Nikolajs Puzikovs
Nikolajs Puzikovs
Foto: Edijs Pālens/LETA

Dziedošajam policistam Puzikovam draud kriminālvajāšana 87

Ritvars Raits, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
“Man par to, ka es daru savu darbu, neviens “tējas” naudu nemaksā!” Izvēršas asa diskusija par dzeramnaudas atstāšanu restorānos 79
Mājas
Kādas ir tavas kulinārijas prasmes – vai māki pagatavot šos 10 ēdienus, kuri jāprot katram latvietim? 42
Lasīt citas ziņas

Valsts policijas (VP) Iekšējās drošības birojs (IDB) informē, ka Noziedzīgu nodarījumu valsts institūciju dienestā izmeklēšanas prokuratūrai nosūtīts kriminālprocess kriminālvajāšanas uzsākšanai pret VP Rīgas reģiona pārvaldes teritoriālās struktūrvienības amatpersonu par neizpaužamu ziņu, kas nav valsts noslēpums, izpaušanu.

Neoficiāla informācija liecina, ka šī amatpersona varētu būt viens no Latvijā publiskajā telpā pazīstamākajiem kārtības sargiem – par dziedošo policistu dēvētais Nikolajs Puzikovs.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kā informē IDB, pirmstiesas izmeklēšanas gaitā iegūti pierādījumi tam, ka VP amatpersona, izmantojot dienesta pienākumu pildīšanai paredzētās informācijas sistēmas, ieguva informāciju par tai zināmas personas atrašanos policijas meklēšanā un to izpauda minētajai privātpersonai.

Informācijas izpaušanas dēļ tikusi apgrūtināta pierādījumu iegūšana kriminālprocesa mērķu sasniegšanai. Policijas amatpersona no savu dienesta pienākumu pildīšanas ir atstādināta.

Kriminālprocess šonedēļ nosūtīts kriminālvajāšanas uzsākšanai pret šo policijas darbinieku, kuram inkriminē noziedzīgu nodarījumu, kas paredzēts Krimināllikuma 329. pantā “Neizpaužamu ziņu izpaušana”. Par tādu noziedzīgu nodarījumu paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz vienam gadam vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai probācijas uzraudzība, vai sabiedriskais darbs, vai naudas sods.

Sazinoties par pašu Nikolaju Puzikovu, uz jautājumu, vai IDB preses relīzē pieminētā VP amatpersona ir viņš, dziedošais policists atbildēja, ka viņš tādu informāciju nevarot izpaust. Vēl Puzikovs piebilda tikai to, ka viņš nekādu noziedzīgu nodarījumu neesot izdarījis un neko sīkāk komentēt nevarēšot.

Tomēr citi avoti liecina, ka tieši ar Ogres iecirkņa inspektoru Nikolaju Puzikovu sazinājusies kāda privātpersona – jauns vīrietis, kas arī darbojas šovbiznesā. Šim dziedātājam pašam vien zināmu apsvērumu dēļ bija radušās aizdomas, ka viņš varētu būt izsludināts policijas meklēšanā.

Puzikovs, lai izpalīdzētu reperim, izmantojot sev pieejamās datubāzes, pārliecinājies, ka tā tiešām ir, un informējis viņu par to, tādējādi dodot viņam iespēju sagatavoties procesuālajām darbībām, lai advokāta pavadībā pats ierastos pie izmeklētāja uz nopratināšanu.

Reklāma
Reklāma

Kriminālprocesā, kurā apsūdzēta minētā šovbiznesa persona, šobrīd sākta tiesas izmeklēšana. Viņš apsūdzēts par to, ka nodarbojies ar Covid-19 viltus sertifikātu rūpalu.

Proti, piedāvājis sertifikātus iegūt bez potēšanās, ja klients maksātu par tiem 750 eiro gabalā. 350 eiro viņš esot paturējis sev, bet pārējā summa sadalīta starp citiem viltus sertifikātu biznesā iesaistītajiem, kuru vidū bijusi arī diplomēta medicīnas māsa. Mūziķis šo apsūdzību kategoriski neatzīst, savu vainu noliedz.

Iekšējās drošības birojs informē, ka 2022. gada pirmajos deviņos mēnešos savas kompetences ietvaros uzsācis 35 kriminālprocesus un kopumā veicis pirmstiesas izmeklēšanu 113 kriminālprocesos.

Šī gada pirmajos trīs ceturkšņos prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīts 31 kriminālprocess un to ietvaros rosināts sākt kriminālvajāšanu pret 48 personām, tai skaitā 39 Iekšlietu ministrijas padotības iestāžu amatpersonām par 43 noziedzīgiem nodarījumiem, kas izdarīti gan pildot dienesta pienākumus, gan ārpus dienesta pienākumu pildīšanas laika.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.