzekļu šīs teritorijas attīstīšanai.

Taču līgumā nebija iekļauta virkne nodrošinājuma pārvaldes prasību, piemēram, nebija atsauce uz cesijas līgumu, kas dotu garantiju, ka nomnieks segs RCT 250 000 eiro lielu parādu, kas uzkrājies par Vidzemes tirgus apsaimniekošanu,” sacīja Kleins.

Tāpat no līguma neesot bijis izņemts punkts, kas paredz, ka pēc līguma beigām pašvaldībai uzceltās ēkas būtu jāatpērk.

Pēc politiķa teiktā, viņš atteicies līgumu parakstīt, ja tajā netiks iekļauti visi pašvaldības piedāvātie punkti, un rezultātā nomnieks nosacījumiem piekritis.

Arī aģentūras LETA rīcībā esošais akcionāru sēdes protokols liecina, ka Kleins aicinājis līgumu parakstīt tikai tad, kad tajā tiks iekļautas Komercdarbības nodrošinājuma pārvaldes izstrādātās prasības.

Pēc viņa teiktā, pēc būtības līgums paredz attīstīt RCT esošā Rūpniecības preču tirgus teritoriju, uzbūvējot tur multimodālo satiksmes mezglu un, iespējams, arī tirdzniecības centru, kopumā liekot nomniekam teritorijā ieguldīt gandrīz 20 miljonus eiro.

“Promenex EU” gan līdz šim nekādus darbus teritorijā nav sācis, lai gan būvatļauja saņemta jau 2018.gada vidū.

Putniņš arī sacīja, ka Burovs izmantojot “tipisku Kremļa metodi”, proti, pats izdomā ienaidnieku un pats pret to cīnās, un šajā reizē “ienaidnieks” esot Emīls Jakrins. “Taču tieši pats Burovs savulaik Jakrinam solīja Pilsētas attīstības departamenta direktora krēslu,” apgalvo Putniņš.

Pēc viņu teiktā, patlaban svarīgākais esot nepieļaut līguma pagarināšanu ar RK, bet šobrīd “Rīgas satiksmes” padome un valde nedarot neko, lai izstrādātu alternatīvu.

Komentējot turpmāko bloka darbu, Putniņš norādīja, ka viņi balsos “pret” Burovu kā mēru un strādās tādā koalīcijā, kas būs “gatava turpināt apkarot šos līgumus”.

Jau vēstīts, ka ceturtdien bloku pārstāvošais vicemērs Kleins, kopā ar priekšsēdētāja vietnieci Annu Vladovu (S), zaudēja savus amatus. Par viņu atcelšanu balsoja gan opozīcija, gan daļa GKR deputātu.

Janvārī TV3 raidījums “Nekā personīga” vēstīja, ka Kleins pagājušā gada nogalē piekritis pagarināt par neizdevīgu atzīto, savulaik Ušakova akceptēto rūpniecības preču tirgus nomas līgumu uz 40 gadiem ar kompāniju, kas saistīta ar Ušakova kādreizējo padomnieku Teilānu.

Oktobrī raidījums vēstīja, ka Ušakova akceptētais AS “Rīgas centrāltirgus” (RCT) darījums ar “Promenex” par rūpniecības tirgus nomu var pašvaldībai nest vairāk nekā deviņu miljonu eiro lielus zaudējumus, un, iespējams, tas darīts bijušā mēra padomnieka Ērika Teilāna interesēs.

Runa ir par ilgtermiņa saistībām, kurām beidzoties, pašvaldības uzņēmumam būtu privātajai kompānijai jāatmaksā ieguldītais un jāatpērk uzceltās ēkas, vēstīja “Nekā personīga”

SAISTĪTIE RAKSTI

Darījums bija pašvaldībai neizdevīgs un tā kā saistības netika pildītas, līgumu par rūpniecības preču tirgus iznomāšanu ar “Promenex” centrāltirgum būtu bijis jālauž. Tomēr gada beigās līgums ar Kleina akceptu tas pagarināts. No darījuma izņemts punkts par līguma laikā uzceltās ēkas atpirkšanu.

Taču pretī “Promenex” ir saņēmis iespēju piedzīt RCT nesamaksāto parādu no Vidzemes tirgus nomnieka. Parāds cedēts par 250 000 eiro. Kā secina “Nekā personīga” parāda piedzīšanas tiesību nodošanas izdevīgumu novērtēt nevarot, jo kā Vidzemes tirgus bijušais nomnieks “Kaufmann”, tā “Promenex” ir savstarpēji saistītas firmas.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “45 minūtes pirms Putina izbraukšanas ceļi tiek slēgti,” par Putina šābrīža ikdienu stāsta Londonas profesors
FOTO. Kļuvis zināms, kāpēc tiešraidē no “Eirovīzijas” fināla skatuves nozuda vakara vadītāja Laura Pauzīni
Rajeva prognoze: Cik ilgi karš varētu turpināties?
VIDEO. Gobzems Saeimas tribīnē paziņo, ka ir gejs. Vēlāk soctīklos teic, ka “pa visiem kopā jums izdevās salauzt manu dzīvi”
Lasītāja jautā: kad var stādīt gurķus siltumnīcā un laukā?
Lasīt citas ziņas
“Cerība – tas ir muļķa mierinājums.” Iedzīvotāji atbild, kādus atbalsta pasākumus sagaida no valdības saistībā ar cenu pieaugumu
FOTO. Latvijas hokeja izlase uzvar Lielbritāniju
Ukraina varētu iestāties ES 15-20 gadu laikā, prognozē Francijas Eiropas lietu ministrs
Šonakt iespējamas salnas, bet pirmdiena būs saulaina un silta
Šodien, kā vēl nekad, ir jābūt pieklājīgam pret citiem! Horoskopi 23.maijam
19:19
FOTO. Latvijas hokeja izlase uzvar Lielbritāniju
19:05
PLANĒTAS NOSLĒPUMI: Krievijā “neesošās” priekameitas strādāja VDK pakļautībā
18:57
“Līdz šim Latvijas politika neko tādu nav pieredzējusi.” Vitenbergs atklāj, vai jūtas politiski nodots
Keris par mediķu atalgojumu: Ir trīs iespējas – samierināties, streikot vai doties prom
Krievijas spēki mēģina pārraut Ukrainas aizsardzību un ieiet Luhanskas apgabala administratīvajā teritiorijā
Polija nodevusi Ukrainai detaļas un bruņojumu iznīcinātāju “MiG-29” nokomplektēšanai
PVO aicina nekavēties ar pasākumiem pērtiķu baku izplatības ierobežošanai
Uz Baltijas valstīm vairs neplūst Krievijas elektrība
Vectantes mantas neizmeta atkritumos. Agates pieredze, kā pašai nevajadzīgām lietām atrast jaunus īpašniekus
Skatītājs jautā: Ko darīt, ja ir zems asinsspiediens?
Necieņa pret latviešu leģionāru piemiņas vietu Zedelgemā, Beļģijā. Vai vietvarai pietiks drosmes izrauties no “nacistu” apkarotāju tīkliem?
Atis Jansons: Ir Amerikas ceļu infrastruktūrā ļoti mīļa detaļa, kura nebūt nav dārga un mums lieliski noderētu
Liepāja par 23 miljoniem iekustinās Eiropas sabiedrību
Arestovičs: Ukrainas armija pēc pusotra mēneša sasniegs savu kaujas gatavības maksimumu
“Veco izraus, jaunais līdz vēlēšanām nepaspēs iestrādāties, bet problēmu daudz,” uzņēmēji par Vitenberga demisiju
Šodien būtisku nokrišņu nebūs, un gaiss iesils līdz plus 17 grādiem
Grāmatas bērniem par karu autori: “Cīnāmies pret dziļo tumsību”
Tālais ceļš pie ārsta vairs nav jāmēro! Reģionos turpmāk konsultēs attālināti
“Ko tu teici? Runāā skaļāk! Nemurmini sev zem deguna!” Kā saudzēt dzirdi?
Pēc tam, kad tika nogalināta visa viņas ģimene, četras dienas dzīvoja uz plosta! Okeāna bārenes neticamais stāsts
FOTO. “Atbrīvošanās no padomju mantojuma” gājienā pulcējušies vairāki tūkstoši cilvēku
ES izvērš tirdzniecības dialogu ar Taivānu
Vācijā spēcīgās vētrās un tornado vairāki desmiti ievainoto
“Neauglība palīdzēja mums ne tikai satikties ar mūsu brīnišķīgajiem bērniem, bet palīdzēt citiem vecākiem! Lilijas un Vadima adopcijas stāsts
Kas ir tiesīgs saņemt un kā saņemt maksājuma samazinājumu par elektroenerģiju?
EK apstiprina enerģētiskās neatkarības plānu