Ekonomika
Auto un tehnoloģijas

Digitālās ekonomikas panākumi ir atkarīgi no spējas sadarboties globālā mērogā0

Publicitātes foto

Ar mākslīgo intelektu (MI) piesātinātā Inteliģentā Savienojamība (Intelligent Connectivity) sāk nozīmīgi ietekmēt valstu digitālo ekonomiku.

Kā parāda “Huawei” “Global Connectivity Index 2019 Report” (GCI) atskats,

valstis, kas veikušas nepārtrauktus ieguldījumus Inteliģentajā Savienojamībā, var sagaidīt IKP pieaugumu par vairāk nekā 1%.

Turklāt panākumi šajā inteliģences laikmetā ir atkarīgi arī no spējas sadarboties globālā mērogā.

Savā nu jau sestajā atskatā, GCI 2019 iezīmē mākslīgo intelektu kā vienu no četriem galvenajiem Inteliģentās Savienojamības veicinātājiem līdztekus “Broadband”, “Cloud” un “IoT”, turklāt tiem visiem ir potenciāls kļūt par nozīmīgiem ekonomiskās izaugsmes katalizatoriem.

Ne tikai attīstītajām valstīm

Inteliģentās Savienojamības priekšrocības var tikt izmantotas ne tikai attīstītajās valstīs, kā, piemēram, Japānā un ASV, kur IKT ir vadošā infrastruktūra, bet arī tādās valstīs kā Ķīna, Malaizija, Indija, Filipīnas un Spānija, kur mākslīgā intelekta potenciāls sācis attīstīties tikai nesen. Valstis jebkurā digitālās attīstības līmenī var piekļūt MI potenciālam.

GCI 2019 atskats atklāj, ka Inteliģentā Savienojamība ir atkarīga no globālo ekosistēmu uzplaukuma, tādēļ attīstības valstis var stimulēt lielākus ekonomiskos panākumus, veidojot globālas sadarbības.

Tajā pašā laikā lēmumu pieņēmēji, datu zinātnieki, datu apkopotāji, IKT uzņēmumi un lietotāji ir tie, kuru sadarbības rezultātā ir iespējams sasniegt ātrākus rezultātus jebkurā biznesa jomā, kas saistīta ar Inteliģento Savienojamību.

Neatkarīgi no digitālās attīstības līmeņa valstī, politiķiem ir objektīvi jānovērtē savas valsts ekonomikas stiprās puses un jānosaka, kā viņi var iekļauties Inteliģentās Savienojamības ekosistēmā un gūt no tās labumu.

Paātrina digitālās ekonomikas attīstību

“Šobrīd varam novērot, ka 5G, mākslīgais intelekts un mākoņpakalpojumi ir pārdefinējuši to, kas ir savienojamība,” komentē Rikijs Čeņs, “Huawei Technologies” ģenerāldirektors Baltijas valstīs.

“Inteliģentā Savienojamība paātrina digitālās ekonomikas attīstību, tāpēc attīstības valstu valdībām un nozares līderiem ir jāievieš jaunas tehnoloģijas, par prioritāti jānosaka darbs pie nacionāla līmeņa digitālās transformācijas un jāveido globāla sadarbība.

Esam sapratuši, ka

Inteliģentā Savienojamība var risināt daudzus sarežģītus sabiedrības izaicinājumus,

piemēram, klimata pārmaiņas un finansiālo plaisu starp bagātajiem un nabadzīgajiem.

Saistītie raksti

Huawei ir apņēmies ieguldīt vēl vairāk pūļu, lai tehnoloģijas un lietojumprogrammas būtu pieejamas ikvienam.”

GCI tika izstrādāts, lai sniegtu praktisku ieskatu tajā, kā politiķi un ekonomikas dalībnieki var veicināt lielākus panākumus digitālajā ekonomikā. GCI 2019 atskatā tika novērtētas 79 valstis, kuras veido 95% no pasaules IKP un kurās dzīvo 84% pasaules iedzīvotāju.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Ekonomika
Izvairīšanās un nerunāšana nepasargā – apdrošināšana gan. “Swebank” pētījumā atklāj, vai esam parūpējušies par saviem tuviniekiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Latvijas Bankas prezidenta vietnieka amatā rosina apstiprināt Māri Kāli
1 diena
Raivis Šveicars
Ekonomika
Lidojam vairāk, bet vai “Zaļais kurss” neapcirtīs spārnus?
1 diena

Lasītākie raksti

SM
Signe Mengote
Latvijā
Mobings skolas laikā traumējis, nevis norūdījis. Stāsti par sekām, ko izjūt joprojām 2
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
KARTE. Novados reģistrē elektrotīkla bojājumus
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Indulis Zālīte: Kam bija izdevīga “čekas maisu” publicēšana? 2
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Glābējiem ziņo par vēja nolauztiem kokiem un bojātiem jumtiem
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Štelmahers pirms Bulgārijas sastāvu nemaina
4 stundas