Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: PIXABAY

VIDEO. “Mums nebūs nekā!” Ēdoles pamatskolas skolēnu vecāki gatavojas protesta akcijām pret skolas slēgšanu 0

Pievieno LA.LV

Jau drīzumā Kuldīgas novada pašvaldība lems par vairāku skolu slēgšanu un reorganizēšanu. Pārmaiņas draud ne tikai novada, bet arī pilsētas izglītības iestādēm. Bērnu skaits ar katru mācību gadu kļūst arvien mazāks, bet naudas, lai kompensētu šo skolēnu skaita iztrūkumu pašvaldībai nav. Izmaiņas vistiešākā mērā skars tieši mazās lauku skolas.

“Varbūt jaunā valdība var paspēt ierobežot?” Dāvi pārsteidz redzētais veikalā, bet daudzi atzīst, ka tam pat nepievērš uzmanību
“Jūs neticēsiet, ar ko es esmu kopā!” Pēc Kariņa un Siliņas “izgājieniem” latvietis lidostā pamana ko slavējamu
“Pēdējais piliens var darboties kā detonators.” Eiropas izlūkdienesti saskata nopietnus draudus Krievijas ekonomikai 87
Lasīt citas ziņas
Ēdoles pamatskola, kas jau šobrīd nojauš savu drūmo likteni, ir cīņasspara pilna.

Skolēnu vecāki gatavojas protesta akcijām, jo iestājas ne tikai par savu bērnu tiesībām izvēlēties, kur mācīties, bet saprot, ka zaudējot skolu, pagasts zaudēs vienīgo nopietno kultūras centru, vēsta raidījums “360TV Ziņneši”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ar parakstu vākšanu, piketu un citām protesta akcijām vietējie iedzīvotāji ir gatavi iestāties par savu skolu – Ēdoles pamatskolai draud slēgšana. Par skolas nākotni iesaistās visi. Jaunieši sociālo tīklu vietnēs uzrunā Valsts prezidentu, izglītības ministri un novada mēru.

Pagājušais gads pamatskolai bija īpaši smags, jo pirmo reizi savas 200 gadu pastāvēšanas vēsturē tā bija bez pirmās klases. Pašiem iedzīvotājiem un skolas vadībai par to bija šoks. Bet vienlaikus arī nojausma par gaidāmo drāmu. Jo arī citās klasēs bērnu skaits uz rokas pirkstiem skaitāms. Bet, ka gals pienāks tik spējš, neparedzēja neviens.

Turklāt kuluāros viss jau esot nolemts, bet pašiem pateikts nav ne nieka.

Kā vēsta Ēdoles pamatskolas vecāku padomes priekšsēdētāja Indra Gulbe, viņa uzskata, ka iznīcinot skolu, tiks izpostīta visa kultūras dzīve pagastā.

“Vienīgā sabiedriskā vieta tajā pagastā, kur tie bērni tiekas. Mums ir tā, ka ir pasākumi, kur piedalās tikai Ēdoles bērni. Ja nebūs skolas, vai mums būs deju kolektīvs, nebūs. Nebūs folkloras ansamblis. Nebūs vairs pasākumos, jo bērni būs izkaisīti Alsungā, Kuldīgā, vai vēl kaut kur citur. Mums nebūs nekā.”

Skolu slēdzot, bērni pāriešot mācīties uz Alsungas pamatskolu. Pašvaldība nodrošināšot transportu. Sanāk, ka izvēles iespēja nepastāv. Visi situācijas ķīlnieki. Mācībspēkus visvairāk pārsteidz šī amatpersonu nevēlēšanās runāt ar vietējo kopienu.

“Jāsaprot, ka politiski mēs visi esam jaunas revolūcijas ēras priekšā un šādi pārbaudījumi kaut kur jau ir bijuši un vienai daļai lavīnveidīgi veļas pāri tieši tagad. Šis nav tikai emocionāls jautājums, tās ir dziļas pārdomas par cilvēka vērtību, dzimtais novads, vai tie ir skaļi deklarēti teksti, ka mēs piederam šai vietai, ka lauki mums ir svarīgi,” vēsta skolas mūzikas skolotāja Egita Putniņa.

Portālā manabalss.lv ir sākta parakstu vākšana par Ēdoles pamatskolas saglabāšanu.

Vietējie iedzīvotāji pieprasa pārtraukt pašvaldības slepenos plānus un neizslēdz iespēju, ka 25. janvārī, kad Kuldīgas novada dome lems skolas likteni, šeit varētu notikt protesta akcija.

Skola Ēdolē nav vienīgā, kurai novadā draud beigas. Slēgt nolemts arī skolu Nīkrācē un Kabilē. Turlavas pamatskolu plāno reorganizēt par sākumskolu. Tā kā iedzīvotāju neapmierinātība laukos briest pamatīga, Kuldīgas novada pašvaldībai skolu tīklu liek pārskatīt situācija valstī.

Izglītības ministrijas jaunie skolu finansēšanas noteikumi paredz, lai saņemtu valsts finansējumu skolotāju algām, lauku skolās klasēs nedrīkst būt mazāk par desmit bērniem.

VIDEO:

Žogi gar visu dzelzceļu? LDz skaidro, kāpēc tas nav tik vienkārši un tik ātri vien netiks uzstādīts
TV24
“Paliek arvien ļaunāk un ļaunāk!” Kaktiņš spriež, ka varbūtība nenodzīvot līdz pensijai patiesībā ir liela
“Šīs dienas bija briesmīgas…” Sieva desmit reizes brauca uz Latviju meklēt vīru, līdz pienāca traģiskā vēsts
“Lēmums par mani ir pieņemts – es nomiršu cietumā!” Putinu kriminālās pasaules autoritāte aizturēšanas brīdī atklāj pēdējo noslēpumu
Samazināto akcīzes nodokli dīzeļdegvielai saglabās ilgāk, nekā sākotnēji plānots
Kāda laiks gaidāms pēdējā darba dienā pirms Jāņu brīvdienām?
“Varbūt jaunā valdība var paspēt ierobežot?” Dāvi pārsteidz redzētais veikalā, bet daudzi atzīst, ka tam pat nepievērš uzmanību
Kokteilis
“To uztveru pilnīgi traģiski!” Pēc operācijas Jūlijs Krūmiņš piedzīvojis negaidītas pārmaiņas
Beidzot pirmie tankkuģi atkal šķērso Hormuza šaurumu pēc ASV un Irānas vienošanās
“Krāsas ekonomija vai kāda cita fiška?” Rīdzinieks pamana neparastu detaļu uz tramvaja jumta