Praktiski
Svētki

Apnicis slaucīt birstošās skujas? Lūk, ducis ideju pavisam citādām, neparastām eglītēm0

Foto: Inita Šteinberga

Apnicis slaucīt birstošās skujas, ģimenē uzradies bērns vai kaķis, gluži vienkārši gribas kaut ko neparastāku – ir daudz iemeslu, kāpēc zaļās klasikas vietā šogad izmēģināt kaut ko jaunu. Fantāzijai nav robežu, bet labas idejas noder vienmēr.

 

Čiekuru

Foto: Inita Šteinberga

Dekoratīvi, lokani priežu zari saņemti rūķu micei līdzīgā formā. Starp tiem iestiprināti čiekuri un zaļi matētas eglīšu rotājumu bumbiņas, kas rada vajadzīgo simbolisko noskaņu. Papildus sniega un sarmas zilgano toni piešķir dekoratīvo dadzīšu galviņas. Katrs dekors stiprināts stieplītē, kas notīta ar neitrāla toņa auklu.

(autore Līga Birze-Spoģe, Latvija)

 

Klūgu

Foto: Inita Šteinberga

No svaigi grieztām klūgām savīta egles forma. Tā labi iederas jebkurā interjerā, ir labi pamanāma.

(autores Pille Petersone un Marisa Pāsa, Igaunija)

 

Ābolu

Foto: Inita Šteinberga

Egles formas karkasam pielīmēti no paresniem, skujainiem egļu zariem griezti gabaliņi. Dekora vidū savērti parafinēti paradīzes ābolīši.

(autore Jolanta Žilviene, Lietuva)

 

Piparu

Foto: Inita Šteinberga

Ziemassvētku sarkanais tonis atrasts grimoņu klūgās un asajos pipariņos. Klūgas sastiprinātas vigvamā, kam ar smalkām stieplītēm piesieti dažādi asie pipariņi.

(autore Gunda Ķigure, Latvija)

 

Sūnu

Foto: Inita Šteinberga

Lakoniskam sūnu konusam rotājošā daļa ir vainags no dabas materiāliem un koka zvaigznītēm. Sarkanīgais grimoņu, lentīšu un ābolīšu tonis labi izceļas uz sūnu zaļā fona.

(autores Galina Julianus un Beguta Kevai, Igaunija)

 

Kārtainā

Foto: Inita Šteinberga

Starp parafinētām lielu lapu plāksnēm, kas līdzinās ledum, likti ažūram sniegam un pārsliņām līdzīgi materiāli: dažādi sudraboti ķērpji, odziņas (mazliet balsinātas). Šim dekoram izdevies saglabāt skaistu koptoni.

(autore Vitālija Kubeckiene, Lietuva)

 

Adatainā

Foto: Inita Šteinberga

No priežu skujām veidotā, it kā kustībā esošā egle liek mazliet pasmaidīt. Skuju pušķīšu savienojuma vietas ir viegli zeltītas un gaismā skaisti mirguļo.

(autore Vineta Ābele, Latvija)

 

Bruģīša

Foto: Inita Šteinberga

No dažādiem zeltītiem bruģa un ķieģeļu klucīšiem krauta egles forma. Kā akcenti un mazas dāvaniņas – citas faktūras un krāsas klucīši no sūnām, skujām.

(autore Tūli Luiga, Igaunija)

 

Malkas

Foto: Inita Šteinberga

Trijstūra formā saslietā karkasā sakrautas malkas pagales. Starp tām izkārtotas svētku lampiņas. Skaisti un lakoniski.

! Šī egle ir izstādes skatītāju favorīte.

(autore Riona Ēce, Latvija)

 

Līkā

Foto: Inita Šteinberga

Atraktīva ir egle uz vienas kājas. Tā tapusi no izteiksmīgi līka zara, kam piestiprināti ar ķērpjiem apauguši egļu zariņi un žagariņi. Egles vēderiņā koši mirdz lampiņas. Galotni rotā no metāla stieplēm darināts sudrabots bumbulītis. Kāja stabili iestiprināta koka brusā.

(autore Jolanta Koncevičiene, Lietuva)

 

Tievā

Foto: Inita Šteinberga

Nelielai vietai telpā piedienēs egle, kas darināta no… pērnās egles. Karkasam izmantots egles stumbrs ar apgrieztiem zariem, rotājumam – parafīna zvaigznītes, sausie ziedi un citi dekori, kas rada pasakaini violetīgu koptoni.

(autore Aire Rēnumegi, Igaunija)

 

Gaisīgā

Saistītie raksti
Foto: Inita Šteinberga

Īpašai eksponēšanas vietai piederēsies laminēta egle. Tā tapusi, starp divām biezajām, stiklotajām plēves kārtām saliekot dažādus sausos materiālus un dekorus. Kopā tie iekausēti plēvē ar celtniecībā izmantojamo fēnu.

(autore Gaiva Mičule, Latvija)

 

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.