Foto: AP/Scanpix/LETA

Dienvidkorejai ir plāns Kima Čenuna nogalināšanai kodoldraudu gadījumā 3

Pievieno LA.LV

Dienvidkorejas elites vienības ir gatavībā nogalināt Ziemeļkorejas līderi Kimu Čenunu, ja valsts jutīsies Ziemeļkorejas kodolieroču apdraudēta, šonedēļ atklāja Dienvidkorejas aizsardzības ministrs Hans Minku.

Kokteilis
Atceries 90. gadus? Šīs lietas toreiz kaitināja, bet tagad šķiet neticamas
Situācija kļūst arvien nopietnāka – strauji pieaug izsaukumu skaits uz 112; tūkstošiem iedzīvotāju palikuši bez elektrības 47
Veselam
5 populāri ēdieni, no kuriem mediķi iesaka uzmanīties: tie var palielināt trombu risku
Lasīt citas ziņas

Trešdien viņam parlamentā tika jautāts, vai ir izveidota īpašo uzdevumu spēku vienība, kas varētu nogalināt Ziemeļkorejas līderi, uz ko Hans atbildēja: “Jā, mums ir šāds plāns.”

“Dienvidkorejai ir ideja un plāns izmantot precīzas raķetes uzbrukumam ienaidnieka objektiem, kā arī likvidēt ienaidnieka vadību,” paziņoja ministrs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Par šāda plāna pastāvēšanu jau sen pastāvēja aizdomas, tomēr ministra atklātā atbilde daudzus pārsteigusi.

Kā ziņots, Phenjanas mediji šonedēļ vēstīja, ka Ziemeļkoreja veiksmīgi uz zemes esot izmēģinājusi jaunu raķešu dzinēju, kas būtu solis uz priekšu tās bruņojuma programmā.

Pēc Sohes satelītu palaišanas stacijas apmeklēšanas Ziemeļkorejas līderis Kims Čenuns aicināja veikt jaunus raķešu izmēģinājumus, lai ļautu valstij tuvāko gadu laikā palaist kosmosā ģeostacionāros satelītus, vēstīja Ziemeļkorejas oficiālā ziņu aģentūra KCNA.

Jaunais dzinējs dotu valstij “pietiekamas spējas, lai palaistu dažādus satelītus, tostarp pasaules līmeņa Zemes novērošanas satelītu”, informēja KCNA.

Ziemeļkoreja jau veikusi vairākus tālas darbības rādiusa raķešu izmēģinājumus, kurus Phenjana ir prezentējusi kā satelītu nogādāšanu orbītā. Valsts arī nesen veica piekto kodolizmēģinājumu.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.