Ekonomika
Darbs un nauda

Eiropā mobilizē finansējumu ekonomikas sildīšanai0

Foto: Panthermedia/SCANPIX/LETA

Eiropas Savienības institūcijas un pasaules organizācijas iesaistījušās finansējuma piešķiršanā, lai cīnītos ar Covid-19 un slimības radītajām sekām.

 

Eiropas Komisija (EK) izsludinājusi pieteikšanos finansējuma saņemšanai dažādiem tehnoloģiju jaunuzņēmumiem, kas spējīgi rast jaunus un inovatīvus risinājumus slimības apkarošanai. Finansējumu piešķirs no pētniecībai un attīstībai domātajiem 164 miljoniem eiro, ko augsta riska un lielas atdeves ideju komercializācijai nodrošina ES izveidotā Eiropas Inovāciju padome (EIC).

Īpaši daudz ideju EK gaida saistībā ar ārstēšanos, slimības testēšanu un monitorēšanu.

Tāpat EK izveidojusi “Koronavīrusa reaģēšanas investīciju iniciatīvu”. Tās ietvaros tiks mobilizēti 25 miljardi eiro, lai palīdzētu valstu veselības aprūpes sistēmām, mazajiem un vidējiem uzņēmumiem un citām ievainojamām sfērām.

To visu uzraudzīs koronavīrusa reaģēšanas komanda, kuru izveidoja 2. martā un kuras sastāvā ir pieci komisāri.

Savukārt Pasaules veselības organizācija (PVO) sadarbībā ar ANO fondu, Šveices Filantropijas fondu u. c. partneriem dibinājuši Solidaritātes reaģēšanas fondu, ar kura palīdzību no dažādiem finanšu donoriem vāks naudu, lai palielinātu PVO un tās partneru spējas atbalstīt valstu cīņu ar pandēmiju.

Fonds, kas ir pirmais šāda veida fonds pasaulē, ļaus privātpersonām, korporācijām un institūcijām visā pasaulē sadarboties, lai sekmētu globālus slimības apkarošanas centienus. “Mēs esam izšķiroši svarīgā punktā, lai nāktu klajā ar globālu atbildi Covid-19 – lai pasaulē saglabātu drošību, mums ir nepieciešams iesaistīt visus,” sacīja PVO ģenerālsekretārs Tedross Adhanoms Gebrejesuss.

“Mēs esam ārkārtīgi pateicīgi ANO fondam un Šveices Filantropijas fondam par palīdzību fonda izveidošanā. Daudzi cilvēki un institūcijas apgalvo, ka vēlas piedalīties cīņā pret jauno koronavīrusu. Tagad viņiem būs tāda iespēja,” piebilda Gebrejesuss.

Jau šobrīd fondā pieejams ievērojams atbalsts, pateicoties “Google” un “Facebook” iesaistei. “Mēs nevaram ignorēt faktu, ka šī ir patiesi globāla problēma, kas prasa patiesi globālus risinājumus,” sacīja ANO fonda prezidente Elizabete Kozensa, piebil­stot, ka “tiek ietekmēta sabiedrība visā pasaulē un cilvēki vēlas dot savu ieguldījumu. Jaunais fonds radīs iespēju cilvēkiem kopā cīnīties pret šo vīrusu.”

Līdzekļi tiks novirzīti pasākumiem, kas izklāstīti Covid-19 Stratēģiskajā gatavības un reaģēšanas plānā, lai dotu iespēju visām valstīm, jo īpaši tām, kuras ir visneaizsargātākās un apdraudētākās un ar vājāko veselības aprūpes sistēmu, sagatavoties un reaģēt uz Covid-19 radīto krīzi, tostarp ātri konstatēt saslimšanas gadījumus, apturēt vīrusa pārnešanu un rūpēties par vīrusa skartajiem.

Ko PVO un partneri meklē? Lielāko uzsvaru organizācijas plāno likt uz medicīnas darbinieku aizsardzību, piesaistot līdzekļus diagnostikas laboratoriju aprīkošanai, uzraudzības uzlabošanai un datu vākšanai, tāpat plānots izveidot un uzturēt intensīvās terapijas komandas, stiprināt piegādes ķēdes, paātrināt vakcīnu un terapeitisko līdzekļu pētniecību un iz­strādi, kā arī veikt citus svarīgus pasākumus, lai palīdzētu glābt cilvēku dzīvību.

Saistītie raksti

Visbeidzot Eiropas Investīciju banku grupa krīzes skarto Eiropas kompāniju atbalstīšanā un veselības sektorā ieplūdinās 40 miljardus eiro. Būs atbalsta mehānismi krīzes skartajiem mazajiem un vidējiem uzņēmumiem, kā arī investīcijas vakcīnas meklēšanai un medicīnisko nepieciešamību apmierināšanai.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Olafs Zvejnieks: Levits un pārējā elite varētu atrotīt piedurknes un doties uz lauka palīgā lauksaimniekiem 4
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Valdība nosaka, kad inficēšanos ar Covid-19 uzskatīs par nelaimes gadījumu darbā
2 dienas
LE
LETA
Ekonomika
Cietums par 147 000 000 eiro nevar būt prioritāte! Ģirģens uzskaita nozares, kur nauda vajadzīga daudz vairāk
2 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
1 stunda
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
49 minūtes
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
54 minūtes