Latvijas kamaniņu braucēji Altenbergā divas reizes kāpa uz goda pjedestāla 0

Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

Latvijas kamaniņu braucēji Pasaules kausa sezonas otrajā posmā divas reizes kāpa uz goda pjedestāla – vīru sacensībās trešais bija Kristers Aparjods, tādu pašu vietu ieņemot arī Latvijas komandai stafetē.

Altenbergā (Vācija) notikušajā posmā vakar vīru sacensības bija neprognozējamas, jo pirmajā braucienā liela priekšrocība bija tiem, kas startēja 32 dalībnieku sākuma daļā.

Ar katru nākamo braucienu ledus kvalitāte kļuva sliktāka. Pēc pirmā brauciena trešais bija Artūrs Dārznieks, piekto vietu ieņēma Riks Kristens Rozītis, bet Aparjods bija 13. pozīcijā. Otrajā braucienā viss apgriezās kājām gaisā. Uzvaru izcīnīja titulētais vācietis Fēlikss Lohs, kurš pēc pirmā brauciena bija vien 17. pozīcijā. Viņam 0,303 sekundes zaudēja tautietis Makss Langenhans, bet Aparjods, otrajā braucienā uzrādot astoto labāko rezultātu, summā spēja pakāpties uz trešo vietu, no sudraba atpaliekot vien par trīs sekundes tūkstošdaļām! Rozītis beigās palika 16. vietā, Dārznieks pēc slikta otrā brauciena 25. vietā, pozīciju zaudējot talantīgajam Gintam Bērziņam. Komandu stafetē uzvaru svinēja Itālija, otrā bija Krievija, bet Latvija ar Kristeru un Kendiju Aparjodiem, kā arī brāļiem Juri un Andri Šiciem izcīnīja trešo vietu, aiz sevis atstājot mājiniekus vāciešus, kas neizmantoja mājas trases priekšrocības.

Dienu iepriekš soli no goda pjedestāla divnieku mačos palika Šici, kuriem ceturtā vieta. Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma astoto, bet Mārtiņš Bots/Roberts Plūme 14. vietu. Dāmām Aparjode bija septītā, vienu pozīciju virs Elīzas Tīrumas, kamēr Ullai Zirnei un Sigitai Bērziņai attiecīgi 14. un 16. vieta. Pasaules kausa kopvērtējumā Aparjods ir piektais, Šici un Tīruma sestie, komandu stafetē pēc divām sacensībām latvieši ceturtie.

Nedēļas nogalē Latvijas sportisti uz goda pjedestāla kāpa arī citā Vācijas trasē – Vinterbergā, kur notika divas Eiropas kausa izcīņas sacensības bosbslejā divniekiem. Vakar trešo vietu ieņēma Dāvis Kaufmanis/Arnis Bebrišs, sestie palika Oskars Melbārdis/Edgars Nemme, devītie Emīls Cipulis/Krists Lindenblats, desmitie Ralfs Bērziņš/Dāvis Spriņģis.

Melbārdim nepaveicās ar izlozi, jo pirmajā braucienā viņš trasē devās ar 32. numuru, ieņemot 15. vietu, bet otrajā braucienā viņš bija pārliecinoši ātrākais, summā sasniedzot sešnieku.

Savukārt sestdien sestais bija Oskars Ķibermanis, uzreiz aiz viņa Kaufmanis, Cipulim 10., bet Bērziņam 14. vieta. Abās dienās labākais bija vācietis Hanss Peters Hanighofers. Nākamajās divās nedēļās Īglsā (Austrijā) notiks trešais un ceturtais Pasaules kausa posms, līdzīgi kā nesen Siguldā katrā nedēļas nogalē pa divām reizēm sacenšoties bobsleja divniekiem.

Visbeidzot Kontiolahti (Somijā) noslēdzās Pasaules kausa otrais posms biatlonā. Mūsu līderim Andrejam Rastorgujevam 42. vieta sprintā (divi soda apļi), iedzīšanā 32. pozīcija (pieci soda apļi). Roberts Slotiņš sprintā ieņēma 79., bet Kirils Matjuhins 98. vietu. Vīru stafetē palikām 22. vietā 24 komandu konkurencē, kur pa soda aplim nopelnīja Renārs Birkentāls un Rastorgujevs, bet Slotiņš mēroja divus soda apļus, Rūdim Balodim pie iespējas distancē netiekot, jo Latvija tika apsteigta par apli. Sev uz pleca var uzklapēt Annija Keita Sabule, kura sprintā šāva bez kļūdām, ieņemot 69. vietu, kas viņai ir rekords Pasaules kausa posmos.