Publicitātes foto: F64

“Dvēseļu putenis” atgriežas autentiskajās Cēsu kauju vietās 1

Sākot ar otrdienu, 12. jūniju, septiņās filmēšanas dienās kino pilsētā “Cinevilla” un Cēsu apkaimē plānots uzņemt vēsturisko Cēsu kauju ainas filmai “Dvēseļu putenis”, informē studija “KultFilma”.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

“Izšķirošais mirklis, kas ļāva Latvijai izcīnīt neatkarību, notika tieši Cēsīs. Tā bija pirmā reize, kad cīnījāmies paši par savu zemi, neticēdami citu solījumiem. Tieši Cēsu zēnu, kuri bija 14 – 18 gadus jauni, ticība un ieguldījums radīja nepieciešamo grūdienu mūsu pašapziņai, kas ļāva divu nedēļu laikā atbrīvot Rīgu un rudenī to aizstāvēt pret Bermontu,” komentē filmas režisors Dzintars Dreibergs.

Iespēja filmēt “Cēsu kauju” ainas pie dzelzceļa tilta pāri Raunai ir unikāla, jo tā ir autentiska cīņu vieta. “Raunas tilts ir īpašs ar to, ka tas ir augstākais dzelzceļa tilts Latvijā – aptuveni 24 metri virs upes ūdens līmeņa. Pirmā un arī Otrā pasaules kara laikā tā iznīcināšana ir bijis visu Latvijai naidīgo armiju un grupējumu mērķis. Tomēr Pirmā pasaules kara un Brīvības cīņu laikā šo nozīmīgo infrastruktūras objektu tā nopietni nevienam nav izdevies apskādēt. Kāpēc? Lai rastu atbilsti, būs vērts noskatīties filmu,” uzsver VAS Latvijas dzelzceļš industriālā mantojuma eksperts Toms Altbergs.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Dvēseļu puteņa” pirmizrāde paredzēta 2019. gada 11. novembrī. Lielāko daļu filmas izmaksu sedz valsts, savukārt trūkstošo finansējumu nodrošina Latvijas zīmoli.

Filmas aktieru vidū ir vairāki Latvijā plaši zināmi profesionāļi, piemēram, Vilis Daudziņš un Ivars Krasts (Jaunais Rīgas Teātris), Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa un Gatis Gāga, Raimonds Celms (Latvijas Nacionālais teātris), Jēkabs Reinis (Latvijas Kultūras akadēmija), Ieva Florence (Dailes teātris), Renārs Zeltiņš un citi. Galveno varoni filmā atveido sešpadsmit gadus vecais Oto Brantevics no Turlavas.

Filmas komandu veido 90 kino profesionāļi no Latvijas un ārvalstīm – režisors un producents Dzintars Dreibergs, galvenais operators Valdis Celmiņš, Rīgā dzimušais scenārists un Ņujorkas Universitātes profesors Boriss Frumins, komponiste un prestižās Emmy balvas laureāte Lolita Ritmanis, Casting Bridge aktieru atlases režisore Gunita Groša, galvenais mākslinieks Juris Žukovskis, galvenā kostīmu māksliniece Sandra Sila, galvenā grima māksliniece Dzintra Bijubena, studija “Kultfilma” un citi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.