Ekonomika
Darbs un nauda

Ekonomists Kazāks ar balsu vairākumu ievēlēts Latvijas Bankas padomē0


Mārtiņš Kazāks.
Mārtiņš Kazāks.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Saeima šodien apstiprināja ekonomistu Mārtiņu Kazāku darbam Latvijas Bankas padomē ar 1.augustu.

Kazāka kandidatūru atbalstīja 79 deputāti, neviens nebija pret vai atturējies. Vēl astoņi deputāti balsojumā nepiedalījās.

Kazāks ir ieguvis bakalaura grādu ekonomikā Latvijas Universitātē, diplomu ekonomikā Kembridžas Universitātē, maģistra un doktora grādus ekonomikā Londonas Universitātē. Profesionālo darbību Kazāks sāka Finanšu ministrijā kā vecākais ekonomists, vēlāk darbojies kā pasniedzējs Rīgas Ekonomikas augstskolā, kopš 2005.gada viņš bija “Swedbank” galvenais ekonomists Latvijā, bet kopš 2010.gada – arī “Swedbank” grupas galvenā ekonomista vietnieks. Kazāks bijis Valsts prezidenta Stratēģiskas analīzes komisijas biedrs, bet no 2014.gada 1.janvāra Kazāks ir Fiskālās disciplīnas padomes biedrs.

Latvijas Bankas padomē apstiprinātais Kazāks aģentūrai LETA skaidroja, ka strādās pie Latvijas Bankai likumā noteikto funkciju īstenošanas, tajā skaitā pie ekonomikas un finanšu tirgus analīzes. Kazāks reizē pauda atbalstu iespējai Latvijas Bankai par savu darbību vēl plašāk komunicēt ar sabiedrību.

Vaicāts par iepriekš izskanējušo ideju par nepieciešamību samazināt Latvijas Bankas padomes vai valdes locekļu skaitu, Kazāks norādīja, ka tas ir likumdevēja kompetences jautājums. Latvijas Bankas padomē apstiprinātais pārstāvis reizē norādīja, ka Latvijas Bankai ir nepieciešama atbilstoša administratīvā kapacitāte, lai veiktu tai uzticētos pienākumus gan eiro sistēmā, gan Latvijai specifiskās darbības kā kredītreģistra uzturēšana, dažādas statistikas apkopošana un citas. Tajā pašā laikā Latvijas Bankai jāseko līdzi iespējām uzlabot darbības kapacitāti, norādīja Kazāks.

Iepriekš Saeima noraidījusi priekšlikumu par Edvarda Kušnera apstiprināšanu uz vēl vienu pilnvaru termiņu Latvijas Bankas padomes locekļa amatā. Kušners no 31.maija vairs neturpina darbu padomē, bet darbosies Latvijas Bankā padomnieka amatā.

Pēc šāda Saeima lēmuma Latvijas Bankas prezidenta vietniece, prezidenta pienākumu izpildītāja Zoja Razmusa ir vērsusies parlamentā, mudinot Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināt Kazāku.

Saistītie raksti

Pašlaik Latvijas Bankas padomē strādā Razmusa, kā arī Vita Pilsuma, Arvils Sautiņš un Aivars Skopiņš.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Panke neatklāj, kādēļ pametis Ārvalstu investoru padomes Latvijā vadītāja amatu
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijā būtisks jaunu kravas auto reģistrācijas kritums. Populārāko kravas auto tops
9 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“CityBee”: Latvija ir gatava koplietošanas pakalpojumam
10 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Dots starts jaunai pedagoģijas studiju programmai; jāmācās tikai gadu
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Sports
Daugaviņš pirmo reizi KHL tiek pie “hat trick”
42 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Kariņš: Par VDD jaunās ēkas atrašanās vietu nepieciešama diskusija
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
Braienta izmantotais helikopters bija kā limuzīns ar paaugstinātu izturību
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
GKR piedāvājusi Sileniekam pievienoties tās sarakstam
1 stunda