Foto no izdevuma “100 dziednieki Latvijā”

Dziednieks Gvido Tobis: Būt sava prāta saimniekam 8

Dziednieks Gvido Tobis (praktizē reiki, jumeiho masāžu; Siguldā) ceļu, kas ejams uz veselību un harmoniju, radis caur senajām japāņu mācībām – reiki, kas nozīmē dzīvības spēku, un jumeiho masāžu. Savā praksē, lai spētu pēc iespējas efektīvāk palīdzēt klientiem, viņš šīs abas dziedniecības metodes savieno, jo tās savstarpēji viena otru papildina. Masāžas laikā Gvido reizumis izmanto arī skaņu terapiju. Tā sanāk, ka Gvido vienlīdz labi pieņem gan Austrumu viedās zinības, gan senlatviešu dzīvesziņu.

VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Lasīt citas ziņas

– Deviņdesmito gadu sākumā Latvijā kļuva pieejama plašāka informācija par Austrumu filozofiju, ezoteriku, un es sāku par to interesēties. Paralēli tam radās arī aizrautība ar mūsu tautas folkloru, rotaļām, kas patiesībā ir sen aizmirsti rituāli. Kopā ar domubiedriem izveidojām folkloras kopu “Delve”, kas nozīmē – lāča ķepa. Pats savām rokām izgatavoju kokli, kuru tad arī spēlēju. Muzicēšanā palīdz tas, ka savulaik beidzu Siguldas bērnu mūzikas skolu. Astoņas reizes gadā veicam rituālus, kuros notiek attīrīšanās, izmantojot četrus dabas elementus
– zemi, gaisu, uguni, ūdeni. Kad cilvēks ir tīrs, tad var ieplūst jauna, svaiga enerģija un notiek harmonizēšanās. Šie rituāli nav mūsu izdomājums, bet gan labi aizmirsts vecais. Reizēm mūsu kopu aicina uz kāzām, kur mičošanas laikā veicam sievas un vīra stiprināšanas rituālus. Nesen iesvētījam kāda juridiskā biroja telpas. Izstaigājām, iedziedājām, ieskandējām, lai veicas jaunajiem saimniekiem jaunajās telpās.

Vidrižos, kur ir Gvido un viņa ģimenes mītnes vieta, uzcelta arī guļbūves pirts, kur dziednieks izper klientus pēc visām sentēvu tradīcijām. Taču Gvido darba vieta ir Siguldā, kur, izmantojot jumeiho masāžu un reiki, palīdz cilvēkiem atgūt veselību un harmoniju.

CITI ŠOBRĪD LASA

– Jumeiho masāža ilgst no vienas līdz pusotrai stundai, kuras laikā tiek izpildīts ap 100 dažādu pozīciju. Klasiskajā masāžā iedarbojas uz muskuļiem, audiem, bet jumeiho tiek lietota visiem auguma galvenajiem meridiāniem. Tās ir līnijas, kur atrodas akupunktūras punkti, kas masāžas laikā tiek aktivizēti. Tādējādi masāža stimulē asinsriti, limfas cirkulāciju, atbrīvo locītavu vietas no sasprindzinājuma un stabilizē
nervu sistēmu. Īpaši jumeiho masāža ieteicama cilvēkiem, kuriem ir problēmas ar mugurkaulu, dažādi stājas traucējumi, taču profilaktiski tā būtu nepieciešama ikvienam. Ja klients pie manis atnāk nervozs, stresains, tad masāžas laikā gādāju, lai viņš nomierinās. Savukārt, ja nepieciešama enerģija, tad veicu aktīvāku, ritmiskāku masāžu. Izpildot masāžu, ķermenis saņem impulsu strādāt, kustēties, izjust enerģijas pieplūdi, jo dzīvība ir kustība. Visumā nav nekā cita kā vien vibrējoša kustība.

Gvido teic, ka Japānā ir klīnikas, kur cilvēki uzturas mēnešiem ilgi, diendienā veicot vienu vai pat divus masāžas seansus, kamēr panāk veselības uzlabošanu. Pie mums naudas un laika trūkuma dēļ cilvēki atļaujas veikt vien piecus līdz desmit seansus, taču ar to arī pietiek, lai aizkavētu patoloģisko procesu attīstību. Muzikālā izglītība un prakse paver Gvido iespēju savienot masāžu ar mūzikas ritmu. Mums sarunājoties, telpā skan relaksējoša mūzika, kuras autors ir Gvido brālis Kaspars Tobis. – Tas ir disks atpūtai, ko sauc “Vides atspulgi”. Tā ir tāda kā sapņu mūzika, – skaidro Gvido. Dažus skaņdarbus, ko Gvido atskaņo seansa laikā, radījis viņš pats. – Ar skaņu terapiju var attīrīt dvēseli, sakārtot enerģētiskos centrus, jo katrai čakrai atbilst sava skaņas vibrācija, – stāsta dziednieks.

Reiki prakse viņam palīdz sajust, kādā stāvoklī ir katra čakra, cik  intensīva ir enerģijas plūsma. Un, ja tajā ir kādi traucējumi, tad,  izmantojot attiecīgā augstuma skaņu, iespējams to uzlādēt, lai čakrā ieplūst spēks.

– Cilvēks ir kā mūzikas instruments. Viss cilvēka ķermenis, katrs orgāns vibrē savā noteiktā skaņu frekvencē. Ja saskaņa starp attiecīgajiem orgāniem un čakrām ir melodiski tīra, tad cilvēks ir harmonijā ar sevi.

Cilvēks sevi var uzskaņot, ieklausoties sevī. Ķermenis ir gudrs, tajā iekšā ir izdzīvošanas kods, viss, lai varētu atveseļoties, ķīmiska laboratorija, kas izstrādā vajadzīgās vielas, intuitīvais kanāls, kas savieno ar augstākajiem plāniem, kur var  pasmelties zināšanas, kā sev palīdzēt.

– Sev var palīdzēt, praktizējot meditāciju, kas ir ieklausīšanās sevī, nonākšana iekšējā klusuma stāvoklī. Tradicionāli uzskata, ka ievirzīšanai meditācijā vajadzīgs skolotājs, taču patiesībā šo stāvokli ir izbaudījis jebkurš cilvēks. Tie ir tādi īsi brīži starp domām, klusuma brīži. Varbūt tie ir brīži, kad cilvēks klausās savu iecienīto mūziku, vai tikko pēc pamošanās.  Nodarbojoties ar
meditāciju, var panākt, ka šie brīži kļūst aizvien garāki, un tos panāk apzināti. Kad iemācās dzīvot nesatrauktā mierīgumā, tad nonāk kontaktā ar intuitīvo kanālu un var rast atbildes uz daudziem jautājumiem.

Meditācijai ļoti pateicīga ir debesu vērošana. Vajag atrast kādu klusu, klaju vietu un vērot zilās debesis, līdz nomierinās prāts un iegūst iekšējo klusuma stāvokli.

– Prāts un apziņa ir divi dažādi jēdzieni. Apziņa ir cilvēka augstākais “es”, savukārt prāts ir mūsu domu ražotājs. Ļoti bieži domas ir nekvalitatīvas. Cilvēki izjūt nožēlu par pagātni, baidās no nākotnes, domas patiesībā strādā pilnā gaitā un nespēj risināt
tagadnes jautājumus. Taču jādzīvo ir tagad. Meditācija ir mācīšanās būt tagadnes brīdī. Ja nav miera, domas šaudās uz visām pusēm,
var nonākt krīzes stāvoklī. Ja nevar savaldīt prātu, domu plūsma kļūst nekontrolējama, cilvēks jūtas satraukts, ilgstoši dzīvojot šajās
emocijās, rodas pamats daudzām slimībām. Būt prāta saimniekam nozīmē – redzēt apkārt notiekošo, saprast sakarības un apzināti pieņemt lēmumus. Ir taču teiciens – ko es domāju, tas es esmu. Labi zinām, kas ir ķermeņa higiēna, taču ir arī prāta higiēna, kur tāpat jācenšas ieviest tīrību un kārtību. Vispirms vajadzētu izskaust izklaidības stāvokli, kad ar visu savu sapratni, apziņu konkrētajā brīdī neesam konkrētajā vietā. Darām vienu, bet domās klaiņojam kaut kur citur. Tā paveras iespēja pieļaut kļūdas.

SAISTĪTIE RAKSTI

 

Raksts no grāmatas “100 dziednieki Latvijā”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
FOTO. “Ko par to visu teiktu karaliene Elizabete II…”: Keita Midltone pēc kāda pasākuma izpelnās nežēlīgu britu kritiku
VIDEO. TV personība Baiba Sipeniece-Gavare: “Andrejs Ēķis ir mans liktenīgais vīrietis!”
Balts kaķis – veiksme, melns kaķis – nelaime? Mīti un patiesība par kaķu kažoka krāsām un tā spējām
Ausma, Ausmis, Ingūna, Inguna un Inguns – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
VIDEO. Liepājas pusē nofilmēts reti sastopams plēsējs, kas uzglūnējis stirnai
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Baisā miega slimība, kas “ieslodzīja paša ķermenī: kā epidēmija uzliesmoja 1915.gadā un tad pēkšņi izzuda. Vai tiešām vairs neapdraud?
Profesors Ojārs Skudra: “Es nedomāju, ka Krievijas iebrukums Ukrainā aprobežosies ar pamieru. Domāju, ka Krievija gribēs rakstiskas saistības”
Lasīt citas ziņas
Tev pa spēkam būs viss, kam vien tu pieķersies! Horoskopi 27.jūnijam
Milija un Maiga – šīs dienas gaviļnieces. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Tev šodien būs grūti nosēdēt “uz vietas”! Horoskopi 26.jūnijam
FOTO. Pašmāju slavenības rotājas un svin Līgo svētkus
Jānis – šīs dienas gaviļnieks. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Atslābsti un iemācies pieņemt pasauli tādu, kāda tā ir! Horoskopi 25.jūnijam
Par dokumentu viltošanu un citiem pārkāpumiem aizturētas piecas VID amatpersonas
Latvijā gaidāms ekstremāli stiprs karstums! Kā sevi pasargāt?
Andrejs Ēķis: Putins pēc savas būtības ir “gopņiks”
Laiks celt algas! Nekur Baltijā nav tik izdevīgi nodarbināt par minimālo algu kā Latvijā
FOTO. Siguldā turpinās piecus gadus vecās meitenes meklēšana
Par ūdeni rīdzinieki turpinās pārmaksāt
Dzērājšoferiem rosina atņemt auto. Vai tas atturēs no sēšanās pie stūres reibumā?
“Bloomberg”: Krievija nonākusi tehniskā defolta stāvoklī
VIDEO. Aleksandrs Lukašenko pie sevis ciemos uzaicinājis gubernatorus: viesi spiesti vakariņot pie galda, uz kura atrodas… suns
Darbu plānošana pēc Austrumu horoskopa no 21. līdz 26.jūnijam
Emīls, Egita un Monvīds – šīs dienas gaviļnieki. Kā vārds ietekmē tavu dzīvi?
Megana Mārkla pēc viesošanās Londonā gaužām neapmierināta ar 96 gadus vecās karalienes Elizabetes II “uzvedību”
VIDEO, FOTO. “Tu esi mans varonis!”: Holivudas aktieris Bens Stillers devies uz Ukrainu, lai satiktu tur Zelenski
Mūsējie uzvar īpašā auto rallijā Dānijā
Tukuma pusē teju par 40% varētu pieaugt siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifs
Kārlis Streips: Konstitucionālo tiesu nepatīkamie spriedumi. Vai divus mēnešus vecam embrijam ir dvēsele?
14:48
VIDEO. Krievi joprojām nesaprot, ka braukt pa mīnu lauku ir slikta ideja. Nofilmēts, kā tanks uzsprāgst
14:24
“Mēness aptieka” – labākā darbavieta Latvijā. Ko nozīmē šāda apbalvojuma iegūšana?
13:37