Foto: Vida Press

Ekskluzīva saruna ar aktrisi Eleanoru Matsuuru: “Zombiju apokalipse ir mazākais, ko cilvēce varētu piedzīvot!” 0

Kas notiek tad, ja cilvēkiem nākas apšaubīt to, ko viņi redz, kad normālais vairs nav normāls un iepriekšējie izdzīvošanas veidi negarantē neko? Ar šādiem izaicinājumiem saskaras postapokaliptiskās drāmas Staigājošie miroņi galvenie varoņi, jo cīņa ar mošķiem kļūst aizvien nežēlīgāka. Eleaonora Matsuura ir 36 gadus veca  japāņu – angļu izcelsmes aktrise, kas šobrīd redzama Jumiko lomā veiksmīgajā kulta seriālā Staigājošie miroņi. Pasaule Eleanoru pamanīja pēc Hannas Santo lomas filmā Spoki: Visu labā.

Matsuura ir dzimusi Tokijā un augusi Hertfordšīrā, Anglijā. 2004. gadā viņa absolvēja vienu no ievērojamākajām aktieru skolām Londonā The Royal Central School of Speech and Drama.

Pēc absolvēšanas viņa apguva aktrises prasmes, strādājot teātrī Royal Court, Londonas Nacionālajā teātrī, pēcāk piedaloties dažādos britu seriālos, tādos kā EastEnders, Throne, Holby City un daudzos citos.

Matsuura parādījās arī populārā seriāla Šerloks 4. sezonā, kur iejutās inspektores Hopkinas lomā. Tāpat viņa ierunājusi vairākas animācijas filmas un datorspēles. Turklāt jau otro sezonu Masuura pievienojas Staigājošo miroņu komandai, un  viņa pati apgalvo, ka ar sajūsmu un lielu enerģiju turpina filmēties arī seriāla 9. sezonā. Sezonas 2. daļa uz TV ekrāniem būs skatāma jau no pirmdienas FOX kanālā.

Šobrīd Eleanora pilda arī māmiņas pienākumus, jo viņai ir gadu veca meitiņa, un viņa ir laimīgi precējusies ar kanādiešu aktieri Trevoru Vaitu.

Pirms jaunās sezonas pirmizrādes, ekskluzīvā intervijā sazinājāmies ar Eleanoru, lai noskaidrotu mazliet vairāk par viņas lomu seriālā, pieredzi un to, kā ir būt sievietei, mātei un pilnas slodzes aktrisei. Seriāla filmēšana notiek vienā no Amerikas Savienoto valstu štatiem – Džordžijā. Turklāt, katras sērijas uzņemšana prasījusi neskaitāmas stundas lielā karstumā, apgūstot daudz jauna un sadarbojoties ar jaukiem un sirsnīgiem kolēģiem.

Garas stundas filmēšanas laukumā

Publicitātes foto

Eleanora vairākās intervijās apgalvo, ka disciplīnu viņa ir iemācījusies teātrī. Taču, vai tā atšķiras filmēšanas laukumā? Un ar kādām sarežģītām situācijām aktrisei ir nācies sastapties filmējoties seriālā Staigājošie miroņi epizodēs? “Esot teātrī, ir pilnīgi citādāka atmosfēra un disciplīna. Ir jāizmanto citi “muskuļi”, tas ir fizisks darbs, jāizmanto visas maņas, taču jāatzīst, ka daudzas lietas sakrīt ar darbu filmēšanās laukumā. Piemēram, tev ir jābūt sagatavotai, jāzina teksts un tu nevari kavēt filmēšanas sākumu. Filmēšanās seriālā galvenokārt atšķiras ar to, ka laukumā nākas pavadīt daudz garākas stundas, izturēt filmēšanu lielā svelmē un izjust arī emocionālu spriedzi. Taču, lai tam visam tiktu pāri un izjustu arī gandarījumu, ļoti palīdz sirsnīgi kolēģi un filmēšanas komanda,” atklāj Eleanora.

Iemācās rīkoties ar ieročiem

Publicitātes foto

Loma seriālā Staigājošie miroņi visai krasi atšķiras no līdz šim pieredzētajām Eleanoras lomām. Kas ir vissarežģītākais, ko aktrisei bija jāiemācās? “Tas ir sarežģīts jautājums,” viņa smej. “Esmu pateicīga par iespēju būt šajā seriālā un atveidot seriāla savu varoni Jumiko. Vislielākais izaicinājums bija iemācīšanās rīkoties ar dažnedažādiem ieročiem, īpaši ar loku, kas ir manas varones īpašais ierocis, ar ko doties cīņā pret staigājošajiem miroņiem,” viņa stāsta. Turklāt aktrise neslēpj, ka lielus sarežģījumus sagādājis arī viņas klasiskais britu akcents, jo nācies pielāgoties runāt klasiskā amerikāņu angļu valodā.

Apmācīta cīņai un lojāla pret ģimeni

Publicitātes foto

Teju ikviens no mums ir domājis, kas notiktu, ja uz mūsu planētas patiešām sāktos zombiju apokalipse. Kādu atbildi uz šo jautājumu sniedza aktrise?

Mūsdienu pasaule ir nudien traka, un es ticu, ka varētu notikt jebkas. Tajā skaitā pamosties, un konstatēt, ka sākusies zombiju apokalipse,” smej Eleanora. Turklāt viņa neslēpj, ka, viņasprāt, tā pat nebūtu trakākā lieta, ko cilvēce varētu piedzīvot. “Ja notiktu zombiju apokalipse, tad es rīkotos tieši tāpat kā viņa – Jumiko. Un pateicoties lomai seriālā, es spētu sevi aizstāvēt, jo esmu apguvusi cīņas mākslas un prasmi rīkoties ar ieročiem. Turklāt es būtu ļoti lojāla pret savu ģimeni un komandu.”

Lieliska līdere un drosmīga cīnītāja

Publicitātes foto

Nereti aktieru tēli filmās ir pilnīgi pretēji viņu reālajai personībai, cik daudz kopīga ir seriāla varonei un aktrisei? “Patiesībā mums ir daudz kā kopīga. Piemēram, mans akcents, mans vecums un manas ikdienas un ģimenes vērtības. Ģimene ir pirmajā vietā, savukārt lielākā atšķirība ir tā, ka ikdienā esmu ļoti haotiska un nepacietīga. Jumiko ir nosvērta, mierīga un pacietīga. Viņa ir lieliska līdere un ļoti drosmīga cīnītāja,” – viņa saka.

Pilnas slodzes aktrise un mamma

“Jā, man ir gadu veca meitiņa,” atklāj Eleanora, un viņa neslēpj, ka apvienot pilnas slodzes darbu un mātes pienākumus ir ļoti, ļoti grūti. “Taču man ir paveicies, ka man ir lielisks vīrs, kas vienmēr man palīdz un ģimene, kas vienmēr ir līdzās, kad tas ir nepieciešams. Patiesībā šis jautājums man tiek uzdots bieži, un to galvenokārt uzdod tikai sievietes, apzinoties, cik grūti ir savienot pilnas slodzes darbu ar mātes pienākumu pildīšanu. Jo īpaši, kā manā gadījumā, kad bērns ir tikai vienu gadu vecs. Un šķiet muļķīgi, ka šo jautājumu man parasti uzdot tikai sievietes, kāpēc par šādām lietām neinteresējas vīrieši?” jautā aktrise.
“Pēc garas darba dienas, kad esmu ļoti nogurusi un atgriežos mājās, vislielāko prieku man sagādā mana meita. Viņa vienmēr mani gaida, kad atgriezīšos. Lai arī cik ļoti es esmu nogurusi, viņa vienmēr rada manī dzīvesprieku un laimes sajūtu. Viss, ko es daru darbā, patiesībā to daru domājot par viņu. Turklāt tieši viņa ir mana lielākā motivācija visam, ko daru savā dzīvē,” – stāsta aktrise.

Ļoti mīl dzīvniekus

Foto: Vida Press

Aktrises Instagram kontā redzamas neskaitāmas fotogrāfijas ar suņiem un kaķiem, tāpēc gribējām uzzināt, cik tad īsti šo četrkājaino draugu ir viņas pašas mājā? “Ak, mans Dievs, jā, es mīlu kā kaķus, tā suņus!” – viņa saka ar patiesu sajūsmu. Jau 10 gadus Eleanora darbojas dzīvnieku labturības organizācijā Londonā, tāpēc viņas ikdienas dzīvē regulāri mājās ir kāds dzīvnieks, par kuru viņa parūpējās un pēcāk meklē dzīvniekam mīlošas mājas un saimniekus. Viņa arī aprūpē kaķenes un kaķēnus. “Es cenšos viņiem sniegt savu mīlestību, lai ar laiku viņi justos labāk un nokļūtu mājās pie gādīgiem saimniekiem. Tas ir liels, liels gods strādāt šādā organizācijā. Es patiešām mīlu dzīvniekus,” atzīstas Matsuura.

Seriālā jauni, dramatiski draudīgi ienaidnieki

Publicitātes foto

Reizē ar Jumiko, seriālā darbību uzsāk jauni izteikti dramatiski zombiji – draudīgie ienaidnieki, kas seriāla sižetu padara vēl spraigāku. Šie briesmoņi pēc izskata ir daudz šausminošāki, draudīgāki, biedējošāki un nāvējošāki. Visi šie zombiji ir pilnīgi jauni tēli seriālā, tāpēc par viņiem vēl nav nekādas publiski zināmas informācijas. Nav zināmas arī viņu spējas un tas, cik draudīgi viņi ir. Taču to skatītāji uzzinās jau jaunajās sērijās.

Seriālā gaidāmas jaunas attiecības

Publicitātes foto

Es nezinu, cik daudz es drīkstu stāstīt…,” intriģējoši saka aktrise, taču viņa atklāj, ka seriālā viņai gaidāmas attiecības ar kādu no tēliem. Turklāt tapušas sērijas, par kurām lepojas visa aktieru un filmēšanas komanda.

Interesanti pavērsieni gaidāmi ilgākajiem seriāla faniem

“Es zinu, ka seriālam ir uzticami fani, kuri ir redzējuši visas seriāla sezonas, sākot jau no pašas pirmās sērijas, un jutuši līdzi itin visām pārmaiņām un pārdzīvojumiem seriāla gaitā,” atklāj Matsuura. Turklāt, viņa arī pastāsta, ka jaunajā sezonā dažādas personības šķautnes atklās arī viņas tēls seriālā. Viņa neslēpj, ka lielas pārmaiņas seriālā pamanīs tie, kas aktīvi sekojoši līdzi jau no pašām pirmajām seriāla sezonām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Princis Harijs atgriezīsies Kensingtonas pilī jau pavisam drīz 10
23 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Atbildība šodien tev var likties visai smaga nasta… Horoskopi 20.oktobrim 2
16 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Elīna, Drosma un Drosmis
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 19. līdz 25.oktobrim
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Krievu fotogrāfs Sergejs Gorškovs izpelnās Keitas Midltones atzinību un komplimentus 3
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Samanta Tīna skarbi nokritizē fitnesa skaistuli Jutu Valdmani: kā tāda kaķu vecene! 8
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
Sandi Ģirģenu nokaitina masku noliedzēji: “Ja vēlieties būt varoņi, atrodiet kādu karantīnā – apskaujieties, samīļojieties…” 59
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieki – Rolands, Rolanda, Ronalds, Erlends un Lūkass
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien ir tā diena, kad ir neiespējami mācīties no svešām kļūdām! Horoskopi 19.oktobrim 1
1 diena
LK
Linda Krāģe
Kokteilis
Gribēsies baudīt mieru un klusumu, bet diez vai tas būs iespējams! Horoskopi no 19. līdz 25. oktobris
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Saseksas hercogi piedalījušies fotosesijā: Meganai uz rokas rotājas princesei Diānai piederējis pulkstenis 7
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa veikusi ģenētisko testu: kāpēc viņa to darīja? 12
2 dienas
OZ
Olafs Zvejnieks
Ziņas
Sociālie uzņēmēji nav čīkstētāji par to, cik viss ir slikti. Viņi ir darītāji!
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ziņas
Smago nepamanīja. Pensionāres Ausmas melnais punkts uz ceļa un dzīvē
2 stundas
LE
LETA
Ziņas
Laikapstākļus noteiks plaša ciklona siltais sektors. Cik silts laiks gaidāms?
47 minūtes
VB
Valdis Bērziņš
Ziņas
Pasaule neiztur Covid-19 pārbaudījumu
1 stunda
IP
Ilze Pētersone
Ziņas
Jebkuras zāles pārmērīgā daudzumā kļūst par indi un mūsu upes ir pilnas ar tām. Kad pamats celt trauksmi? 5
17 stundas
Ieva Ēvalde
Laukos
Eiropā aizliegti – pie mums delikatese. Latvija ir teju vienīgā valsts, kur galdā ceļ nēģus 26
23 stundas
PA
Pēteris Apinis
Veselam
“Smēķēšana dubulto risku smagi saslimt ar Covid–19 un nomirt…” Apinis par noklusēto patiesību 20
15 stundas
Inita Šteinberga
Dabā
Audzē nātres kā dārzeņus! Kā pētniece Sovilta dārzā ievieš revolūciju 3
12 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Pēc veikala “Depo” apmeklējuma – uz slimnīcu. Apsardze zvērīgi pārmāca vīrieti bez sejas maskas 91
23 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Pirmais sniegs šoruden! Soctīklotāji dalās ar ziemīgajiem iespaidiem 1
21 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Ballīte beigusies! Policija “šturmē” kādu nelegālu izklaides vietu Rīgā un to slēdz 24
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Aktrise Rēzija Kalniņa veikusi ģenētisko testu: kāpēc viņa to darīja? 12
2 dienas
LA
Laukos.lv
Laukos
Kur jūs bijāt, kad es biju mazs un man bija jāravē garās biešu vagas? Latvijā radīts pirmais robots, kas izravē nezāles 6
1 diena
LA
LA.LV
Stāsti
VIDEO. Baiba saslima jau martā, pēc grūtas cīņas ar Covid-19 viņa izveseļojās: “Plaušas sāp tā, ka tu raudi…” 16
2 dienas
ĀR
Ārija Rudlapa
Praktiski
Stāda kokus un krūmus, novāc vēlos sakņaugus. Kas darāms dārzā no 19. līdz 25.oktobrim
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Samanta Tīna skarbi nokritizē fitnesa skaistuli Jutu Valdmani: kā tāda kaķu vecene! 8
1 diena
LE
LETA
Veselam
Pētījums: roku dezinfekcijas līdzekļi ar etanolu Covid-19 vīrusu iznīcina 15 sekundēs 4
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Atbildība šodien tev var likties visai smaga nasta… Horoskopi 20.oktobrim 2
16 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Pieskaņojies dabas ritmam! Veiksmes kalendārs no 19. līdz 25.oktobrim
1 diena
VS
Viesturs Sprūde
Stāsti
Pirms 50 gadiem notika pirmā PSRS laikos populārās “Sportloto” loterijas izloze
09:01
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
izvēlēties ziemas virsjaku atbilstoši ķermeņa figūrai?
09:00
LE
LETA
Ziņas
Laikapstākļus noteiks plaša ciklona siltais sektors. Cik silts laiks gaidāms?
08:55