Foto – LETA/AFP

Sprādzienā Turcijas ogļraktuvē 245 bojāgājušie (papildināts) 0

Pievieno LA.LV

Turcijas rietumos otrdien notika eksplozija ogļraktuvē, kurā gājuši bojā vismaz 245 ogļrači un vairāki desmiti ir iesprostoti šahtā, trešdien paziņoja valdība.

7 vienkārši ieradumi, kas palīdzēs izvairīties no atpazīstamā “veca cilvēka” aromāta
TV24
“Beidzam bļaut, ka Latvijā ir bezmaksas izglītība un medicīna. Nav!” Cipruss par pieredzi ar meitas skolu
“Mana pensija nav mana nauda?” Iedzīvotājs neizpratnē par spēkā esošos sistēmu un nosauc to par konkrētu cilvēka pazemošanu
Lasīt citas ziņas

Iepriekš bija ziņots par 238 bojāgājušajiem, pieļaujot, ka viņu skaits var pieaugt.

Sprādzienu izraisīja elektrības transformatora īssavienojums raktuvē Manisas provinces Somas pilsētā, kad šahtā atradās pavisam 787 strādnieki, paziņoja enerģētikas ministrs Taners Jildizs.

CITI ŠOBRĪD LASA

No vairāk nekā 400 jau izglābtajiem desmitiem ir ievainoti, tai skaitā vairāki nopietni.

Enerģētikas ministrs brīdināja, ka “laiks nav mūsu sabiedrotais” un bojāgājušo skaits var pieaugt.

Daudzi no bojāgājušajiem miruši, saindējoties ar oglekļa monoksīdu un oglekļa dioksīdu. Ugunsdzēsēji iesūknē skābekli šahtā, lai palīdzētu izdzīvot ogļračiem, kas ir iesprostoti apmēram divu kilometru dziļumā un četrus kilometrus no šahtas ieejas.

Privātā kalnrūpniecības firma “Soma Komur”, kurai pieder šī raktuve, nosauca notikušo par “traģisku nelaimes gadījumu”.

Darba un sociālās drošības ministrija paziņoja, ka raktuve pēdējoreiz inspicēta 17.martā, kad tā atbilda drošības noteikumiem.

Turcijas premjerministrs Redžeps Tajips Erdoans atcēla braucienu uz Albāniju un trešdien ieradās Somā.

Tiek uzskatīts, ka visiem ogļračiem šahtā ir gāzmaskas, bet nav zināms, cik ilgi tās var būt derīgas.

Lielākā katastrofa Turcijas kalnrūpniecībā notika 1992.gadā, kad gāzes eksplozijā raktuvē Zonguldakā gāja bojā 263 strādnieki.

https://www.youtube.com/watch?v=hjLDItCCuQY

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.