Gints Narogs, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Mākslīgais intelekts nosauc 6 vārdu īpašniekus, kurus visbiežāk ieskauj kupls bērnu pulciņš 10
Diskriminācija Latvijā? Advokāts komentē plānotos ierobežojumus 3
Ko Ķīna dara ar zinātnieku, kurš patvaļīgi pasaulei atklāja Covid-19 izplatību? 60

Vien 19 gadus vecais spāņu tenisists Karloss Alkarass triumfējis ASV atklātajā čempionātā, kļūstot arī par pasaules ranga līderi.

Finālā Alkarass ar 6:4, 2:6, 7:6 (7:1), 6:3 uzvarēja par četriem gadiem vecāko Kasperu Rūdu no Norvēģijas. Rūdam šis bija otrais “Grand Slam” turnīru fināls karjerā, jo jūnija sākumā viņš “French Open” izšķirošajā spēlē zaudēja Rafaelam Nadalam. Tagad pretī atkal bija spānis, bet norvēģim fināls neizdevās, lai gan iespējas bija. Alkarass daudz labāk servēja, izpildot 14 netveramas serves, abi izmantoja pa trim breikbumbām, bet izšķirošā bija uzbrukuma sitienu izmantošana – spānim bija 55 “winneri” pret Rūda 37. Tiesa, nepiespiesto kļūdu skaita ziņā norvēģis grēkoja mazāk.

Alkarass ar šo uzvaru nošāva divus, ja ne vairāk zaķus. Pirmkārt, izcīnīja savu pirmo “Grand Slam” titulu. Otrkārt, kļuva par jaunāko “US Open” uzvarētāju. Treškārt, no vakardienas ir pasaules ranga līderis un arī visu laiku jaunākais tenisists, kurš sasniedzis profesionālā tenisa griestus. Cik ilgi tur izdosies noturēties, tas jau cits stāsts. Daudzi viņu uzskata par Nadala mantinieku, taču abus nevar salīdzināt. Viņu spēles stils atšķiras, taču abus vieno dzelzs nervu stīga, kas ir ļoti izturīga. Alkarass Ņujorkā pirms fināla trīs mačos uzvarēja piecos setos, piedevām ceturtdaļfinālā pret Janiku Sinneru no Itālijas atspēlēja mačbumbu. Pirmo reizi Alkarass lielajā tenisā pa īstam pieteicās pērn, kad 18 gadu vecumā sensacionāli uzvarēja Umagas ATP turnīrā, kā arī sezonas noslēgumā bija labākais “Next Gen” ATP finālā, kur piedalās spēlētāji, kas nav ranga labāko desmitniekā, bet sezonā tikuši pie titula. Šī sezona viņam jau bija citā līmenī. Austrālijas čempionātā zaudējis trešajā kārtā, nākamajos turnīros līdz maija vidum Karloss izcīnīja četrus ATP turnīru uzvarētāja titulus, kas viņa vecumā bija rekords. Parīzē gan apstājās ceturtdaļfinālā, Vimbldonā kārtu agrāk, bet pēc tam sekoja vēl divi tituli Hamburgā un Umagā. Pirms ASV čempionāta gan bija divi neveiksmīgi turnīri Monreālā un Sinsinati, bet “Flushing Meadows” tenisa kortos Ņujorkā viņš izcīnīja savas līdzšinējās karjeras lielāko panākumu. Arī finansiāli novērtēts, jo 19 gadus vecais tenisists nu ir par 3,8 miljoniem ASV dolāru bagātāks nekā pirms pāris dienām. “Par šādu panākumu sapņoju kopš bērnības – uzvarēt “Grand Slam” un kļūt par pasaules ranga līderi. Lai ko tādu sasniegtu, nācās daudz un smagi strādāt, tāpēc tagad sajūtas ir īpašas,” pēc uzvaras sacīja jaunais pasaules ranga līderis.