Laukos
Graudkopība

“Dobeles dzirnavnieks” investē 18 miljonus eiro bioprodukcijas ražotnē0

Foto: “Dobeles dzirnavnieks”

Latvijā lielākais graudu pārstrādes uzņēmums “Dobeles dzirnavnieks” plāno ieguldīt 18 miljonus eiro Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidē, informēja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmums uzsāk Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidi Dobelē, tostarp plāno celt laboratoriju, bioloģisko graudu pieņemšanas, priekšattīrīšanas, pirmapstrādes tehnoloģijas un uzglabāšanas torņus, kā arī atsevišķu bioloģisko graudaugu pārslu ražotni.

“Dobeles dzirnavnieks” norāda, ka šajā projektā, kurā plānotie ieguldījumi ir 18 miljoni eiro, būs būtiska ietekme Latvijas bioloģiskās nozares ilgtermiņa attīstībā, radot produkciju ar augstu pievienoto vērtību un kāpinot ienesīgumu.

Šā gada 21.martā, plkst.13 Dobelē, Spodrības ielā 4 notiks svinīgā kapsulas ielikšana saistībā ar Baltijā lielākās bioloģisko graudu pilnas pārstrādes infrastruktūras izveidi.

Pasākumā piedalīsies zemkopības ministrs Kaspars Gerhards (VL-TB/LNNK), Dobeles novada domes priekšsēdētājs Andrejs Spridzāns, “Dobeles dzirnavnieks” valdes priekšsēdētājs Kristaps Amsils, Lauku atbalsta dienesta direktore (LAD) Anna Vītola-Helviga, Latvijas Bioloģiskās lauksaimniecības asociācijas vadītājs Gustavs Norkārklis, bankas “Swedbank” Uzņēmumu pārvaldes vadītāja Ieva Vīgante.

Jau ziņots, ka “Dobeles dzirnavnieks” apgrozījums 2017.gadā bija 113,722 miljoni eiro, kas ir par 26,7% vairāk nekā 2016.gadā, bet “Dobeles dzirnavnieka” peļņa pieauga par 53,9% un sasniedza 4,174 miljonus eiro. Dati par uzņēmuma finanšu rezultātiem 2018.gadā vēl nav apkopoti.

“Dobeles dzirnavnieks” ir reģistrēts 1991.gadā, un tā pamatkapitāls ir 3,818 miljoni eiro. Kompānijas lielākais akcionārs ir Igaunijas “Tartu Mill”. “Dobeles dzirnavnieka” galvenie darbības virzieni ir visa veida kviešu miltu, mannas, miltu maisījumu, makaronu, graudaugu pārslu, putraimu un dzīvnieku barības ražošana.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Augkopji neprasa atļauju pesticīdu lietošanai. Biškopim jākļūst par policistu un vides sargu? 1
1 diena
SD
Sandra Dieziņa
Laukos
Ja subsīdijas būtu vērstas uz sabiedrības interesēm vērstu lauksaimniecību, tad bioloģiskā pārtika kļūtu ievērojami pieejamāka 6
2 dienas
LA
LA.LV
Laukos
Lietavās un stiprajā vējā cietušas daudzas graudaugu platības. Lauksaimnieki raizējas par labības sējumu veldrēšanos
3 dienas

Lasītākie

LK
Ligita Kovtuna
Latvijā
“Jūs tak esat tas nēģerītis, kas runā latviski!” Saku: “Jā, kundze!” Saruna ar Džordžu Stīlu par latviešiem un rasismu 8
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Veselam
Ja esi apmeklējis šos divus restorānus, Covid-19 uzliemojuma dēļ iesaka sekot līdzi veselības stāvoklim
12 stundas
Ieva Ēvalde
Ekonomika
“H&M” veikali Latvijā pārtraukuši lietotā apģērba pieņemšanu. Veikalu tīkla pārstāvji skaidro situāciju
6 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Lato Lapsa: “Liedzot pieeju dokumentiem, rodas jautājumi, ko slēpj un par ko melo Levits!” 12
14 stundas
LE
LETA
Latvijā
Vīrietis Talsos nozadzis 300 litrus degvielas un piekāvis policistu ar šļūteni 2
9 stundas